Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПСИХОЛОГІЧНІ УМОВИ РОЗВИТКУ СОЦІАЛЬНОЇ ЗРІЛОСТІ УЧНІВ ВИЩОГО ПРОФЕСІЙНОГО УЧИЛИЩА

ПСИХОЛОГІЧНІ УМОВИ РОЗВИТКУ СОЦІАЛЬНОЇ ЗРІЛОСТІ УЧНІВ ВИЩОГО ПРОФЕСІЙНОГО УЧИЛИЩА

Назва:
ПСИХОЛОГІЧНІ УМОВИ РОЗВИТКУ СОЦІАЛЬНОЇ ЗРІЛОСТІ УЧНІВ ВИЩОГО ПРОФЕСІЙНОГО УЧИЛИЩА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,29 KB
Завантажень:
17
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ І ОСВІТИ ДОРОСЛИХ
АКАДЕМІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ПОЛІЩУК СВІТЛАНА ПЕТРІВНА
УДК 159.9:316.612-057.876
ПСИХОЛОГІЧНІ УМОВИ РОЗВИТКУ
СОЦІАЛЬНОЇ ЗРІЛОСТІ УЧНІВ
ВИЩОГО ПРОФЕСІЙНОГО УЧИЛИЩА
19.00.07 – „Педагогічна та вікова психологія”
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті педагогічної освіти і освіти дорослих Академії педагогічних наук України, м. Київ.
Науковий керівник: доктор психологічних наук, професор
Побірченко Неоніла Антонівна,
Інститут педагогічної освіти і освіти дорослих АПН України, м. Київ,
завідувач відділу профорієнтації і психології
професійного розвитку.
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор
Москалець Віктор Петрович,
Прикарпатський національний
університет ім. Василя Стефаника, м. Івано-Франківськ, завідувач кафедри загальної та
експериментальної психології;
кандидат психологічних наук, доцент
Ляска Оксана Петрівна,
Подільський державний аграрно-технічний університет, м. Кам’янець-Подільський,
завідувач кафедри педагогіки іноземних мов та фізичного виховання.
Провідна установа: Національний педагогічний університет
ім. М.П.Драгоманова, кафедра
практичної психології,
Міністерство освіти і науки України, м. Київ.
Захист відбудеться „8” червня 2007 р. о 15?? годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.451.02 в Інституті педагогічної освіти і освіти дорослих АПН України за адресою: 04060, м. Київ, вул. М.Берлинського, 9, 5-й поверх, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих АПН України за адресою: 04060, м. Київ, вул. М.Берлинського, 9.
Автореферат розісланий „6” травня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Е.О.Помиткін
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність і доцільність дослідження. У нових соціально-економічних реаліях, що склалися в Україні, дедалі очевидніше постає необхідність формування у підростаючого покоління соціальної культури, правильного сприйняття соціальних процесів, соціальної зрілості. Фундаментальні перетворення у країні утворюють нову соціальну ситуацію розвитку особистості учнівської молоді, змінюють звичні критерії її відношення до праці, вносять у науку нові проблеми, ставлять нові задачі. Однією із таких задач є ґрунтовне розкриття у педагогічній та віковій психології особливостей становлення соціальної зрілості майбутнього робітника. У Національній доктрині розвитку освіти України в XXI сторіччі передбачено створення умов для соціального становлення, самореалізації та саморозвитку молодого покоління. Закон України „Про професійно-технічну освіту” поставив перед педагогічними колективами професійно-технічних навчальних закладів завдання підвищення ефективності виховної роботи з розвитку соціальної зрілості випускників цих закладів.
Перспективи розвитку суспільства, цілком справедливо пов’язуються із створенням соціально-психологічних служб для молоді. Учнівська молодь, як специфічна соціальна група суспільства визначається не лише за віковими критеріями, але і за особливостями становлення її соціальної зрілості.
Розвиток соціальної зрілості молоді у професійно-технічних навчальних закладах має відбуватися у руслі загальних тенденцій реформування освіти, у відповідності з перспективами економічного зростання країни, що передбачають формування нового типу особистості працівника. Вважаємо, що етап оволодіння професією є найбільш сензитивним для розвитку у майбутніх фахівців соціальної зрілості особистості.
У вищих професійно-технічних навчальних закладах соціальна зрілість особистості розвивається відповідно до реального соціального оточення. Соціальну зрілість учнів такого навчального закладу доцільно розглядати як цілісну, відносно стійку систему особистісних властивостей, які формуються в єдності свідомості й суспільно значущого професійного навчання, на основі усвідомлення учнем свого місця і ролі у суспільному виробництві, навчально-професійних та соціальних функцій.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ПСИХОЛОГІЧНІ УМОВИ РОЗВИТКУ СОЦІАЛЬНОЇ ЗРІЛОСТІ УЧНІВ ВИЩОГО ПРОФЕСІЙНОГО УЧИЛИЩА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок