Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОГНОЗУВАННЯ РЕСУРСУ РОБОЧИХ КОЛІС ТУРБОКОМПРЕСОРІВ З УРАХУВАННЯМ ВИПАДКОВОСТІ РОЗЛАДУ ТА НАВАНТАЖЕННЯ

ПРОГНОЗУВАННЯ РЕСУРСУ РОБОЧИХ КОЛІС ТУРБОКОМПРЕСОРІВ З УРАХУВАННЯМ ВИПАДКОВОСТІ РОЗЛАДУ ТА НАВАНТАЖЕННЯ

Назва:
ПРОГНОЗУВАННЯ РЕСУРСУ РОБОЧИХ КОЛІС ТУРБОКОМПРЕСОРІВ З УРАХУВАННЯМ ВИПАДКОВОСТІ РОЗЛАДУ ТА НАВАНТАЖЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,68 KB
Завантажень:
322
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
”ХАРКІВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
Смірнова Ліляна Михайлівна
УДК 539.4: 621.165: .928
ПРОГНОЗУВАННЯ РЕСУРСУ РОБОЧИХ КОЛІС ТУРБОКОМПРЕСОРІВ З УРАХУВАННЯМ ВИПАДКОВОСТІ РОЗЛАДУ ТА НАВАНТАЖЕННЯ
Спеціальність 05.02.09. - Динаміка та міцність машин
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків _2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному технічному університеті ”Харківський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України, м. Харків.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Жовдак Валерій Олексійович,
Національний технічний університет
”Харківський політехнічний інститут”, м. Харків, професор кафедри динаміки та міцності машин.
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, ст.н.с.
Зіньковський Анатолій Павлович,
Інститут проблем міцності
ім. Г.С. Писаренка НАН України,
м. Київ, зав. відділом коливань в роторних системах;
кандидат технічних наук, ст. н. с.
Ткачук Микола Анатолійович,
Національний технічний університет
”Харківський політехнічний інститут”,
м. Харків, в/о зав. каф. теорії механізмів,
машин і роботів.
Провідна установа:
Інститут проблем машинобудування
ім. А.М. Підгорного НАН України,
м. Харків.
Захист відбудеться “_18___” __червня____  р. о __14__ год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .050.10 у Національному технічному університеті ”Харківський політехнічний інститут” за адресою: 61002 м. Харків, вул. Фрунзе, 21.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного технічного університету ”Харківський політехнічний інститут”.
Автореферат розісланий “__15__”__травня___  р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Д .050.10 Бортовой В.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Тенденцією розвитку сучасного турбо-компресоробудування, яке становить одну з найважливіших галузей промисловості, є зниження енергоспоживання при підвищенні потужності та продуктивності машин. В залежності від призначення машин, їх потужність може змінюватись у широких межах. Для турбокомпресорів малої потужності, які знайшли широке застосування в турбонаддуві двигунів внутрішнього згоряння (ДВЗ), що дозволяє збільшити КПД двигунів за рахунок більш повного використання енергії вихлопних газів, характерні підвищені статичне, динамічне і температурне навантаження. Турбокомпресори високої потужності широко застосовуються в нафтопереробній, хімічній промисловості, а також на магістральних газопроводах. Для підвищення конкурентної спроможності газотранспортних мереж України необхідна заміна агрегатів, що перекачують газ (ГПА), на більш сучасні та енергоефективні з поліпшеними технічно-економічними характеристиками, що висуває високі вимоги до оцінки їхньої надійності та екологічності. Відповідно до статистики, більшість відмов турбокомпресорів пов'язана з виникненням втомних тріщин у робочих колесах, які є найбільш навантаженими елементами. Тому, на етапі прогнозування надійності та ресурсу досить важливим є аналіз небезпечних резонансних режимів і рівнів вібронапруженості робочих коліс. Значний вплив на формування спектрів власних частот і резонансних режимів здійснюють малі випадкові відхилення коліс від циклічної симетрії (розлад коліс) та випадковий характер газодинамічного навантаження на лопатки. Аналіз стану проблеми вказує на відсутність методик прогнозування надійності робочих коліс з урахуванням зазначених випадкових факторів, тому розробка підходів та методик прогнозування надійності та ресурсу робочих коліс турбокомпресорів з урахуванням випадковості розладу та навантаження є актуальною проблемою.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконувалась за держбюджетними темами на 1997_ рр. “Розробка методів теоретичного та експериментального дослідження динаміки, міцності, надійності складних, у тому числі адаптивних механічних систем, які знаходяться в умовах інтенсивного навантаження, що взаємодіють з різними полями та середовищами з урахуванням термо-, магніто-, електропружності деформованих тіл” (№ Д.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: ПРОГНОЗУВАННЯ РЕСУРСУ РОБОЧИХ КОЛІС ТУРБОКОМПРЕСОРІВ З УРАХУВАННЯМ ВИПАДКОВОСТІ РОЗЛАДУ ТА НАВАНТАЖЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок