Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИСТЕМНИЙ АНАЛІЗ ЕКОЛОГІЧНО НЕБЕЗПЕЧНИХ ПРОЦЕСІВ

СИСТЕМНИЙ АНАЛІЗ ЕКОЛОГІЧНО НЕБЕЗПЕЧНИХ ПРОЦЕСІВ

Назва:
СИСТЕМНИЙ АНАЛІЗ ЕКОЛОГІЧНО НЕБЕЗПЕЧНИХ ПРОЦЕСІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,98 KB
Завантажень:
381
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ УКРАЇНИ“
КИЇВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
Заводник Вячеслав Владленович
УДК 303.732.4:504.06
СИСТЕМНИЙ АНАЛІЗ ЕКОЛОГІЧНО НЕБЕЗПЕЧНИХ ПРОЦЕСІВ
01.05.04 – Системний аналіз і теорія оптимальних рішень
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ-2005


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Навчально-науковому комплексі “Інститут прикладного системного аналізу” Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут”.
Науковий керівник академік НАН України, доктор технічних наук, професор
Згуровський Михайло Захарович,
Навчально-науковий комплекс “Інститут прикладного системного аналізу” Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут”, директор
Офіційні опоненти: академік НАН України, доктор технічних наук, професор,
Кунцевич Всеволод Михайлович,
Інститут космічних досліджень НАН України та НКА України, директор
доктор технічних наук, доцент, Коваленко Ігор Іванович,
Національний університет кораблебудування ім. адм. Макарова, м. Миколаїв, завідувач кафедри програмного забезпечення автоматизованих систем
Провідна установа Інститут кібернетики ім. В. М. Глушкова НАН України, відділ математичних методів і програмних засобів прикладної інформатики
Захист відбудеться “ 21 ” листопада 2005 року о 1500 годині на засіданні спеціалізованої рада Д26.002.03 в Національному технічному університеті України “КПІ” за адресою: Київ, просп. Перемоги, 37, корп. 35, ауд. 006.
З дисертацією можна ознайомитися у науково-технічній бібліотеці Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут” за адресою: Київ, просп. Перемоги, 37.
Автореферат розісланий “ 15 ” жовтня 2005 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
Д26.002.03 д.т.н., професор Новіков О.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. До початку третього тисячоліття людство підійшло у стані, що виявляє з всією очевидністю системну кризу, яка складається з економічної, соціальної, демографічної і, насамперед, екологічної криз. Особливо гостро стоїть проблема забруднення навколишнього середовища.
Звертаючи увагу на те, що охорона навколишнього середовища, тобто забезпечення екологічної безпеки: скорочення забруднення повітря, вод, продуктів харчування, економічної експлуатації природних ресурсів і стійкий економічний розвиток, стала ведучим орієнтиром розвитку сучасного суспільства, скорочення шкідливих викидів об’єктів хімічної, металургійної, нафтопереробної, газової та інших галузей виробництва є однією з важливіших проблем нашої цивілізації, практична потреба вирішення якої обґрунтовано в Кіотському протоколі.
Глобальність розповсюдження та багатофакторність впливу викидів на біосферу, ноосферу та клімат Землі визначає необхідність системного дослідження багатьох глобальних процесів, серед яких особливе значення мають процеси забруднення навколишнього середовища як основи життя та діяльності населення планети. Системні дослідження впливу шкідливих викидів на якість навколишнього середовища та екологічне становище виконуються в багатьох країнах, зокрема в світовому масштабі відповідно до рішень ООН.
Питанням дослідження, аналізу, модулювання, оцінювання та прогнозування різних видів екологічно небезпечних процесів, їх природи та наслідків, також застосуванням сучасних інформаційних технологій в цій проблематиці присвячено праці багатьох вітчизняних та зарубіжних учених. Серед них слід визначити М. О. Берлянда, С. М. Васильєва, О.П. Ємельянову, М. З. Згуровського, Г. І. Марчука, М. М. Моїсеєва, П. Я. Полубаринову-Кочину, В. В Скопецького та багатьох інших.
В останні роки проблемі екологічного моніторингу приділяється велика увага на урядовому рівні, що відображено в прийнятті Законів України та постанов Кабінету Міністрів України ("Про затвердження Положення про державну систему моніторингу довкілля" від 30 березня 1998 р. № 391 та ін.).
Протягом останнього часу значно зросли дослідження не тільки в класичних напрямах, а і в новітніх (світове забруднення, вплив сонячної активності на циклічність зсувних процесів тощо), що підсилює інтеграційні тенденції у цій галузі науки, з одного боку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СИСТЕМНИЙ АНАЛІЗ ЕКОЛОГІЧНО НЕБЕЗПЕЧНИХ ПРОЦЕСІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок