Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕЛІГІЯ І АРМІЯ (СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ ВЗАЄМОВІДНОСИН)

РЕЛІГІЯ І АРМІЯ (СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ ВЗАЄМОВІДНОСИН)

Назва:
РЕЛІГІЯ І АРМІЯ (СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ ВЗАЄМОВІДНОСИН)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,14 KB
Завантажень:
15
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ХАРКІВСЬКИЙ ВІЙСЬКОВИЙ УНІВЕРСИТЕТ
СЕМЕНОВ Сергій Станіславович
УДК 130.3:355
РЕЛІГІЯ І АРМІЯ
(СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ ВЗАЄМОВІДНОСИН)
09.00.03 – соціальна філософія та філософія історії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Харків – 2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі філософії Харківського військового університету,
Міністерство оборони України
Науковий керівник: кандидат історичних наук, доцент
Галагуз Станіслав Петрович, Харківський військовий інститут внутрішніх військ МВС України, професор кафедри соціально-гуманітарних наук
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Титов Володимир Данилович, Національна юридична академія України імені Ярослава Мудрого, завідувач кафедри логіки
кандидат філософських наук, доцент
Круть Петро Павлович, Харківський військовий інститут внутрішніх військ МВС України, начальник кафедри соціально-гуманітарних наук
Провідна установа: Інститут філософії імені Г.С.Сковороди НАН України, м. Київ
Захист відбудеться “20” травня 2004 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.702.05 при Харківському військовому університеті за адресою: 61043, м. Харків, вул. Динамівська, 6, ауд. Д-606
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського військового університету за адресою: 61043, м. Харків, майдан Свободи, 6
Автореферат розісланий “20” квітня 2004 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат філософських наук, професор Мануйлов Є.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Не дивлячись на розширення місця та зростання ролі релігійного чинника в окремих сферах суспільного життя, зокрема в Збройних Силах, в Україні відсутня науково і юридично вивірена концепція організації оптимальних і ефективних взаємовідносин між релігійними організаціями і військовими колективами. На практиці церковні та армійські взаємостосунки нерідко мають безсистемний характер, не позбавлені суб’єктивізму, невиважених рішень, помилок тощо. Взагалі ж проблема організації таких взаємин має декілька важливих аспектів.
Так, у зв’язку зі збереженням в Україні ще певний час системи комплектування Збройних Сил за призовом необхідно забезпечити права віруючої молоді, яка за своїми релігійними переконаннями не може користуватись зброєю, займатись військовою діяльністю. Характер військової служби і обумовлені ним норми армійського життя неминуче диктують певні обмеження прав і свобод військовослужбовців, в тому числі релігійних. Тому в армійському середовищі важливо створювати відповідні умови для задоволення релігійно налаштованими військовослужбовцями їхніх елементарних релігійних потреб (виконання культових дій, спілкування зі священнослужителем та одновірцями тощо). Нарешті, зважаючи на утвердження в демократичному українському суспільстві світоглядного та конфесійного плюралізму, на наявність певного ідейного вакууму в духовній сфері та високий рівень громадянської довіри до церкви, доцільно шукати шляхи, форми та методи помірного залучання релігійних організацій до виховної та соціально-психологічної роботи в армії.
Останнє питання є найбільш складним та контраверсійним у вітчизняній суспільно-політичній та науковій думці.
Певна невизначеність в наукових підходах до сприйняття релігії в армійському середовищі обумовлюється, на погляд автора, дуже суперечливою сутністю даного феномену, який, як відомо, нерідко використовується і на благо, і на зло. Дають себе знати й ідеологічні стереотипи, що дістались від радянського минулого, а також не завжди вірне трактування конституційної норми щодо відокремлення церкви від держави.
Таким чином, обрана автором тема дослідження потребує загальнотеоретичного (філософського) осмислення, подальших наукових розробок та підготовки відповідних практичних рекомендацій.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Обраний напрямок дослідження пов’язаний із завданнями науково-дослідних робіт (НДР) “Соціально-філософський аналіз аспектів національної безпеки України” (Шифр “База”) та “Дослідження етно-ментально-правових підстав формування і генезису свідомості національної безпеки України” (Шифр “База-2”), що здійснювались кафедрою філософії Харківського військового університету за дорученням Міністерства оборони України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: РЕЛІГІЯ І АРМІЯ (СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ ВЗАЄМОВІДНОСИН)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок