Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИНТЕЗ І РЕАКЦІЇ АМІНОХІНОНІВ ТА ЇХ ПОХІДНИХ

СИНТЕЗ І РЕАКЦІЇ АМІНОХІНОНІВ ТА ЇХ ПОХІДНИХ

Назва:
СИНТЕЗ І РЕАКЦІЇ АМІНОХІНОНІВ ТА ЇХ ПОХІДНИХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,94 KB
Завантажень:
343
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
ДЕРЖАВНИЙ ВИЩІЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД“
УКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ХІМІКО-ТЕХНОЛОГИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ”
Глух Андрій Ігорович
УДК 547.831.6+547.831.8+547.567.5
СИНТЕЗ І РЕАКЦІЇ АМІНОХІНОНІВ ТА ЇХ ПОХІДНИХ
Спеціальність 02.00.03 - органічна хімія
Автореферат
дисертації на здобуття вченого ступеня
кандидата хімічних наук
Дніпропетровськ - 2007
Дисертація є рукопис
Робота виконана в Державному вищому навчальному закладі “Українській державний хіміко-технологічний університет”, м. Дніпропетровськ, Міністерство освіти і науки України та ЗАТ “ДОІРЕА”, м. Дніпропетровськ, Міністерство промислової політики України.
Науковий керівник: | доктор хімічних наук, професор Бурмістров Костянтин Сергійович, ДВНЗ “Український державний хіміко-технологічний університет”, професор кафедри фізичної хімії
Офіційні опоненти: | доктор хімічних наук, професор Просяник Олександр Васильович, ДВНЗ “Український державний хіміко-технологічний університет”, професор кафедри органічної хімії;
кандидат хімічних наук, професор, Авдєєнко Анатолій Петрович, завідувач кафедрою хімії та охорони праці Донбаської державної машинобудівної академії
Провідна організація: | Національний університет “Львівська політехніка”, кафедра технології біологічно – активних сполук, фармації та біотехнології Міністерства освіти і науки України, м. Львів
Захист дисертації відбудеться __9.11___2007 р. о __15__годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.078.03 в ДВНЗ “Український державний хіміко-технологічний університет” за адресою: 49005, м. Дніпропетровськ-5, проспект Гагарина,8.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці ДВНЗ “Український державний хіміко - технологічний університет” за адресою: 49005, м. Дніпропетровськ-5, пр. Гагарина, 8.
Автореферат розісланий “_25_”__вересня__2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради ____________ Шевцова К.В.


1
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Дослідження в галузі хімії хінонів і хіноїдних сполук суттєво вплинули на розвиток теоретичних основ органічної хімії. Серед хіноїдних сполук виявлено велику кількість речовин, які мають важливе практичне значення. Речовини даного класу використовуються як вибіркові аналітичні реагенти, фарбники в кольоровій фотографії, пестициди і лікарські засоби, модифікуючі і вулканізуючі добавки до каучуків та гум, потужні дегідруючі агенти.
В останні 20 років особлива увага дослідників привернута до гетероциклічних хіноїдних систем, які являють собою поліядерні сполуки, що містять у собі конденсований хіноїдний і гетероциклічний фрагменти. Ці речовини ізоелектронні хінонам, проте, внаслідок особливостей будови, мають власні специфічні властивості. З’єднання такого типу вивчені набагато менше, ніж бензо-, нафто- і антрахінони. Відносно добре відомими є лише хинолін-, індол- та бензимідазолхінони, при цьому, як правило, відомостей про о-хінони менше, ніж про п-хінони.
Практичне значення гетероциклічних хінонів і хінонімінів визначається тим, що серед них виявлено речовини з високою і різноманітною біологічною активністю. Це група цінних протипухлинних мітоміцинових антибіотиків, дискорхабдини, піридоакридини, нафтирідиноміцин, крибростатини, селективні цитотоксини, метаболіти грибів. Не дивлячись на достатню складність цих сполук, останнім часом з'являється велика кількість робіт, пов'язаних з їх синтезом. Серед синтетичних гетероциклічних хінонів відомі речовини з антилейкемічною активністю, інгібітори топомерази та інші.
Біологічна активність органічних речовин суттєво залежить не тільки від “каркасу” молекули, але, і значною мірою, від приєднаних до нього функціональних груп. Використання різних реакцій приєднання є зручним методом введення різноманітних замісників в хіноїдний цикл. У той же час, основною стратегією синтезу гетероциклічних хінонімінів є формування гетероциклічних ядер з вже готовими замісниками, що часто звужує можливості синтезу. Такий підхід ускладнений в зв'язку з недостатньою вивченістю реакційної здатності гетероциклічних хіноїдних систем, яка, очевидно, має істотні відмінності в порівнянні з нециклічними аналогами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: СИНТЕЗ І РЕАКЦІЇ АМІНОХІНОНІВ ТА ЇХ ПОХІДНИХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок