Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДИДАКТИЧНІ УМОВИ РОЗВИТКУ ПІЗНАВАЛЬНОГО ІНТЕРЕСУ УЧНІВ ГІМНАЗІЇ В ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ ПРЕДМЕТІВ ГУМАНІТАРНОГО ЦИКЛУ

ДИДАКТИЧНІ УМОВИ РОЗВИТКУ ПІЗНАВАЛЬНОГО ІНТЕРЕСУ УЧНІВ ГІМНАЗІЇ В ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ ПРЕДМЕТІВ ГУМАНІТАРНОГО ЦИКЛУ

Назва:
ДИДАКТИЧНІ УМОВИ РОЗВИТКУ ПІЗНАВАЛЬНОГО ІНТЕРЕСУ УЧНІВ ГІМНАЗІЇ В ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ ПРЕДМЕТІВ ГУМАНІТАРНОГО ЦИКЛУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,91 KB
Завантажень:
136
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ВОЛИНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ЛЕСІ УКРАЇНКИ
ШУДЗІХОВСЬКА Ірина Федорівна
УДК  .543:37.026:159.952.13
ДИДАКТИЧНІ УМОВИ РОЗВИТКУ ПІЗНАВАЛЬНОГО
ІНТЕРЕСУ УЧНІВ ГІМНАЗІЇ В ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ
ПРЕДМЕТІВ ГУМАНІТАРНОГО ЦИКЛУ
13.00.09 – „Теорія навчання”
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Луцьк – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Волинському державному університеті імені Лесі Українки, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, доцент
Радченко Марина Аркадіївна, Волинський державний університет імені Лесі Українки, кафедра педагогіки.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Дем’янчук Олександр Никанорович,
Волинський державний університет
імені Лесі Українки,
директор Інституту мистецтв;
кандидат педагогічних наук,
Гузенко Олена Анатоліївна,
Луцький педагогічний коледж МОН України, заступник директора з наукової роботи.
Провідна установа: Прикарпатський національний університет
імені В.Стефаника, кафедра історії педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м.Івано-Франківськ.
Захист відбудеться “3” березня 2006 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 32.051.04 у Волинському державному університеті імені Лесі Українки за адресою: вул.Винниченка, 30, м.Луцьк, 43021.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Волинського державного університету ім. Лесі Українки за адресою: вул.Винниченка, 30а, м.Луцьк, 43021.
Автореферат розіслано “3” лютого 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради В.С.Петрович


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Врахування новітніх педагогічних технологій у навчально-пізнавальній діяльності учнів гімназії сприяє розвиткові їх освітніх інтересів та творчих задатків, які будуть реалізовані у майбутній практичній діяльності. Пошук шляхів інтенсифікації навчального процесу проходить у декількох напрямах: розробка нових педагогічних технологій (А.М.Алексюк, В.І.Бондар, В.І.Євдокимов, І.П.Підласий, І.Ф.Прокопенко та ін.); розробка теорії модульно-рейтингової технології навчання (В.П.Беспалько, А.В.Фурман, Л.М.Романишина); розробка теоретичних проблем контролю і оцінювання знань, умінь і навичок учнів (Ю.К.Бабанський, В.А.Козаков, С.В.Майборода, О.М.Матюшкін, Н.Ф.Тализіна та ін.).
Аналіз наукових досліджень названих вище авторів переконує в тому, що вони спрямовані на активізацію навчально-пізнавальної діяльності особистості. У процесі дослідження ми виходили з того, що загальноосвітня підготовка учнів гімназії забезпечується діалектичною обумовленістю поєднання контролю за знаннями, уміннями та навичками гімназистів та новітніх технологій навчання, які спрямовані на розвиток їх пізнавальних інтересів у процесі вивчення предметів гуманітарного циклу.
Головне завдання сучасної української школи – підвищення ефективності навчально-пізнавального процесу з метою сприяння всебічному і гармонійному розвитку людини, її інтелектуальному і пізнавальному зростанню. У цей час особливо актуального значення набуває проблема формування розвиненої творчої особистості в соціально-педагогічних умовах її життєдіяльності у школі-гімназії.
Одним із сучасних напрямків української освіти є врахування розвитку пізнавального інтересу, здібностей, нахилів та навичок учнів гімназії у процесі вивчення навчальних предметів. Окремі орієнтири визначено Законами України “Про освіту” та “Про загальну середню освіту”. Стає необхідним створення сприятливих умов для пізнавальної діяльності учнів гімназії, які б допомагали їм самореалізуватися у складній багатогранній соціокультурній ситуації, формували потребу особистості в здобутті наукових знань та розвитку їх пізнавальних інтересів.
Систематичні прагнення учнів гімназії, які спрямовані на пізнання навколишнього середовища, виступають своєрідним епіцентром розвитку їх пізнавальних інтересів, пізнавальної самостійності, формування позитивного ставлення до результатів власної розумової праці. Пізнавальний інтерес впливає на поведінку учня, на становлення його духовної і інтелектуальної сфери, розумові, морально-етичні і комунікативні здібності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ДИДАКТИЧНІ УМОВИ РОЗВИТКУ ПІЗНАВАЛЬНОГО ІНТЕРЕСУ УЧНІВ ГІМНАЗІЇ В ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ ПРЕДМЕТІВ ГУМАНІТАРНОГО ЦИКЛУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок