Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВІЙСЬКОВО-ПОЛІТИЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ ПОХІДНИХ ГРУП ОУН НА ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ В РОКИ ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ

ВІЙСЬКОВО-ПОЛІТИЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ ПОХІДНИХ ГРУП ОУН НА ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ В РОКИ ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ

Назва:
ВІЙСЬКОВО-ПОЛІТИЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ ПОХІДНИХ ГРУП ОУН НА ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ В РОКИ ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,74 KB
Завантажень:
209
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Сьогодні, коли Україна стала суверенною незалежною державою триває р
ізноманітний і всеохоплюючий процес переосмислення українс


НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ОБОРОНИ УКРАЇНИ
ХОДАНОВИЧ Олексій Леонідович
УДК 355.48(477) ”1941/1943
ВІЙСЬКОВО-ПОЛІТИЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ
ПОХІДНИХ ГРУП ОУН НА ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ
В РОКИ ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ
20.02.22 – військова історія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Національній академії оборони України,


Міністерство оборони України.
Науковий керівник доктор історичних наук, професор
Шевчук Василь Петрович,
Національна академія оборони України,
професор кафедри інформаційно-пропагандистського забезпечення та військової журналістики.
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Чернега Петро Макарович,
Національний педагогічний університет ім. М. П. Драгоманова,
завідувач кафедри історії слов’ян і українознавства;
кандидат історичних наук, доцент
Деревінський Василь Федорович,
Київський національний університет будівництва і архітектури, доцент кафедри політичних наук.
Провідна установа: Національна академія Служби безпеки України, м. Київ.
Захист відбудеться 20.09. 2006 р. о _14__ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.709.04 Національної академії оборони України за адресою: 03049, м. Київ–49, Повітрофлотський пр-т, 28.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної академії оборони України (03049, м. Київ–49, Повітрофлотський пр-т, 28).
Автореферат розісланий 18.08. 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук В. М. Грицюк


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У сучасній Україні зусилля вітчизняних науковців зосереджені на відтворенні історії Організації українських націоналістів (ОУН) і Української повстанської армії (УПА). У цьому контексті актуальним завданням є об’єктивне висвітлення діяльності українських націоналістів на окупованій нацистами території України в роки Другої світової війни. В реалізації планів ОУН важливу роль відіграли її похідні групи – мобільні загони, створені для розгортання військово-політичної діяльності ОУН на окупованій території України.
Висвітлення діяльності похідних груп ОУН на території України в роки Другої світової війни дає можливість встановити зв’язок між військово-політичною діяльністю ОУН та створенням підґрунтя для формування і розгортання збройної боротьби УПА проти німецьких окупантів. Дослідження військового аспекту діяльності похідних груп ОУН дозволяє розкрити складові бойової роботи створених похідними групами осередків, особливості розгортання ОУН збройного опору німецьким окупантам, що стали надалі основою тактики бойових дій УПА.
Незважаючи на значну кількість наукових праць з історії ОУН періоду Другої світової війни, діяльність похідних груп по створенню націоналістичного підпілля та їх бойова робота залишаються недостатньо висвітленими. Потребує з’ясування роль створеного похідними групами підпілля в переході ОУН на антинімецькі позиції.
Науковий інтерес становить практика використання підпільно-партизанських методів ведення збройного опору формуваннями ОУН. У нових реаліях розвитку сучасних Збройних Сил України військово-політична діяльність похідних груп представляє інтерес як фактор проведення психологічних операцій, розгорнутих ОУН на окупованій українській території.
Наукове завдання дослідження полягає у встановленні передумов формування похідних груп ОУН і розкритті напрямів їх військово-політичної діяльності на окупованій території України в 1941–1943 рр., визначенні складових бойової роботи, особливостей організації і тактики бойових дій збройних формувань створеного похідними групами підпілля.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження виконане в межах науково-дослідної роботи Національної академії оборони України на замовлення Головного управління з гуманітарних питань та соціального захисту Збройних Сил України на тему: “Організація інформаційно-пропагандистського забезпечення повсякденної діяльності військ (сил)” (шифр НДР “Пропаганда”).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ВІЙСЬКОВО-ПОЛІТИЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ ПОХІДНИХ ГРУП ОУН НА ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ В РОКИ ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок