Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОМП’ЮТЕРНА АКУСТИКО-ЕМІСІЙНА ДІАГНОСТИКА ТЕХНІЧНОГО СТАНУ ДЕТАЛЕЙ І КОНСТРУКЦІЙ

ОМП’ЮТЕРНА АКУСТИКО-ЕМІСІЙНА ДІАГНОСТИКА ТЕХНІЧНОГО СТАНУ ДЕТАЛЕЙ І КОНСТРУКЦІЙ

Назва:
ОМП’ЮТЕРНА АКУСТИКО-ЕМІСІЙНА ДІАГНОСТИКА ТЕХНІЧНОГО СТАНУ ДЕТАЛЕЙ І КОНСТРУКЦІЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,77 KB
Завантажень:
356
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
НАФТИ І ГАЗУ
Горошко Андрій Володимирович
УДК 620.179.1
ОМП’ЮТЕРНА АКУСТИКО-ЕМІСІЙНА ДІАГНОСТИКА ТЕХНІЧНОГО
СТАНУ ДЕТАЛЕЙ І КОНСТРУКЦІЙ
Спеціальність 05.11.13 – Прилади і методи контролю
та визначення складу речовин
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Івано-Франківськ - 2003


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Технологічному університеті Поділля
(м. Хмельницький) Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник:
Заслужений діяч науки і техніки України,
доктор технічних наук, професор,
Ройзман Вілен Петрович,
Технологічний університет Поділля,
завідувач кафедри прикладної механіки
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор
Копей Богдан Володимирович
Івано-Франківський національний
технічний університет нафти і газу,
професор кафедри нафтогазового обладнання
кандидат технічних наук,
старший науковий співробітник
Учанін Валентин Миколайович
Фізико-механічний інститут ім. Г.В. Карпенка
НАН України (м. Львів), завідувач відділу
Провідна установа:
Інститут електрозварювання ім. Є.О. Патона
НАН України, (м. Київ)
Захист відбудеться 25.09.2003 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д20.052.03 при Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу за адресою:
76019, м. Івано-Франківськ, вул. Карпатська, 15
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу (76019, м. Івано-Франківськ, вул. Карпатська, 15)
Автореферат розісланий 19.08.2003 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат технічних наук, доцент Дранчук М.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Нерідко в процесі виробництва і експлуатації відповідальних деталей і конструкцій в них розвиваються різного роду дефекти (раковини, пори, тріщини, розшарування і т.д.), що призводить до погіршення якості та надійності виробів і нарешті до їх руйнування. Останнім часом все частіше переходять від експлуатації за ресурсом до експлуатації за технічним станом, і надійна технічна діагностика дозволяє продовжувати строк експлуатації значної частини обладнання, яке відпрацювало свій ресурс, що дає вагомий економічний ефект. В зв’язку з цим продовжуються пошуки об’єктивних методів діагностування деталей і конструкцій.
Більшість відомих методів неруйнівного контролю стану матеріалів, такі як ультразвукова дефектоскопія і рентгенівська радіографія, забезпечують лише вибірковий контроль в окремих зонах матеріалу, виявляючи значні дефекти, і не дають інформацію про те, наскільки небезпечним може бути виявлений дефект, хоча дефект може бути небезпечним або безпечним в залежності від його розташування в полі напружень, що виникають при навантаженні матеріалу. На відміну від вищезгаданих методів, метод акустичної емісії (АЕ), що базується на випромінюванні матеріалом при зміні його внутрішньої структури пружних механічних хвиль, джерелом яких є дефекти, що розвиваються, володіє високою чутливістю, можливістю виявити і стежити за поведінкою дефектів, інтегральністю, що дозволяє контролювати стан матеріалу без сканування, простотою використання в процесі випробувань, виробництва й експлуатації, можливістю контролювати матеріали не тільки під механічним навантаженням, але і в процесі фазових перетворень.
Однією з найважливіших задач АЕ-контролю є локація, тобто визначення місця розташування дефекту, що дозволяє не тільки знайти дефектні місця матеріалу, але і оцінити їх небезпечність. Незважаючи на існування множини робіт із явища АЕ, питання про його практичне застосування, особливо визначення координат дефектів для неруйнівного контролю і діагностування технічного стану матеріалів, деталей і конструкцій з метою визначення їх придатності до експлуатації, є актуальним і таким, що потребує подальшого розвитку.
У даній роботі розглядаються методики і засоби акустико-емісійної діагностики литих деталей, паяних і зварних з’єднань деталей машин та інших відповідальних конструкцій з визначенням координат дефектів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ОМП’ЮТЕРНА АКУСТИКО-ЕМІСІЙНА ДІАГНОСТИКА ТЕХНІЧНОГО СТАНУ ДЕТАЛЕЙ І КОНСТРУКЦІЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок