Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ УПРАВЛІННЯ ТОРГІВЛЕЮ У РЕГІОНІ

ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ УПРАВЛІННЯ ТОРГІВЛЕЮ У РЕГІОНІ

Назва:
ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ УПРАВЛІННЯ ТОРГІВЛЕЮ У РЕГІОНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,84 KB
Завантажень:
148
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ЕКОНОМІКИ І ТОРГІВЛІ
ПАВЛОВА Валентина Андріївна
УДК 339.1: 658.6
ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ
УПРАВЛІННЯ ТОРГІВЛЕЮ У РЕГІОНІ
Спеціальність 08.07.05 – Економіка торгівлі та послуг
Автореферат дисертації на здобуття
наукового ступеня кандидата економічних наук
Донецьк – 2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Донецькому державному університеті економіки і торгівлі Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник:
кандидат економічних наук, доцент Бакунов Олександр Олексійович, Донецький державний університет економіки і торгівлі, завідувач кафедри економіки підприємства
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Білопольський Микола Григорович, Макіївський економіко-гуманітарний інститут,
завідувач кафедри менеджменту
кандидат економічних наук Кавиршина Вікторія Олексіївна,
Інститут економіко-правових досліджень НАН України, м. Донецьк, старший науковий співробітник
Провідна установа:
Полтавський кооперативний інститут Укоопспілки, м. Полтава,
кафедра економіки підприємства
Захист відбудеться “ 4 ” жовтня 2000 р.  о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .055.01 у Донецькому державному університеті економіки і торгівлі за адресою: 83050, м. Донецьк, вул. Щорса, 31.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького державного університету економіки і торгівлі за адресою: 83017, м. Донецьк, б-р Шевченка, 30.
Автореферат розісланий “ 4 ” вересня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О. В. Виноградова


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Складні процеси становлення ринкових відносин в Україні мають певні особливості на рівні регіонів, роль яких у ринковій економіці докорінно змінюється в результаті зростання їхньої економічної самостійності. У той же час існуюча система регіонального управління доки не має обгрунтованої концепції, не повною мірою відповідає вимогам виведення національної економіки на траєкторію сталого розвитку, а також не забезпечує ефективного використання можливостей регіону в управлінні окремими галузями економіки, у тому числі торгівлею.
Рівень розвитку торгівлі завжди виступав індикатором суспільного від-творення і добробуту населення держави. За станом розвитку торгівлі визначаються результати реформування національної економіки, успіхи та невдачі проваджуваних реформ, оскільки ця галузь розвивається під впливом соціально-економічних факторів, що визначають ринкові перетворення, зокрема невизначеність та ризик. Відзначимо також, що через низький платоспроможний попит населення обмежується розширення діяльності торгівлі. Роздрібний товарооборот, на формування якого суттєво впливає висока питома вага імпортних товарів, не забезпечує пріоритету вітчизняних виробників, що поглиблює економічні проблеми. В управлінні торгівлею стали менш значущими роль і місце держави, їхній економічний зміст змінився на правовий, а тому постає проблема розробки гнучкої системи економічного регулювання торговельної діяльності.
У зв’язку з цим особливої актуальності набуває формування ринкової моделі управління торгівлею у регіоні, яка б обумовлювала стійке становище торговельних підприємств на споживчому ринку, їхню спроможність оперативно адаптуватися до змін конкурентного середовища та визначила стратегію підвищення ефективності механізму управління, що є одним з шляхів економічного піднесення на внутрі-шньому ринку. Вищеназвані проблеми вимагають застосування система- тизованих знань з економічної теорії, економіки підприємства, теорії управління та інших економічних дисциплін для вивчення і раціональної організації регіонального управління торгівлею.
Теоретичні аспекти проблем управління, необхідність його адаптації до динаміки зовнішнього середовища, пошуку дійових форм і методів забезпечення ефективного функціонування господарюючих на ринку суб’єктів досліджено у роботах зарубіжних економістів: К. Л. Боуві, П. Друкера, Ф. Котлера, Т.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ УПРАВЛІННЯ ТОРГІВЛЕЮ У РЕГІОНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок