Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРЕСА УКРАЇНСЬКОЇ ПОЛІТИЧНОЇ ЕМІГРАЦІЇ ЯК ДЖЕРЕЛО ВИВЧЕННЯ ГЕТЬМАНСЬКОГО РУХУ (МІЖВОЄННИЙ ПЕРІОД)

ПРЕСА УКРАЇНСЬКОЇ ПОЛІТИЧНОЇ ЕМІГРАЦІЇ ЯК ДЖЕРЕЛО ВИВЧЕННЯ ГЕТЬМАНСЬКОГО РУХУ (МІЖВОЄННИЙ ПЕРІОД)

Назва:
ПРЕСА УКРАЇНСЬКОЇ ПОЛІТИЧНОЇ ЕМІГРАЦІЇ ЯК ДЖЕРЕЛО ВИВЧЕННЯ ГЕТЬМАНСЬКОГО РУХУ (МІЖВОЄННИЙ ПЕРІОД)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,26 KB
Завантажень:
190
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ УКРАЇНСЬКОЇ АРХЕОГРАФІЇ ТА ДЖЕРЕЛОЗНАВСТВА ІМЕНІ М. С. ГРУШЕВСЬКОГО
КОЛІСНИК ДМИТРО ВІКТОРОВИЧ
УДК 94(477) “1920-1940”:070
ПРЕСА УКРАЇНСЬКОЇ ПОЛІТИЧНОЇ ЕМІГРАЦІЇ ЯК ДЖЕРЕЛО ВИВЧЕННЯ ГЕТЬМАНСЬКОГО РУХУ (МІЖВОЄННИЙ ПЕРІОД)
07.00.06 – Історіографія, джерелознавство
та спеціальні історичні дисципліни
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії та політичної теорії Національного гірничого університету (м. Дніпропетровськ).
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Швидько Ганна Кирилівна,
Національний гірничий університет,
кафедра історії та політичної теорії, професор
Офіційні опоненти: доктор історичних наук,
старший науковий співробітник
Рудий Григорій Якович,
Президія НАН України, Сектор з координації наукових досліджень в галузі природничих і суспільних наук Науково-організаційного відділу, вчений секретар
кандидат історичних наук,
старший науковий співробітник
Осташко Тетяна Сергіївна,
Інститут історії України НАН України, відділ історії української революції 1917-1920 рр., провідний науковий співробітник
Провідна установа: Київський національний університет
ім. Тараса Шевченка, кафедра архівознавства
та спеціальних галузей історичної науки, м. Київ
Захист відбудеться “25” січня 2007 р. о 12 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .228.01 в Інституті української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського НАН України за адресою: 01001, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського НАН України (01001, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4).
Автореферат розісланий “14” грудня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Песчаний О. О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Сучасний етап розвитку вітчизняної історичної науки характеризується посиленням уваги до маловивченої теми – історії української еміграції. В руслі цього процесу на перший план перед дослідниками виступає проблема джерельної бази, її розширення та використання. Преса є вагомою складовою групи писемних джерел, вона дозволяє досліднику простежити різноманітні явища, події та процеси суспільно-політичного життя країни. При цьому специфічне становище в комплексі української періодики минулого століття займають діаспорні часописи, обставини появи і умови функціонування яких помітно відрізнялися від ситуації в Радянській Україні. У вивченні історії української еміграції міжвоєнного періоду важливу роль відіграє політична преса закордонних українців, яка видавалася різними ідеологічними середовищами у країнах Європи та Америки. Виконуючи важливі соціальні функції інформування, комунікації і пропаганди та виступаючи провідним засобом політичної боротьби, періодика, водночас, може бути предметом самостійного джерелознавчого вивчення. Різноманітні за формою та змістом публікації, вміщені на сторінках діаспорних часописів 1920-1930-х рр., у своїй сукупності відображають суспільно-політичне життя української спільноти, взаємовідносини між окремими її осередками, їхні ідеологічні платформи, позиції та оцінки щодо поточних подій.
Вимушений виїзд з України значної кількості представників політично активної складової українського суспільства був наслідком поразки національно-визвольних змагань 1917-1920 рр. Внутрішньополітична боротьба, яка розгорнулася під час революції, великою мірою визначила і характер стосунків між різними ідеологічними напрямами у подальшому – вже на еміграції. До серйозних розбіжностей у питанні про шляхи побудови і форму існування української державності додалися відчутні протиріччя в оцінці подій, явищ і процесів недавнього минулого. Кожний з основних політичних таборів (монархісти, уенерівці, соціалісти й націоналісти) нерідко діаметрально протилежно іншим розумів причини поразки національно-визвольних змагань, що знайшло своє відображення в еміграційній періодиці.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ПРЕСА УКРАЇНСЬКОЇ ПОЛІТИЧНОЇ ЕМІГРАЦІЇ ЯК ДЖЕРЕЛО ВИВЧЕННЯ ГЕТЬМАНСЬКОГО РУХУ (МІЖВОЄННИЙ ПЕРІОД)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок