Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЛОКАЛЬНИЙ СПОСІБ ЗАСТОСУВАННЯ ДОБРИВ ЯК ФАКТОР ОПТИМІЗАЦІЇ МІНЕРАЛЬНОГО ЖИВЛЕННЯ І ПРОДУКТИВНОСТІ ПЕРЦЮ СОЛОДКОГО ПРИ ЗРОШЕННІ В ЛІВОБЕРЕЖНОМУ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

ЛОКАЛЬНИЙ СПОСІБ ЗАСТОСУВАННЯ ДОБРИВ ЯК ФАКТОР ОПТИМІЗАЦІЇ МІНЕРАЛЬНОГО ЖИВЛЕННЯ І ПРОДУКТИВНОСТІ ПЕРЦЮ СОЛОДКОГО ПРИ ЗРОШЕННІ В ЛІВОБЕРЕЖНОМУ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

Назва:
ЛОКАЛЬНИЙ СПОСІБ ЗАСТОСУВАННЯ ДОБРИВ ЯК ФАКТОР ОПТИМІЗАЦІЇ МІНЕРАЛЬНОГО ЖИВЛЕННЯ І ПРОДУКТИВНОСТІ ПЕРЦЮ СОЛОДКОГО ПРИ ЗРОШЕННІ В ЛІВОБЕРЕЖНОМУ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,09 KB
Завантажень:
102
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Національний науковий центр
"Інститут ґрунтознавства та агрохімії ім. О.Н. Соколовського"
Гордієнко Інна Миколаївна
УДК 635.649:631.8
ЛОКАЛЬНИЙ СПОСІБ ЗАСТОСУВАННЯ ДОБРИВ ЯК ФАКТОР
ОПТИМІЗАЦІЇ МІНЕРАЛЬНОГО ЖИВЛЕННЯ І ПРОДУКТИВНОСТІ ПЕРЦЮ СОЛОДКОГО ПРИ ЗРОШЕННІ В ЛІВОБЕРЕЖНОМУ
ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ
06.01.04 - агрохімія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Харків – 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті овочівництва і баштанництва Української академії аграрних наук
Науковий керівник: доктор сільськогосподарських наук, старший науковий
співробітник Гончаренко Василь Юхимович,
Інститут овочівництва і баштанництва УААН,
головний науковий співробітник лабораторії
аналітичних вимірювань
Офіційні опоненти:
доктор сільськогосподарських наук, старший науковий співробітник
Фатєєв Анатолій Іванович, Національний науковий центр "Інститут грунтознавства та агрохімії ім. О.Н. Соколовського", завідувач лабораторії охорони грунтів
кандидат сільськогосподарських наук, доцент
гаджиєва Нажиє Мухтарівна, Харківський національний аграрний університет ім. В.В. Докучаєва, доцент кафедри агрохімії
Провідна установа:
Інститут землеробства південного регіону УААН, відділ агрохімії та меліоративного ґрунтознавства, м. Херсон
Захист відбудеться 28.01.2003 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.354.01 в Національному науковому центрі “Інститут ґрунтознавства та агрохімії ім. О.Н. Соколовського” за адресою: 61024, м. Харків, вул. Чайковського, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного наукового центру “Інститут ґрунтознавства та агрохімії ім. О.Н. Соколовського” за адресою: 61024, м. Харків, вул. Чайковського, 4.
Автореферат розісланий 27.12.2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Павленко О.Ф.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Аналіз фактичного стану овочівництва в Україні свідчить, що забезпеченість населення екологічно чистими овочами недостатня і становить 65% від науково-обгрунтованої норми споживання. Згідно прогнозу Інституту харчування Академії медичних наук України (1995) та Науково-дослідного інституту гігієни харчування (1995) до 2010 року, обсяг споживання овочів на душу населення становитиме 141 кг на рік, з них перцю солодкого – 7-10 кг. Вирішальним фактором для нарощування врожайності овочевих культур, у тому числі й перцю солодкого, без збільшення площ посіву є добрива, які за оптимальних умов можуть забезпечувати понад половину її приросту [Мінєєв В.Г., 1990].
На сучасному етапі розвитку сільського господарства в умовах високих цін на мінеральні добрива постає питання підвищення окупності одиниці внесених туків приростами врожаю, раціонального використання кожного кілограма поживних речовин.
Одним із шляхів підвищення ефективності та ресурсозбережувального використання мінеральних добрив є локальний спосіб їх внесення, який дозволяє практично без зниження рівня урожаю і його якості суттєво зменшувати дози застосування добрив. При цьому добрива розміщуються в грунті стрічками в зоні дії кореневої системи [Фатєєв А.І., 1996].
Незважаючи на великий інтерес до локального способу внесення основного мінерального удобрення в овочівництві, досліджень з вивчення цього агроприйому під перець солодкий в Лісостеповій зоні України не проводили, відсутні й науково обгрунтовані рекомендації.
Все наведене вище підтверджує актуальність досліджень локального способу застосування мінеральних добрив під перець солодкий на чорноземі типовому малогумусному важкосуглинковому при зрошенні в Лівобережному Лісостепу України. Для повного розкриття біологічного потенціалу перцю необхідне більш глибоке вивчення особливостей його мінерального живлення за різних технологій вирощування.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана згідно планів наукових досліджень Інституту овочівництва і баштанництва УААН. В період з 1994 по 1999 рр. вона була складовою частиною тематики лабораторії агрохімії ІОБ УААН, завдання 03 “Теоретичне обгрунтування та розробка параметрів енергозбережувальних технологій виробництва екологічно чистої продукції овочевих і баштанних культур на продовольчі і насіннєві цілі на базі нових сортів і гібридів, створення нових робочих органів машин і обладнання в зональному обсязі” (№ держреєстрації UA 017174) та входила до державної науково-технічної програми “Продовольство – 95”, Проект 22 “Картопля і овочі” (№ держреєстрації UА 01001702Р).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЛОКАЛЬНИЙ СПОСІБ ЗАСТОСУВАННЯ ДОБРИВ ЯК ФАКТОР ОПТИМІЗАЦІЇ МІНЕРАЛЬНОГО ЖИВЛЕННЯ І ПРОДУКТИВНОСТІ ПЕРЦЮ СОЛОДКОГО ПРИ ЗРОШЕННІ В ЛІВОБЕРЕЖНОМУ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок