Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОНКУРЕНТНІ МЕХАНІЗМИ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ СВІТОВОЇ ЕКОНОМІКИ

КОНКУРЕНТНІ МЕХАНІЗМИ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ СВІТОВОЇ ЕКОНОМІКИ

Назва:
КОНКУРЕНТНІ МЕХАНІЗМИ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ СВІТОВОЇ ЕКОНОМІКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,60 KB
Завантажень:
298
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені В.Н. КАРАЗІНА
ЧІКIНА ЮЛІЯ ВАЛЕНТИНІВНА
УДК 339.137.2:339.92
КОНКУРЕНТНІ МЕХАНІЗМИ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ СВІТОВОЇ ЕКОНОМІКИ
Спеціальність 08.01.01 – економічна теорія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків – 2006


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Харківському національному університеті імені В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор економічних наук, професор Яременко Олег Леонідович, Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України, професор кафедри економічної теорії та економічних методів управління.
Офіційні опоненти – доктор економічних наук, професор Носова Ольга Валентинівна, Харківський національний університет внутрішніх справ Міністерства внутрішніх справ України, начальник кафедри економічної теорії,
кандидат економічних наук, доцент Гайворонський Олександр Анатолійович, Харківський державний технічний університет будівництва та архітектури Міністерства освіти і науки України, доцент кафедри економічної теорії.
Провідна установа – Львівський національний університет ім. Івана Франка, кафедра економічної теорії, Міністерство освіти і науки України, м. Львів.
Захист відбудеться “___28___” ____квітня____ 2006 року о __16__ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.01 Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна за адресою: 61002, м. Харків, вул. Мироносицька, 1, ауд.4-11.
З дисертацією можна ознайомитися в Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4.
Автореферат розісланий “__24__”_березня__2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Соболєв В. М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Дослідження конкуренції, її розвиток і трансформація постійно знаходиться у фокусі обговорення економістами всього світу. Глобалізація є практично нескінченним процесом і, без сумніву, актуальним і нині. Це пояснюється посиленням конфліктності в усьому світі, що обумовлено такими явищами як: глобальна фінансова криза, яка пов’язана з нестійкістю долара, зростанням цін на нафту тощо.
Глобальні зміни в світі, викликані політичними і економічними причинами, а також стрімким науково-технічним прогресом, вимагають нових підходів до соціально-економічного розвитку як усього світового співтовариства, так і окремих держав. У сучасних економічних умовах проблема конкуренції і підвищення рівня національної конкурентоспроможності набуває глобального характеру і стосується усіх країн у світі. Для економіки України актуальним є аналіз закономірностей формування механізму ринкових конкурентних відносин в умовах глобалізації економічних процесів з метою розробки ефективної стратегії та тактики державної конкурентної політики, спрямованої на зростання конкурентоспроможності як на зовнішньому, так і на внутрішньому ринках.
Проблеми економічної конкуренції і конкурентоспроможності займають чільне місце у світовій економічній літературі. В умовах існування значної кількості різних наукових підходів особливого значення набуває виділення і порівняльний аналіз існуючих теорій і концепцій, визначення впливу конкурентних чинників на формування національного конкурентного середовища, розробка теоретичних основ та їх адаптація до потреб української економіки.
Серед наукових робіт, у яких досліджуються теоретичні основи конкуренції та її сучасні форми, необхідно виділити дослідження таких вчених, як: М. Гальвановський, Н. Іванова, В. Геєць, О. Костусєв, О. Гайворонський, З. Уінтер, В. Адріанов, Г. Азоєв, В. Базилевич, Т. Гончарук, Б. Губський, І. Кірцнер, І. Крючкова, О. Яременко, В. Тарасевич, В. Ойкен, М. Портер, Дж. Стиглер, Ф. Хайєк та інші. Проблема становлення глобальної моделі розвитку, трансформації в структурі економіки, сучасні тенденції інтернаціоналізації та міжнародної економічної інтеграції, а також питання зовнішньоекономічної стратегії України досліджуються в роботах таких економістів: Я.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: КОНКУРЕНТНІ МЕХАНІЗМИ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ СВІТОВОЇ ЕКОНОМІКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок