Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕХАНІЗМ ЕКОЛОГО-ЕКОНОМІЧНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ДІЯЛЬНОСТІ СУБ‘ЄКТІВ ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ ПРОМИСЛОВОГО ВИРОБНИЦТВА

МЕХАНІЗМ ЕКОЛОГО-ЕКОНОМІЧНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ДІЯЛЬНОСТІ СУБ‘ЄКТІВ ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ ПРОМИСЛОВОГО ВИРОБНИЦТВА

Назва:
МЕХАНІЗМ ЕКОЛОГО-ЕКОНОМІЧНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ДІЯЛЬНОСТІ СУБ‘ЄКТІВ ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ ПРОМИСЛОВОГО ВИРОБНИЦТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,86 KB
Завантажень:
234
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ВОДНОГО ГОСПОДАРСТВА ТА ПРИРОДОКОРИСТУВА
ННЯ


НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ВОДНОГО ГОСПОДАРСТВА ТА ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ
ДАВИДЮК ЮЛІЯ ВОЛОДИМИРІВНА
УДК 502.13:628.5 (4УКР-4ЖИТ)
МЕХАНІЗМ ЕКОЛОГО-ЕКОНОМІЧНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ДІЯЛЬНОСТІ СУБ‘ЄКТІВ ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ ПРОМИСЛОВОГО ВИРОБНИЦТВА
08.00.06 – Економіка природокористування та охорони навколишнього середовища
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Рівне – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Житомирському державному технологічному університеті, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник: | кандидат економічних наук, доцент
Осовська Галина Володимирівна,
Державний агроекологічний університет, завідувач кафедри, професор кафедри менеджменту організацій, м. Житомир |
Офіційні опоненти: |
доктор економічних наук, професор
Веклич Оксана Опанасівна,
Рада по вивченню продуктивних сил України НАН України, головний науковий співробітник, м. Київ
кандидат економічних наук, доцент
Зіновчук Наталія Василівна,
Інститут підприємництва та сучасних технологій, доцент кафедри фінансів,
м. Житомир |
Захист відбудеться “23”січня 2008 р. о 14-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 47.104.03 Національного університету водного господарства та природокористування Міністерства освіти і науки України за адресою: 33000, м. Рівне, вул. Соборна, 11.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного університету водного господарства та природокористування за адресою: 33000, м. Рівне, вул. Приходька, 75.
Автореферат розісланий “21” грудня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук, доцент Н.Е. Ковшун


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У Концепції національної екологічної політики України на період до 2020 р. визначені важливі та актуальні для України проблеми, які пов‘язані зі стабілізацією та поліпшенням стану навколишнього середовища, встановленням прямого зв‘язку між економічним зростанням й екологічною ситуацією, впровадженням системи екологічно збалансованого використання природних ресурсів. Це зумовлено рядом чинників: екстенсивним характером суспільно-виробничої діяльності; слабким контролем за використанням природно-ресурсного потенціалу та рівнем екологічної безпеки суб‘єктів природокористування; високим ступенем зносу основних виробничих фондів і недостатнім інвестуванням на їх відновлення. Зазначені фактори спричиняють зростання природо-ресурсних витрат на суспільно-виробничу діяльність, втрати валового національного продукту та зумовлюють необхідність розробки системи ефективних інструментів еколого-економічного регулювання, здатних узгодити різнорівневі та різнобічні еколого-економічні інтереси.
Дія механізму еколого-економічного регулювання, насамперед, має бути спрямована на регулювання діяльності промислових підприємств з ряду причин. По-перше, промислові підприємства виступають найактивнішими суб‘єктами природокористування у народногосподарському комплексі внаслідок виробничо-технологічних особливостей їх діяльності. Це викликає безліч проблем з використанням природних ресурсів та мінімізацією негативного впливу на навколишнє середовище. По-друге, промисловими підприємствами виготовляються різноманітні споживчі товари, а від їх екологічної чистоти та якості залежить здоров‘я населення України.
Проблеми використання окремих інструментів механізму еколого-економічного регулювання діяльності суб‘єктів природокористування в контексті забезпечення сталого розвитку висвітлено у працях провідних вітчизняних вчених О. Амоши, О. Балацького, О. Веклич, Т. Галушкіної, Б. Данилишина, С. Дорогунцова, Н. Зіновчук, Л. Кожушка, В. Кравціва, Л. Мельника, В. Міщенка, В. Павлова, А. Садєкова, І. Синякевича, Ю. Стадницького, В. Трегобчука, С. Харічкова, Г. Черниченка, В. Шевчука та інших.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: МЕХАНІЗМ ЕКОЛОГО-ЕКОНОМІЧНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ДІЯЛЬНОСТІ СУБ‘ЄКТІВ ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ ПРОМИСЛОВОГО ВИРОБНИЦТВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок