Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Космологічні та астрофізичні моделі з урахуванням космологічної сталої

Космологічні та астрофізичні моделі з урахуванням космологічної сталої

Назва:
Космологічні та астрофізичні моделі з урахуванням космологічної сталої
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,92 KB
Завантажень:
485
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Міністерство освіти і науки України
Дніпропетровський національний університет
УДК 530.12:524.83
Коптєва Олена Михайлівна
Космологічні та астрофізичні моделі з урахуванням
космологічної сталої
01.04.02 – теоретична фізика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Дніпропетровськ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Дисертація виконана в Дніпропетровському національному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор
Коркіна Марія Петрівна,
професор кафедри теоретичної фізики
Дніпропетровського національного університету.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук,
старший науковий співробітник,
Парновський Сергій Людомирович,
провідний науковий співробітник
Київського національного університету
ім. Тараса Шевченка (м. Київ),
доктор фізико-математичних наук, професор
Мінаков Анатолій Олексійович,
зав. відділу космічної радіофізики,
Інститут радіоастрономії НАН України (м. Харків).
Провідна установа: Інститут теоретичної фізики НАН України, м. Київ.
Захист дисертації відбудеться “  ”      травня     2006 р. о  14   год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .051.02 в Дніпропетровському національному університеті (49050, м. Дніпропетровськ, пров. Науковий 10, корп. 11, ауд. 301).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Дніпропетровського національного університету (49050, м. Дніпропетровськ, вул. Казакова 8)
Автореферат розісланий “ 3 ” квітня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д .051.02,
професор І.М. Спиридонова


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Однією з найважливіших проблем сучасної фізики є проблема космологічної сталої Л. Останніми роками це питання привертає особливу увагу у зв'язку з тим, що зараз існує можливість отримувати досить детальні знімки раннього Всесвіту, аналіз яких дозволяє з хорошою точністю визначити значення космологічних параметрів і, тим самим, одержати достовірну інформацію про глобальні властивості Всесвіту та про його подальший розвиток. Саме з цих спостережень випливає, що властивості нашого Всесвіту є такими, що можуть бути пояснені наявністю невеликої додатної космологічної сталої.
Більшістю вчених вважається, що внесок космологічної сталої в тензор енергії-імпульсу матерії рівносильний внеску енергії космічного вакууму. Згідно з останніми спостереженнями, на даний момент енергія вакууму переважає у Всесвіті, складаючи близько 75% енергії всієї речовини. Таким чином, виникає необхідність повернутися до вивчання моделей, які враховують ненульову космологічну сталу, в рамках яких було б можливо аналізувати одержувані спостережувані дані та прогнозувати подальший розвиток Всесвіту.
Врахування ненульової космологічної сталої в рівняннях загальної теорії відносності суттєво змінює великомасштабну структуру Всесвіту порівняно з моделями, в яких Л=0. Тому вибір адекватної моделі Всесвіту та її аналіз є актуальною проблемою на даний час.
З точки зору класичної теорії тяжіння, відмінна від нуля космологічна стала еквівалентна існуванню деякої сили відштовхування, яка лінійно збільшується з відстанню. Це означає, що розширення Всесвіту відбувається з прискоренням. Враховуючи цей факт, група астрофізиків Дартмутського університету на чолі з Р. Колдуеллом, висунула гіпотезу про те, що внаслідок прискорюваного процесу розширення Всесвіту можуть бути подолані сили ядерної взаємодії, що призведе до зникнення речовини. За оцінкою групи, яка базується на даних WMAP 2003 р., це відбудеться через близько 20 млрд. років. Тобто існування ненульової космологічної сталої значно змінює сценарій еволюції Всесвіту, що також обумовлює актуальність розгляду моделей Всесвіту з Л?0.
Якщо космологічна стала ототожнюється з вакуумом, то її треба враховувати і в теорії елементарних частинок, і в квантовій теорії поля. По цих напрямах також ведуться інтенсивні дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Космологічні та астрофізичні моделі з урахуванням космологічної сталої

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок