Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕДИЧНА ТЕХНОЛОГІЯ ПРОФІЛАКТИКИ І ЛІКУВАННЯ ЖИРОВОЇ ЕМБОЛІЇ У ХВОРИХ З МЕХАНІЧНОЮ ТРАВМОЮ ОПОРНО-РУХОВОЇ СИСТЕМИ

МЕДИЧНА ТЕХНОЛОГІЯ ПРОФІЛАКТИКИ І ЛІКУВАННЯ ЖИРОВОЇ ЕМБОЛІЇ У ХВОРИХ З МЕХАНІЧНОЮ ТРАВМОЮ ОПОРНО-РУХОВОЇ СИСТЕМИ

Назва:
МЕДИЧНА ТЕХНОЛОГІЯ ПРОФІЛАКТИКИ І ЛІКУВАННЯ ЖИРОВОЇ ЕМБОЛІЇ У ХВОРИХ З МЕХАНІЧНОЮ ТРАВМОЮ ОПОРНО-РУХОВОЇ СИСТЕМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,96 KB
Завантажень:
424
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМ. М. ГОРЬКОГО
НАУКОВО- ДОСЛІДНИЙ ІНСТИТУТ ТРАВМАТОЛОГІЇ ТА ОРТОПЕДІЇ
ГРИДАСОВА ОЛЕНА ІВАНІВНА
УДК 616.7-001.3-06:616-005.757.6]-08-084
МЕДИЧНА ТЕХНОЛОГІЯ ПРОФІЛАКТИКИ І ЛІКУВАННЯ ЖИРОВОЇ ЕМБОЛІЇ
У ХВОРИХ З МЕХАНІЧНОЮ ТРАВМОЮ ОПОРНО-РУХОВОЇ СИСТЕМИ
14.01.30 - анестезіологія та інтенсивна терапія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Донецьк - 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Донецькому державному медичному університеті ім. М. Горького МОЗ України.
Науковий керівник - доктор медичних наук, професор Курапов Євген
Петрович, Донецький державний медичний університет ім. М. Горького МОЗ України, професор кафедри загальної хірургії, анестезіології та реаніматології.
Офіційні опоненти - заслужений діяч науки і техніки України, доктор
медичних наук, професор Глумчер Фелікс Семенович, Національний медичний університет ім. О.О.Богомольця МОЗ України, завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії.
 
доктор медичних наук, професор Шано Валентина Петрівна, Донецький державний медичний університет ім. М.Горького МОЗ України, професор кафедри анестезіології, інтенсивної терапії та медицини невідкладних станів ФПО.
Провідна установа – Київська медична академія післядипломної освіти
ім. П.Л.Шупика МОЗ України, кафедра анестезіології та інтенсивної терапії
Захист відбудеться “18” січня 2006 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.600.04 у науково-дослідному інституті травматології та ортопедії Донецького державного медичного університету ім. М. Горького ( 83048 , м. Донецьк, вул. Артема, 106)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького державного медичного університету ім. М. Горького МОЗ України (83003, м. Донецьк, проспект Ілліча,16)
Автореферат розісланий “17” грудня 2005 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор медичних наук, професор Прилуцький О.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Висока летальність серед потерпілих з механічною травмою опорно-рухової системи (ОРС) обумовлена як тяжкістю отриманих ушкоджень, так і розвитком ускладнень, одним із яких є синдром жирової емболії (СЖЕ).
Підгостра форма СЖЕ спостерігається у 1-4% потерпілих з механічною травмою (В.Л. Кассіль, 1998; М.В. Корнілов, 2001) і супроводжується летальністю до 57-67% випадків (Ф.С. Глумчер, 2001; F. Baumgaertel, 1994). Більш легка субклінічна форма, за даними А.Ю. Пащука (1991), має місце при всіх варіантах перебігу середньої і тяжкої форм травматичної хвороби.
Поліетиологічність та неспецифічність клінічних симптомів утруднюють діагностику СЖЕ. Існує багато діагностичних схем, що ґрунтуються на переліку клінічних та лабораторних ознак СЖЕ (A. Gurd, 1974; C. Forster, 2002). Всі вони дозволяють діагностувати ускладнення уже в розпалі клінічних форм. Діагностиці ж субклінічної форми СЖЕ присвячено лише поодинокі роботи (А.Ю. Пащук, 1987), тоді як виявлення субклінічних та ранніх клінічних форм дозволяє прискорити початок і скоротити обсяг інтенсивної терапії та поліпшити прогноз для постраждалих з СЖЕ.
Методи лікування СЖЕ спрямовані на знищення жирових крапель у крові і лікворі (В.А. Черкасов, 2001) та симптоматичну терапію респіраторного та церебрального синдромів (Н.П. Миронов, 1996; М.В. Корнілов, 2001). Дискутабельним залишається питання стосовно термінів та методів лікування власне переломів кінцівок (А.Ю. Пащук, 1991; E. Schemitsch, 1998). Однак, як вказують більшість авторів, лікування повинно витікати із уяви про патогенез СЖЕ (А.Ю. Пащук, 1991; В.Л. Кассиль, 1998) .
Таким чином, очевидна необхідність уточнення біохімічних та імунологічних здвигів у постраждалих з СЖЕ, які дозволять удосконалити діагностичні прийоми та патогенетично обґрунтувати методи лікування постраждалих з СЖЕ.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалася відповідно з планом НДР Донецького державного медичного університету і є фрагментом конкурсної теми Міністерства Охорони здоров'я України “Розробити медичну технологію профілактики і лікування жирової емболії у хворих з механічною травмою опорно-рухової системи” (№ держ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: МЕДИЧНА ТЕХНОЛОГІЯ ПРОФІЛАКТИКИ І ЛІКУВАННЯ ЖИРОВОЇ ЕМБОЛІЇ У ХВОРИХ З МЕХАНІЧНОЮ ТРАВМОЮ ОПОРНО-РУХОВОЇ СИСТЕМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок