Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРИКОРДОННЕ СПІВРОБІТНИЦТВО В КОНТЕКСТІ ЄВРОІНТЕГРАЦІЙНОГО КУРСУ УКРАЇНИ

ПРИКОРДОННЕ СПІВРОБІТНИЦТВО В КОНТЕКСТІ ЄВРОІНТЕГРАЦІЙНОГО КУРСУ УКРАЇНИ

Назва:
ПРИКОРДОННЕ СПІВРОБІТНИЦТВО В КОНТЕКСТІ ЄВРОІНТЕГРАЦІЙНОГО КУРСУ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,96 KB
Завантажень:
116
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Інститут світової економіки і міжнародних відносин
ПЕТРЕНКО ЗОЯ ОЛЕГІВНА
УДК 339.92
ПРИКОРДОННЕ СПІВРОБІТНИЦТВО
В КОНТЕКСТІ ЄВРОІНТЕГРАЦІЙНОГО КУРСУ УКРАЇНИ
Спеціальність 08.05.01 – світове господарство
і міжнародні економічні відносини
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2001


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті світової економіки і міжнародних відносин НАН України
Науковий керівник - | доктор економічних наук, професор,
Будкін Віктор Сергійович,
головний науковий спеціаліст
Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України
Офіційні опоненти: |
доктор економічних наук, доцент,
Бураковський Ігор Валентинович,
доцент кафедри економічної теорії
Національного університету Києво-Могилянська академія
кандидат економічних наук,
Відоменко Оксана Іванівна,
старший науковий співробітник
Ради по вивченню продуктивних сил України НАН України
Провідна установа - |
Київський національний університет імені Тараса
Шевченка, кафедра міжнародної економіки економічного факультету
Захист дисертації відбудеться 20.11.2001 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.176.01 в Інституті світової економіки і міжнародних відносин НАН України (01030, м. Київ - 30, вул. Леонтовича, 5).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України за адресою: 01030, м. Київ - 30, вул. Леонтовича, 5.
Автореферат розісланий 18.10.2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат економічних наук _________________________ А.М. Хахлюк


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. На сьогоднішній день, інтеграція до європейського політичного, економічного та правового простору визначена в державних документах стратегічним курсом нашої країни. Важливим напрямом цього процесу є регіональні інтеграційні процеси України, однією з форм яких є прикордонне співробітництво.
Українські вчені вже мають вагомі напрацювання у дослідженнях проблем просування України по шляху до європейської спільноти. Серед робіт, які присвячені економічним аспектам цієї проблеми, необхідно відзначити праці В.Г. Андрійчука, І.В. Бураковського, М.А.Дудченка, Л.Л.Кістерського, Д.Г. Лук’яненка, М.З. Мальського, В.Є. Новицького, В.А.Плотнікова, А.П.Румянцева, Є.В. Савельєва, В.Р. Сіденка, В.О.Степаненка, А.С. Філіпенка, О.І.Шниркова та ін. В 70-80-і роки ґрунтовні дослідження прикордонного співробітництва були здійснені Б.Б.Горизонтовим, М.О. Черкасовим, словацькими вченими М.Гайдошем та З. Буоцовій, німецьким дослідником М.Яном тощо. З середини 90-х років дослідження прикордонного співробітництва було відновлено вже в нових, ринкових умовах. Серед робіт останнього періоду звертають на себе увагу праці М.І. Долішнього, Є.Р. Кіш, П.В.Луцишина, А.Ф. Мельник, А.І. Мокія, А.С. Передрія, С.М. Писаренко, І.М. Чучки, польських вчених П. Ебергардта, Є. Кітовського, Т. Комарніцкого, словацьких та чеських вчених В.Шекелі, В. Гудака, А. Хаазе, а також К. Шумана (ФРН) та ін.
Прикордонне співробітництво взагалі виступає складовою частиною сучасної концепції європейської інтеграції, його економічні, інституційні та міжнародно-правові засади в ЄС є найбільш вдалими й опрацьованими з теоретичної та практичної сторони. Внаслідок цього досвід ЄС має велике значення для інших держав, у тому числі й для України. Ще важливішим цей факт стає тому, що у нашій країні приділяється недостатньо уваги розвиткові прикордонного співробітництва та використанню інтеграційного ресурсу. Оцінка прикордонного співробітництва лише у площині його економічної ефективності для окремих регіонів не є вичерпною. Найбільш ефективне використання всіх переваг можливо лише за умови розгляду його як інструменту загальносвітового процесу інтегрування.
В умовах формування прогресивної державної зовнішньоекономічної та регіональної політики питання функціонування прикордонного співробітництва потребують більш глибокого наукового вивчення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПРИКОРДОННЕ СПІВРОБІТНИЦТВО В КОНТЕКСТІ ЄВРОІНТЕГРАЦІЙНОГО КУРСУ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок