Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> фІзико-металУргІЙНІ особЛИВОСТІ ТА технологІя дуговоГО ЗВАРЮВАННЯ У водІ низЬколегованИх сталей

фІзико-металУргІЙНІ особЛИВОСТІ ТА технологІя дуговоГО ЗВАРЮВАННЯ У водІ низЬколегованИх сталей

Назва:
фІзико-металУргІЙНІ особЛИВОСТІ ТА технологІя дуговоГО ЗВАРЮВАННЯ У водІ низЬколегованИх сталей
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
36,05 KB
Завантажень:
62
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Інститут електрозварювання ім.Є.О.Патона
МАКСИМОВ
Сергій Юрійович
УДК 621.791.75:669.15-194.2
фІзико-металУргІЙНІ особЛИВОСТІ
ТА технологІя дуговоГО ЗВАРЮВАННЯ У водІ низЬколегованИх сталей
Спеціальність 05.03.06“
Зварювання та споріднені технології”
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Київ-2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті електрозварювання ім. Є.О.Патона НАН України
Науковий консультант: доктор технічних наук, професор
Грецький Юрій Якович
Інститут електрозварювання ім. Є.О.Патона НАН України, провідний науковий співробітник
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Кузнєцов Валерій Дмитрович
Національний технічний університет України“Київський політехнічний інститут”, завідувач кафедрою
доктор технічних наук, професор
Чигарьов Валерій Васильович
Приазовський державний технічний університет, завідувач кафедрою
доктор технічних наук, старший науковий співробітник
Шлєпаков Валерій Миколайович
Інститут електрозварювання ім. Є.О.Патона НАН України, провідний науковий співробітник
Провідна установа: Національний університет кораблебудування ім. адмірала Макарова МОН України, кафедра зварювального виробництва, м. Миколаїв
Захист відбудеться “18” жовтня 2006 р. о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.182.01 при Інституті електрозварювання ім. Є.О.Патона НАН України за адресою 03680, м. Київ, вул.. Боженка,11.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці ІЕЗ ім. Є.О.Патона НАН України за адресою: 03680, м. Київ, вул. Боженка,11.
Автореферат розісланий “08” вересня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор технічних наук Киреєв Л.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Зварювання під водою знаходить усе більш широке застосування при проведенні підводно-технічних робіт. Будівництво й обслуговування платформ для видобутку нафти, газу й корисних копалин на морському дні, підйом і ремонт судів, аварійно-рятувальні роботи, відновлення підводних трубопроводів, регламентні й ремонтні роботи на портових спорудах і мостах - це далеко не повний перелік прикладів, де сьогодні потрібне застосування підводного зварювання.
Мокре зварювання виконують безпосередньо у воді, тобто без будь-якої ізоляції електрода, дуги й виробу, що зварюється, від навколишнього середовища. Незважаючи на складність завдань, пов'язаних з якістю зварних з'єднань, мокре зварювання постійно залишається у полі зору завдяки своїй мобільності, відносній простоті й економічній доцільності. Проведені в ІЕЗ і за кордоном науково-дослідні роботи дозволили створити матеріали й технології оперативного ремонту підводних металоконструкцій. Варто підкреслити, що досягнуті успіхи відносяться тільки до зварювання маловуглецевих і відносно простих низьколегованих сталей типу Ст3, 09Г2 й А36 в обмеженому діапазоні глибин 15...20 м. У той же час, задачі зварювання конструкцій відповідального призначення з низьколегованих сталей підвищеної міцності залишалися не вирішеними через недостатню технологічну міцність зварних з'єднань.
Відмінні від повітря фізичні властивості води, наявність навколо дуги парогазового пузиря, який постійно змінюється в об’ємі і складається в основному з водяної пари й продуктів її дисоціації, підвищений гідростатичний тиск та екстремальність умов перебування людини під водою - все це визначило необхідність проведення поглиблених досліджень фізико-металургійних особливостей підводного зварювання для його підняття на якісно новий рівень. Рівень, обсяг і фрагментарний характер проведених раніше досліджень не були достатніми, аби створити сукупність наукових принципів, що дозволяють із нових позицій розглянути причинно-наслідкові зв'язки в області знань про закономірності дугового зварювання у водному середовищі й на новій теоретичній базі здійснити рішення назрілих науково-виробничих проблем із застосуванням підводного мокрого зварювання.
Дисертаційна робота виконана в ІЕЗ ім.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 Реферат на тему: фІзико-металУргІЙНІ особЛИВОСТІ ТА технологІя дуговоГО ЗВАРЮВАННЯ У водІ низЬколегованИх сталей

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок