Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГІДРОДИНАМІЧНІ І ТЕПЛОФІЗИЧНІ ПРОЦЕСИ ПІД ЧАС ФОРМУВАННЯ ЗЛИВКІВ В УМОВАХ ПУЛЬСАЦІЙНОГО ВПЛИВУ

ГІДРОДИНАМІЧНІ І ТЕПЛОФІЗИЧНІ ПРОЦЕСИ ПІД ЧАС ФОРМУВАННЯ ЗЛИВКІВ В УМОВАХ ПУЛЬСАЦІЙНОГО ВПЛИВУ

Назва:
ГІДРОДИНАМІЧНІ І ТЕПЛОФІЗИЧНІ ПРОЦЕСИ ПІД ЧАС ФОРМУВАННЯ ЗЛИВКІВ В УМОВАХ ПУЛЬСАЦІЙНОГО ВПЛИВУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,92 KB
Завантажень:
444
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ІНСТИТУТ ТЕХНІЧНОЇ ТЕПЛОФІЗИКИ
НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
РЕДЬКО Галина Олександрівна
УДК 536.421.1
ГІДРОДИНАМІЧНІ І ТЕПЛОФІЗИЧНІ ПРОЦЕСИ ПІД ЧАС ФОРМУВАННЯ ЗЛИВКІВ В УМОВАХ ПУЛЬСАЦІЙНОГО ВПЛИВУ
05.14.06 – Технічна теплофізика та промислова теплоенергетика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник доктор технічних наук, старший науковий співробітник
БІЛОУСОВ В'ячеслав Володимирович
Донецький національний університет,
професор кафедри фізики нерівноважних процесів, метрології та екології
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
НІКІТЕНКО Микола Іванович
Інститут технічної теплофізики НАН України,
провідний науковий співробітник
доктор технічних наук, професор
САМОХВАЛОВ Сергій Євгенович
Дніпродзержинський державний технічний університет,
завідувач кафедрою прикладної математики
та комп'ютерного моделювання
Провідна установа Національний технічний університет України“
Київський політехнічний інститут” (м. Київ)
Захист відбудеться “ 4 ” червня 2002 р. о 1400 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д 26.224.01 Інституту технічної теплофізики НАН України за адресою: 03057, м.Київ-57, вул.Желябова,2а.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту технічної теплофізики НАН України за адресою: 03057, м.Київ-57, вул.Желябова,2а.
Автореферат розісланий “ 27 ” квітня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор технічних наук, чл.-кор. НАНУ Фіалко Н.М.
загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Розвиток машинобудівного і металургійного комплексів України в умовах жорсткої конкурентної боротьби зумовлює значне підвищення вимог до експлуатаційних якостей металопродукції та викликає потребу в зниженні витрат енергетичних і сировинних ресурсів на всіх стадіях виробництва. При застосуванні традиційних технологій виготовлення сталевих зливків шляхом розливки сталі у виливниці неможливо досягти потрібного рівня структурної однорідності металу. Тому сучасна тенденція виробництва зливків визначається переходом до застосування активних зовнішніх впливів в період кристалізації розплаву з метою керування процесом формування литої структури.
Одним з перспективних засобів керування якістю сталевих зливків є перемішування рідкої фази пульсуючим струменем, що утворюється внаслідок періодичної зміни тиску газу у внутрішній порожнині вогнетривної труби, зануреної до прибуткової частини зливка. Одержані багатьма дослідниками практичні результати свідчать, що пульсаційний вплив забезпечує істотне пригнічення дефектів усадкового характеру, сприяє підвищенню фізичної і хімічної однорідності зливків. Водночас, ще й досі недостатньо вивчене питання кількісного взаємозв'язку параметрів пульсаційного впливу та найбільш характерних фізичних ефектів, його супроводжуючих, з якісними показниками литої структури, що не дозволяє визначати оптимальні режими впливу в залежності від конкретних промислових умов. Вирішення зазначеної проблеми дозволить поширити впровадження цієї ефективної технології одержання високоякісного металу і сприятиме підвищенню конкурентоздатності вітчизняних металургійних підприємств.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Основні результати роботи одержані при виконанні держбюджетної теми 98-1вв/26 “Оптимізація гідродинамічних та тепломасообмінних процесів під час виготовлення зливків та виливків з урахуванням зовнішніх впливів” (1998-2000 роки, № держреєстрації 0195U020249) у відповідності з напрямком “Екологічно чиста енергетика та ресурсозберігаючі технології” науково-технічною програми “Пріорітетні напрямки розвитку науки і техніки України”.
Мета і задачі дослідження. Метою роботи є визначення основних закономірностей гідродинамічних і теплофізичних процесів під час формування зливків в умовах пульсаційного впливу та розробка практичних рекомендацій щодо вибору раціональних режимів пульсаційної обробки з точки зору пригнічення дефектів литої структури.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ГІДРОДИНАМІЧНІ І ТЕПЛОФІЗИЧНІ ПРОЦЕСИ ПІД ЧАС ФОРМУВАННЯ ЗЛИВКІВ В УМОВАХ ПУЛЬСАЦІЙНОГО ВПЛИВУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок