Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТРАДИЦІЇ ВИХОВАННЯ В НАРОДНІЙ ПЕДАГОГІЦІ ІСПАНІЇ

ТРАДИЦІЇ ВИХОВАННЯ В НАРОДНІЙ ПЕДАГОГІЦІ ІСПАНІЇ

Назва:
ТРАДИЦІЇ ВИХОВАННЯ В НАРОДНІЙ ПЕДАГОГІЦІ ІСПАНІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,23 KB
Завантажень:
103
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Луганський державний педагогічний університет
імені Тараса Шевченка
ДОМНІЧ ВАЛЕНТИНА ГРИГОРІВНА
УДК 37.013=134.2
ТРАДИЦІЇ ВИХОВАННЯ В НАРОДНІЙ
ПЕДАГОГІЦІ ІСПАНІЇ
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Луганськ 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському національному лінгвістичному університеті Міністерства освіти та науки України.
Науковий керівник:
академік АПН України, доктор педагогічних наук, професор Євтух Микола Борисович, академік-секретар Відділення педагогіки і психології вищої школи АПН України.
Офіційні опоненти:
доктор педагогічних наук, професор Кемінь Володимир Петрович, декан факультету романо-германської філології Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка.
кандидат педагогічних наук, професор Червонецький Володимир В’ячеславович проректор з наукової роботи Горлівського державного педагогічного інституту іноземних мов.
Провідна установа: Інститут педагогіки АПН України, лабораторія історії педагогіки.
Захист відбудеться 23 листопада 2001 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 29.053.01 у Луганському державному педагогічному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 91011, м. Луганськ, вул. Оборонна, 2.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Луганського державного педагогічного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 91011, м. Луганськ, вул. Оборонна, 2.
Автореферат розісланий 22 жовтня 2001 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.Л.Бутенко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Виховання підростаючого покоління – одне з питань, які хвилюють людство впродовж усієї його історії. Століттями люди намагалися проникнути в суть явищ, якими було насичене їхнє життя і, що найголовніше, – передати цю суть своїм нащадкам. Нагромаджений досвід, уміння й навички, втілювалися у вироблену народом мудрість, котру передавали з покоління в покоління.
За плином часу досвід та знання людини в галузі виховання ускладнювалися. Виникали виховні системи різних народів світу, які відрізнялися одна від одної, проте мали спільну мету – формування гармонійної особистості.
Таким чином, невичерпна скарбниця народної мудрості служила для виховання молоді ще задовго до виділення педагогіки в окрему галузь знань, а педагогічна думка і практика зайняли належне місце в культурі народів, їхніх обрядово-звичаєвих діях, традиціях, усній народній творчості. Народна творчість була виразником народного педагогічного генію, виражала прагнення і методи, мету і завдання виховання.
На сучасному етапі світова педагогічна громадськість звертає увагу на проблеми народної педагогіки, оскільки остання завжди виражала найсуттєвіші загальнолюдські, моральні та духовні цінності, а серед них – суто національні, тобто притаманні виховній системі певного народу. Без вивчення цього досвіду, без опанування підростаючим поколінням цінностей народних виховних традицій, їх відродження, збереження і передачі у спадок, неможливо виховати національно свідомих громадян, здатних взяти активну участь у суспільному житті, гідних спадкоємців духовних і матеріальних надбань свого народу.
Покладаючись на зазначені орієнтири, дане дослідження є актуальним і, безсумнівно має важливе значення.
Необхідність вивчення та використання на практиці народних традицій виховання як першооснови педагогічної культури народу відмічали видатні педагоги минулого та сьогодення.
Українська етнопедагогіка завжди була об’єктом уваги багатьох дослідників. О.В.Духнович у своїх працях стверджує, що людина – це наука, культура та звичаї. Природну схильність, культуру вона бере від самої природи, науку і звичку дають вправи та настанови у процесі виховання. Г.С.Сковорода, І.Я.Франко, виходячи з принципу природо- і культуровідповідності, вказували, що діти найкраще розвиваються в атмосфері культурного осередку свого народу, навчаються своєю рідною мовою, практично продовжують традиції та звичаї, сімейно-побутову культуру своїх пращурів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ТРАДИЦІЇ ВИХОВАННЯ В НАРОДНІЙ ПЕДАГОГІЦІ ІСПАНІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок