Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Термодинамічні та структурні аспекти вибору складів флюсів для електродугового зварювання (Основи теорії флюсів нейтрального типу)

Термодинамічні та структурні аспекти вибору складів флюсів для електродугового зварювання (Основи теорії флюсів нейтрального типу)

Назва:
Термодинамічні та структурні аспекти вибору складів флюсів для електродугового зварювання (Основи теорії флюсів нейтрального типу)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,64 KB
Завантажень:
363
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Національна академія наук України
Інститут електрозварювання ім. Є.О. Патона
Кузьменко Володимир Григорович
УДК 621. 721. 048
Термодинамічні та структурні аспекти вибору складів флюсів для електродугового зварювання
(Основи теорії флюсів нейтрального типу)
05. 03. 06. Зварювання та споріднені технології
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Київ - 2002
Дисертація є рукопис
Работа виконана в Інституті електрозварювання ім. Є.О. Патона Національної академії наук України.
Науковий консультант: доктор технічних наук, академік НАН України
Махненко Володимир Іванович
Інститут електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України, завідуючий відділом.
Офіційні оппоненты: доктор технічних наук,
Шлєпаков Валерій Миколайович
Інститут електрозварювання ім ЄО Патона НАН України провідний науковий співробітник
доктор технічних наук, професор
Попов Веніамін Степанович,
Запоріжский національний технічний університет, завідуючий кафедрою
 
доктор технічних наук, професор
Размишляєв Олександр Денисович,
Приазовський державний технічний університет, професор кафедри, декан
Провідна організація: Національний технічний університет
України “Київський політехнічний інститут” м Київ
Захист відбудеться “ 12 “ червня 2002 г. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26. 182.01 в Інституті электрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України за адресою: 03680, Київ - 150 МСП, ул. Боженка,11
3 дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України за адресою: 3680, Київ - 150 МСП, ул. Боженка, 11
Автореферат розіслано “ 8 “ травня 2002 г.
Учений секретар спеціалізованої
ученої ради,
д.т.н. Кіреєв Л.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Електродугове зварювання під флюсом має більш ніж 60-річну історію. Одночасно із становленням та вивченням цього процесу розроблялись також і зварювальні флюси. У першоджерел цієї проблеми стоять такі відомі імена учених-зварювальників як В.І. Дятлов (флюси АН-1, АН-2, АН-3) та К.В. Любавський (флюс ОСЦ-45). Всі переваги автоматичного електродугового зварювання під флюсом (висока продуктивність, якісне формування швів та їх висока міцність) були продемонстровані під час Великої Вітчизняної війни, коли група вчених Інституту електрозварювання на чолі з Є.О. Патоном у надзвичайно важких умовах воєнного часу та за короткий термін розробили технологію автоматичного електродугового зварювання під флюсом бронекорпусів танків. В тому, що танк Т-34 було названо кращою бойовою машиною Другої світової війни є значна частка праці учених-зварювальників.
Зараз процес електродугового зварювання під флюсом займає стабільні позиції у світовій зварювальній технології, забезпечуючи, серед інших способів, максимальну продуктивність при високих якісних показниках зварного шва. Незважаючи на те що до цього часу відомо досить багато марок флюсів для електродугового зварювання в галузі їх розробки переважає емпіричний підхід. Частково також використовується накопичений практичний досвід, та деякі положення фундаментальних наук. Неопрацьованість цієї проблеми пов'язана, головним чином, із великою кількістю та суперечливістю вимог до флюсів, складністю та недостатньою визначеністю фізико-хімічних процесів, що мають місце при зварюванні. У зв'язку із широким спектром та неоднозначністю впливу складових на технологічні та металургійні властивості флюсів відсутні загальнотеоретичні положення, що регламентують пошук їх складу. Для опрацювання складу флюсів термодинамічні розрахунки використовуються, головним чином, для оцінки напрямку та можливості досягнення рівноваги високотемпературних хімічних реакцій між флюсом та металом у зварювальній ванні. Для розширення використання термодинамічного апарату в згаданих цілях, а також для прогнозування складу металу шва є потреба використовувати просту, але в той же час універсальну методику знаходження активностей компонентів флюсу при температурах металу зварювальної ванни. Недостатня визначеність та велика кількість фізико-хімічних процесів і відповідних їм властивостей флюсів значно ускладнює прогнозування стану металу зварного шва.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Реферат на тему: Термодинамічні та структурні аспекти вибору складів флюсів для електродугового зварювання (Основи теорії флюсів нейтрального типу)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок