Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Державне управління цивільно-військовими відносинами в Україні: теоретичні засади та механізми

Державне управління цивільно-військовими відносинами в Україні: теоретичні засади та механізми

Назва:
Державне управління цивільно-військовими відносинами в Україні: теоретичні засади та механізми
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,85 KB
Завантажень:
449
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ
ПРИ ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ
Говоруха Віктор Володимирович
УДК 355:34 (477)
Державне управління цивільно-військовими
відносинами в Україні: теоретичні засади та
механізми
25.00.01 – теорія та історія державного управління
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з державного управління
Київ – 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі державного управління і менеджменту Української Академії державного управління при Президентові України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор,
академік Академії економічних наук України
Одінцова Галина Сергіївна, Українська Академія державного управління при Президентові України (Харківський філіал), завідувач кафедри державного управління та менеджменту.
Офіційні опоненти: доктор політичних наук
Перепелиця Григорій Миколайович, Національний інститут стратегічних досліджень, завідувач відділу воєнної політики;
доктор соціологічних наук, професор
ПІРЕН Марія Іванівна, Українська Академія державного управління при Президентові України, професор кафедри політології.
Провідна установа: Національна юридична академія України
ім.Я.Мудрого, кафедра адміністративного права, м.Харків.
Захист відбудеться “13” червня 2001 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.810.01 в Українській Академії державного управління при Президентові України за адресою: 03057, м.Київ-57, вул. Ежена Потьє, 20, ауд.201.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Української Академії державного управління при Президентові України.
Автореферат розісланий “27” квітня 2001 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.А.Шахов


Загальна характеристика роботи
Вступ. Кожне суспільство має свої спільні суспільні цінності, котрі визначають його національну державність та служать запорукою його існування і подальшого розвитку. Важливе місце в системі суспільних цінностей посідають збалансовані та стабільні соціальні відносини, в тому числі й цивільно-військові відносини (ЦВВ), які безпосередньо впливають на рівень національної безпеки та соціально-політичну стабільність.
Аналіз політологічної та соціологічної літератури, періодичних видань свідчить про недостатнє комплексне висвітлення проблем ЦВВ в нашому молодому демократичному суспільстві або про однобічне тлумачення їх в контексті "цивільного контролю" над армією. Об’єктом дослідження науки державного управління цивільно-військові відносини в Україні стають по мірі подальшого розвитку демократії в нашій державі, необхідності збільшення чисельності цивільного управлінського персоналу в органах військового управління та втягнення все ширшого кола органів державного управління в "цивільний контроль" над суб’єктами воєнної організації.
Актуальність теми. Державно-управлінська діяльність значною мірою спрямована на збереження соціально-політичної стабільності суспільства. Ознака такої стабільності – наявність законодавчо врегульованих, упорядкованих та збалансованих соціальних відносин, в тому числі й ЦВВ. У цій сфері в Україні й досі панують тоталітарні стереотипи, що стримує як воєнну реформу в державі, так і реформування окремих складових воєнної організації держави. Відсутність саме вітчизняної теорії державної інституалізації ЦВВ змушує державних цивільних та військових керівників при вирішенні конкретних управлінських завдань спиратися більше на власний досвід, мислити ситуативно-інтуїтивно і приймати малоефективні рішення.
Міжнародні зобов’язання вимагають від України прийняття та втілення в суспільне життя закону "Про цивільний контроль над воєнною організацією України". Ефективний цивільний контроль над воєнною сферою є такою ж невід’ємною ознакою демократії, як конституційні норми прямої дії, свобода слова, дотримання прав людини, громадянське суспільство, ринкова економіка. В дискусіях українських фахівців щодо цивільного контролю увага зосереджується, в основному, на управлінсько-контрольних функціях та повноваженнях суб’єктів цього контролю.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Державне управління цивільно-військовими відносинами в Україні: теоретичні засади та механізми

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок