Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ ЗАХВОРЮВАНЬ ВЕЛИКОГО САЛЬНИКА У ДІТЕЙ

ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ ЗАХВОРЮВАНЬ ВЕЛИКОГО САЛЬНИКА У ДІТЕЙ

Назва:
ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ ЗАХВОРЮВАНЬ ВЕЛИКОГО САЛЬНИКА У ДІТЕЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,54 KB
Завантажень:
265
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ІНСТИТУТ НЕВІДКЛАДНОЇ І ВІДНОВНОЇ ХІРУРГІЇ
ім. В.К. ГУСАКА АМН УКРАЇНИ
ТЕЙШЕЙРА ЖОЗЕ ВЕЛАШКУ ДЕ БЕССА
УДК 616.382.1-053.2-089
ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ ЗАХВОРЮВАНЬ ВЕЛИКОГО САЛЬНИКА
У ДІТЕЙ
14.01.09 - дитяча хірургія
АВТОРЕФЕРАТ
на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Донецьк – 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Донецькому державному медичному університеті ім. М. Горького МОЗ України
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
Грона Василь Миколайович, Донецький державний ме
дичний університет ім. М. Горького МОЗ України, завіду
вач кафедри дитячої хірургії, анестезіології та інтенсивної
терапії
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор
Горбатюк Ольга Михайлівна, Національна медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України, професор кафедри дитячої хірургії, головний дитячий хірург МОЗ України;
доктор медичних наук, професор
Момотов Олександр Григорович, Луганський державний медичний університет МОЗ України, завідувач кафедри дитячої хірургії.
Захист відбудеться “10” жовтня 2007 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.559.01 в Інституті невідкладної і відновної хірургії АМН України ім. В.К. Гусака (83045, м. Донецьк, Ленінський проспект, 47).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту невідкладної і відновної хірургії АМН України ім. В.К. Гусака (83045, м. Донецьк, Ленінський проспект, 47).
Автореферат розісланий “07” вересня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
д.мед.н. О.А.Штутін


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Розглядаючи захворювання великого сальника у дітей, слід зазначити, що це – відносно рідкісна, але тяжка патологія органів черевної порожнини. Незважаючи на те, що про окремі захворювання великого сальника відомо вже більше 150 років, на сьогодні немає узагальнюючих робіт, присвячених даній проблемі. Представлені численні статті, як правило, грунтуються на невеликій кількості спостережень або в них розглядаються поодинокі випадки. Справедливості заради слід зауважити, що протягом останнього десятиліття інтерес до патології великого сальника значно виріс, з'явилися літературні огляди, що стосуються окремих захворювань великого сальника (Чубов А. Ф. і співавт., 2000; Бохан К. Л., 2004; Кургузов О. П., 2005; Maeda T., Mori H. еt al., 1997).
Не применшуючи роль сальника у відмежуванні запальних процесів, які відбуваються у черевній порожнині, необхідно пам'ятати, що “в процесі розвитку хвороби багато реакцій втрачають свій захисний характер і набувають протилежного, шкідливого значення” (Раппопорт Я.Л., 1958). Це положення повністю поширюється й на захисні функції великого сальника.
Будучи втягненим у запальний процес, великий сальник може ускладнити перебіг основного захворювання й стати причиною релапаротомії після хірургічних втручань на органах черевної порожнини в дітей (Баіров Г.А., Голованов Я.С., 1985; Тюмкіна Ю.А. і співавт., 2001; Дронов А.Ф. і співавт., 2002; Осипов Н.Л., 2002; Machtelinckx C., De Manеt al., 2001). Запальні захворювання великого сальника в дітей, за даними різних авторів, становлять 0,8-1,6% у загальному числі невідкладних лапаротомій (Степанов Е.А. і співавт., 1986; Дронов А.Ф. і співавт., 2003; Піддубний І.В., Трунов В.О., 2003).
Складність проблеми лікування захворювань великого сальника в дітей обумовлена цілою низкою причин.
По-перше, це - варіабельність патології великого сальника (первинні й вторинні запальні захворювання, заворот сальника, пухлини й пухлиноподібні захворювання).
По-друге, у літературі не висвітлені питання етіопатогенезу первинного оментиту, немає відомостей про клінічну картину захворювання, що дозволяють запідозрити первинний оментит або диференціювати його від інших гострих хірургічних захворювань в ургентній ситуації, чим, як видно, і пояснюється той факт, що дійсний діагноз в 98 % випадків установлюється під час операції, нерідко вже при розвиненому перитоніті (Коновалов А.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ ЗАХВОРЮВАНЬ ВЕЛИКОГО САЛЬНИКА У ДІТЕЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок