Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОДЕЛЮВАННЯ ІЄРАРХІЧНИХ ПРОЦЕСІВ У ХАЛЬКОГЕНІДАХ ЛУЖНОЗЕМЕЛЬНИХ МЕТАЛІВ ПІД ТИСКОМ

МОДЕЛЮВАННЯ ІЄРАРХІЧНИХ ПРОЦЕСІВ У ХАЛЬКОГЕНІДАХ ЛУЖНОЗЕМЕЛЬНИХ МЕТАЛІВ ПІД ТИСКОМ

Назва:
МОДЕЛЮВАННЯ ІЄРАРХІЧНИХ ПРОЦЕСІВ У ХАЛЬКОГЕНІДАХ ЛУЖНОЗЕМЕЛЬНИХ МЕТАЛІВ ПІД ТИСКОМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,33 KB
Завантажень:
277
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Поживатенко Віталій Володимирович
УДК 548.33: 546.21/24-034.89: 546.40
МОДЕЛЮВАННЯ ІЄРАРХІЧНИХ ПРОЦЕСІВ
У ХАЛЬКОГЕНІДАХ ЛУЖНОЗЕМЕЛЬНИХ МЕТАЛІВ
ПІД ТИСКОМ
01.04.01 - фізика приладів, елементів і систем
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Одеса - 2008


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі математичних дисциплін Миколаївської філії Європейського університету
Науковий керівник доктор фізико-математичних наук, професор
Дроздов Валентин Олексійович,
завідувач кафедри фізики і хімії
Одеського інституту Сухопутних військ.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Гохман Олександр Рафаїлович,
директор фізико-математичного інституту
Південно-Українського педагогічного університету
ім. К.Д. Ушинського,
доктор фізико-математичних наук, професор
Муленко Іван Олексійович,
завідувач кафедри прикладної математики
Миколаївського державного
університету ім. В.О. Сухомлинського.
Захист відбудеться _25_ квітня_ 2008 р. о _14_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.052.06 Одеського національного політехнічного університету Міністерства освіти і науки України за адресою: 65044, м. Одеса, пр. Шевченка, 1.
З дисертацією можна ознайомитись в науковій бібліотеці Одеського національного політехнічного університету за адресою: 65044, м. Одеса, пр. Шевченка, 1.
Автореферат розісланий _18__березня_ 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
д.т.н., проф. Зеленцова Т.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальною задачею фізики твердого тіла, оптики, лазерної фізики, кристалографії, геофізики, хімії є вивчення процесів поліморфізму під тиском в халькогенідах лужноземельних металів (ХЛЗМ), які, з-за своїх оптичних і механічних властивостей, знаходять різноманітні застосування в технічних пристроях.
Оксиди лужноземельних металів використовуються в промисловості, мікроелектроніці, каталітичних та адсорбційних процесах, де використовується їх термостійкість, мала величина поверхневої релаксації, можливість одержувати високодисперсні матеріали. Особливий інтерес властивості щільноупакованих оксидів (MgO, CaO) представляють для геофізики як імовірні компоненти нижньої мантії Землі. Дослідження оксидних шарів приводить до розуміння процесів у високотемпературних надпровідниках. Застосування оксидів лужноземельних металів в оптичних приладах обумовлено низкою властивостей: високою радіаційною стійкістю, прозорістю в оптичній та ультрафіолетовій ділянках спектру, механічною міцністю.
Широко використовуються в оптиці, оптоелектроніці, телевізійній техніці, реєструючій апаратурі сульфіди лужноземельних металів, які відомі як ефективні катодо-, рентгено- і радіолюмінофори. При високоенергійному збудженні кристалофосфори на основі сульфідів лужноземельних металів мають яскраве свічення, велику акумулюючу здатність, яскравий інфрачервоний сполох, високу чутність до дії ІЧ-випромінення. Швидке затухання катодолюмінісценції цих сполук дозволяє використовувати їх у якості люмінофорного покриття у телевізійних трубках. Знайшли вони також прикладення у дозиметрах, сигнальних пристроях і перетворювачах випромінення.
ХЛЗМ цікаві з теоретичної точки зору, так як знаходяться між високоіонними лужними галогенідами і значною мірою ковалентними А3В5 сполуками напівпровідників.
Актуальність теми. ХЛЗМ мають ряд важливих властивостей, таких як поліморфні перетворення і металізація під тиском, які недостатньо вивчені теоретично, але мають велике прикладне значення. Для розуміння властивостей цих сполук необхідний детальний опис електронної структури цих сполук. Експериментально структура енергетичних зон ХЛЗМ докладно вивчена лише для деяких з них, що пов’язано, зокрема в оксидах, з високим тиском при якому треба проводити ці дослідження. Для ряду сполук малочисельні також і теоретичні праці.
Дослідження стану іона халькогена в кристалі також зручніше проводити на прикладі ХЛЗМ, так як вони мають достатньо просту кристалічну структуру і близькі за рядом властивостей до чисто іонних кристалів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: МОДЕЛЮВАННЯ ІЄРАРХІЧНИХ ПРОЦЕСІВ У ХАЛЬКОГЕНІДАХ ЛУЖНОЗЕМЕЛЬНИХ МЕТАЛІВ ПІД ТИСКОМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок