Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОФЕСІЙНЕ САМОВИЗНАЧЕННЯ СТАРШИХ ПІДЛІТКІВ У СФЕРІ ОБСЛУГОВУВАННЯ ЗАСОБАМИ ПРОФЕСІОГРАФІЇ

ПРОФЕСІЙНЕ САМОВИЗНАЧЕННЯ СТАРШИХ ПІДЛІТКІВ У СФЕРІ ОБСЛУГОВУВАННЯ ЗАСОБАМИ ПРОФЕСІОГРАФІЇ

Назва:
ПРОФЕСІЙНЕ САМОВИЗНАЧЕННЯ СТАРШИХ ПІДЛІТКІВ У СФЕРІ ОБСЛУГОВУВАННЯ ЗАСОБАМИ ПРОФЕСІОГРАФІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,58 KB
Завантажень:
441
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІКИ АПН УКРАЇНИ
КРАВЧЕНКО ІРИНА ФЕДОРІВНА
УДК 371.048.4
ПРОФЕСІЙНЕ САМОВИЗНАЧЕННЯ
СТАРШИХ ПІДЛІТКІВ У СФЕРІ ОБСЛУГОВУВАННЯ
ЗАСОБАМИ ПРОФЕСІОГРАФІЇ
13.00.01-Теорія та історія педагогіки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
КИЇВ – 1999
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Херсонському державному педагогічному університеті, Міністерство освіти України
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, доцент
Вишневський Валентин Петрович,
Херсонський державний педагогічний університет, завідуючий кафедрою методики трудової підготовки та профорієнтації
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Федоришин Борис Олексійович,
Інститут педагогіки і психології професійної освіти АПН України, завідуючий лабораторією психології професійної орієнтації
кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник
Тименко Микола Петрович,
Інститут проблем виховання АПН України, завідуючий лабораторією трудового виховання та профорієнтації
Провідна установа: Миколаївський державний педагогічний інститут, кафедра педагогічних технологій та педагогічної майстерності, Міністерство освіти України, м. Миколаїв.
Захист відбудеться 25 червня 1999 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради. К 26.452.03 в Інституті педагогіки АПН України за адресою: 252053, м. Київ-53, вул. Артема, 52-а.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій частині Інституту педагогіки АПН України.
Автореферат розісланий 20 травня 1999 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
професор М.П. Легкий
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Перехід України до ринкових відносин супроводжується інтенсифікацією підприємництва, конкуренції, зростанням вимог до рівня професійної підготовки та мобільності кадрів, сформованості відповідної системи цінностей, знань та умінь, ініціативності, здібності брати на себе відповідальність тощо. Успішне вирішення цих завдань у значній мірі залежить від ефективності профорієнтаційної роботи як однієї з головних умов активного професійного самовизначення та трудового становлення особистості.
Основою професійного самовизначення є набуття людиною знань про професії, самопізнання та самооцінка індивідуальних особливостей, зіставлення знань про себе та про професійну діяльність. Значення адекватної інформації про професії об’єктивно зростає у зв’язку з докорінними змінами в змісті більшості професій, удосконаленням знарядь праці, введенням елементів підприємницької діяльності та інформаційного забезпечення технологічних процесів.
У роботах провідних вчених у галузі профорієнтації: М.М. Захарова, В.Д. Симоненка, М.П. Тименка, Б.О. Федоришина, С.М. Чистякової та інших наполегливо порушуються питання про необхідність формування у сучасних юнаків та дівчат умінь самостійного пошуку та аналізу знань про різні види професійної діяльності. Одним з дійових засобів отримання інформації про сучасні професії є професіографія. У педагогічній теорії та практиці накопичено значний досвід використання засобів професіографії у професійному самовизначенні молоді. У наукових працях Б.Г. Ананьєва, М.О. Бернштейна, О.Б. Боровського, Л.С. Виготського, С.Г. Геллерштейна, М.Д. Левітова, Є.О. Клімова, К.К. Платонова, Г.В. Щєкіна всебічно розглянуто основні теоретичні та методологічні положення, а також поняттєвий апарат професіографії. Питання науково-методичного забезпечення професіографічних досліджень знайшли відображення в дослідженнях М.К. Гусєва, О.М. Іванової, С.Я. Карпіловської, В.В. Колінька, Г.І. Левігуровича, М.С. Янцура, О.Є. Ящішин. Більшість розробок пристосовано виключно для вирішення завдань з психології праці, ергономіки, інженерної психології, профвідбору, профконсультації та професійного навчання. Значний внесок у розвиток проблем профорієнтації та професіографії зробили такі відомі українські вчені як В.П. Зінченко, В.М. Мадзігон, Є.М. Павлютенков, О.М. Пєхота, В.В. Савченко, В.Д. Симоненко, М.П. Тименко, Б.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ПРОФЕСІЙНЕ САМОВИЗНАЧЕННЯ СТАРШИХ ПІДЛІТКІВ У СФЕРІ ОБСЛУГОВУВАННЯ ЗАСОБАМИ ПРОФЕСІОГРАФІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок