Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Оптимізація агроекологічного стану осушених земель шляхом використання місцевих меліорантів та добрив (на прикладі Волинської області)

Оптимізація агроекологічного стану осушених земель шляхом використання місцевих меліорантів та добрив (на прикладі Волинської області)

Назва:
Оптимізація агроекологічного стану осушених земель шляхом використання місцевих меліорантів та добрив (на прикладі Волинської області)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,20 KB
Завантажень:
81
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ АГРАРНИХ НАУК
ІНСТИТУТ ГІДРОТЕХНІКИ І МЕЛІОРАЦІЇ
БОНДАРЧУК ЛАРИСА ФЕДОРІВНА
УДК 631.551521
Оптимізація агроекологічного стану осушених земель шляхом використання місцевих меліорантів та добрив
(на прикладі Волинської області)
06.01.02 – сільськогосподарські меліорації
(сільськогосподарські науки)
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Київ - 2006


Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Луцькому державному технічному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор географічних наук, професор
МОЛЬЧАК Ярослав Олександрович,
Луцький державний технічний університет,
професор кафедри екології, директор інституту
ресурсозбереження і будівництва;
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук, професор
МОШИНСЬКИЙ Віктор Степанович, Національний університет водного господарства та природокористування, професор кафедри землеустрою, геодезії та геоінформатики;
кандидат сільськогосподарських наук, доцент
КУДРИК Анатолій Порфирійович, Державний агроекологічний університет, доцент кафедри таксації лісу та лісовпорядкування.
Провідна установа: Інститут землеробства УААН, с.м.т. Чабани
Захист відбудеться “ 25 “жовтня 2006 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.362.01 при Інституті гідротехніки і меліорації УААН за адресою: 03022, м. Київ, вул. Васильківська, 37.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту гідротехніки і меліорації УААН за адресою 03022, м. Київ, вул. Васильківська, 37.
Автореферат розіслано 22 вересня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук, с.н.с. |
Т.І. Топольнік |


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Осушувальні меліорації є одним із самих впливових факторів дії на природні комплекси, які змінюють режими ґрунтів у процесі осушення та їх інтенсивного сільськогосподарського використання. Тому на меліорованих землях важливим є застосування заходів щодо стабілізації ґрунтових процесів та забезпечення екологічної рівноваги при високому рівні урожайності вирощуваних культур. Як показують дослідження осушених земель, проведені широкомасштабні меліоративні роботи не завжди досягли своєї мети - формування окультурених торфових і мінеральних ґрунтів та отримання високих врожаїв сільськогосподарських культур. Основними причинами погіршення агроекологічного стану є розбалансування поживного режиму, погіршення ґрунтових режимів і процесів, які не сприяють підвищенню продуктивності цих земель. В той же час наукові роботи свідчать, що ці землі можна використовувати більш ефективно завдяки проведенню комплексу агромеліоративних структурних меліорацій. Відомі в цьому напрямку роботи вчених (Вознюк С.Т., Коваленко П.І., Клименко М.О., Лико Д.В., Трускавецький Р.С., Веремеєнко С.І.) показують, що поліпшити агроекологічний стан цих ґрунтів можна внесенням меліорантів. Особливий інтерес викликають місцеві меліоранти, так як на їх використання потрібно менше затрат. У зв’язку з цим робота передбачала вивчення питань доцільності використання місцевих меліорантів та добрив для підвищення продуктивності та покращення агроекологічного стану осушуваних земель.
Отже, актуальними в сучасних умовах є питання поглибленого вивчення сучасного агроекологічного стану осушених земель, а також розробка економічно-виправданих шляхів підвищення їхньої потенційної і ефективної родючості.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами. Тема дисертації є одним із напрямків науково-дослідних робіт кафедри екології Луцького державного технічного університету, а також досліджень, які проводились за програмою ДКНТ розділ “Родючість і охорона ґрунтів. Розробка технології збереження і раціонального використання ґрунтів і їх родючості”(№ держ.реєстр.0101U006036).
Мета і завдання досліджень. Мета досліджень полягала у встановленні оцінки агроекологічного стану осушених ґрунтів поліської частини Волинської області та розробці заходів з відтворення їх родючості та запобігання розвитку деградаційних процесів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Оптимізація агроекологічного стану осушених земель шляхом використання місцевих меліорантів та добрив (на прикладі Волинської області)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок