Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЙ ВВоду-ВИВОДУ КАРТОГРАФІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ В КАДАСТРОВИХ ГЕОІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМАХ

ВДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЙ ВВоду-ВИВОДУ КАРТОГРАФІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ В КАДАСТРОВИХ ГЕОІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМАХ

Назва:
ВДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЙ ВВоду-ВИВОДУ КАРТОГРАФІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ В КАДАСТРОВИХ ГЕОІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,81 KB
Завантажень:
51
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БУДІВНИЦТВА І АРХІТЕКТУРИ
ГЕРМОНОВА КАТЕРИНА ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК:528.007
ВДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЙ ВВоду-ВИВОДУ
КАРТОГРАФІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ В КАДАСТРОВИХ
ГЕОІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМАХ
Спеціальність: 05.24.04 –Кадастр і моніторинг земель
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття вченого ступеня
кандидата технічних наук
Київ-2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Донецькому державному технічному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: Доктор технічних наук, професор Могильний Сергій Георгійович, Донецький державний технічний університет, завідувач кафедри геоінформатики ї геодезії.
Офіційні опоненти: Доктор технічних наук, професор Боровий Валентин Олександрович, Київський національний університет будівництва і архітектури, завідувач кафедри автоматизації геодезичних вимірювань. Кандидат технічних наук, доцент Суховірський Борис Іванович, Чернігівський державний інститут економіки і управління, завідувач кафедри інформаційних систем і технологій.
Провідна установа: Харківська Державна Академія міського господарства, кафедра геодезії і геоінформаційних технологій, Міністерство освіти і науки України, м.Харьків.
Захист відбудеться “15” червня 2001 року о 10оо годині на засіданні спеціалізованої Вченої ради Д26.056.09 при Київському національному університеті будівництва і архітектури за адресою: 03037, Київ –37, Повітрофлотський проспект, 31, ауд. 466.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Київського національного університета будівництва і архітектури за адресою: 03037, Київ-37, Повітрофлотський проспект, 31.
Автореферат розісланий “ 14 ” травня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої Вченої ради
к.т.н., доцент ІСАЄВ О.П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Реформування економіки України неможливе без заснованого на законодавчій базі розв'язування питання власності на землю. Ефективне державне управління земельними ресурсами, успіх реалізації земельної реформи і функціонування земельного ринку визначається наявністю доступної інформації про землю, в основі якій лежать картографічні матеріали державного земельного кадастру.
Створення в Україні сучасного державного земельного кадастру є важливою, складною і дуже коштовною технічною проблемою, тому одним з основних напрямів її рішення є розробка і впровадження засобів комплексної автоматизації кадастрових робіт на основі комп'ютерних геоінформаційних технологій.
Основу геоінформаційних систем (ГІС) складають електронні карти і атрибутивна інформація до них. Витрати на їх створення займають біля шістдесяти процентів всього часу розробки ГІС, тому скорочення витрат на збір і управління точними і надійними даними може значно підвищити ефективність геоінформаційної системи, що розробляється.
Одним з шляхів отримання даних для ГІС є векторизація растрових карт, яки отримують скануванням вихідного картографічного матеріалу (ВКМ) на недорогих поліграфічних сканерах. При застосуванні такого обладнання виникає необхідність сканування ВКМ по частинах. Отримані растрові зображення мають різне орієнтування і спотворені за рахунок помилок сканування, помилок математичної основи і деформації підкладки.
Тому актуальне вирішення проблем, пов'язаних з підготовкою матеріалу, який отримано скануванням, для введення в ГІС.
Рішення задач візуалізації і виводу даних являється невід'ємною складовою любої ГІС, тому розробка теоретичних принципів та технологічних процесів автоматизованого створення і ведення цифрової моделі чергового кадастрового плану являє собою актуальну науково-практичну задачу.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Технології і алгоритми вводу-виводу даних в ГІС, які розроблено в дисертації, були реалізовані в Донецькому Регіональному кадастровому центрі (м. Донецьк), та в учбовому процесі на кафедрі геоінформатики і геодезії в ДонДТУ (м. Донецьк) у вигляді програмного комплексу MapBmp для створення єдиного растрового картографічного зображення і у вигляді підсистеми створення, ведення і коректування цифрової моделі чергового кадастрового плану (ЦМЧКП) в автоматизованій системі державного земельного кадастру (АСДЗК) Донецької області.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ВДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЙ ВВоду-ВИВОДУ КАРТОГРАФІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ В КАДАСТРОВИХ ГЕОІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок