Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОДАТКОВА ПОЛІТИКА ТА ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК РЕГІОНІВ: ТЕОРІЯ, МЕТОДОЛОГІЯ, ПРАКТИКА

ПОДАТКОВА ПОЛІТИКА ТА ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК РЕГІОНІВ: ТЕОРІЯ, МЕТОДОЛОГІЯ, ПРАКТИКА

Назва:
ПОДАТКОВА ПОЛІТИКА ТА ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК РЕГІОНІВ: ТЕОРІЯ, МЕТОДОЛОГІЯ, ПРАКТИКА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
33,19 KB
Завантажень:
252
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕКОНОМІЧНОГО ПРОГНОЗУВАННЯ
Тарангул Людмила Леонідівна
УДК 336.02: 332.14
ПОДАТКОВА ПОЛІТИКА
ТА ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК РЕГІОНІВ:
ТЕОРІЯ, МЕТОДОЛОГІЯ, ПРАКТИКА
08.04.01 – фінанси, грошовий обіг і кредит
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора економічних наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті економічного прогнозування НАН України.
Науковий консультант доктор економічних наук, професор, академік НАН України, заслужений діяч науки і техніки України
Геєць Валерій Михайлович,
Інститут економічного прогнозування НАН України, директор.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор,
академік НАН України
Буркінський Борис Володимирович,
Інститут проблем ринку і економіко-екологічних досліджень НАН України, директор;
доктор економічних наук, професор,
заслужений діяч науки і техніки України
Федосов Віктор Михайлович,
Київський національний економічний університет, завідувач кафедри фінансів;
доктор економічних наук, старший науковий співробітник
Соколовська Алла Михайлівна,
Науково-дослідний фінансовий інститут при Міністерстві фінансів України, завідувач відділу податкової політики і податкового законодавства.
Провідна установа Одеський державний економічний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра фінансів (м. Одеса).
Захист відбудеться „ 4 ” лютого 2004 р. о 14 годині 30 хвилин на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.239.01 Інституту економічного прогнозування НАН України за адресою: 01011, Київ – 11, вул. Панаса Мирного, 26.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту економічного прогнозування НАН України за адресою: 01011, м. Київ, вул. Панаса Мирного, 26.
Автореферат розісланий “30” грудня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Левчук Н.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Забезпечення процесу динамічного зростання економіки України та її регіонів в посткризовий період неможливе без ефективної податкової політики. Її формування – досить складний процес, який характеризується значними супереч-ностями, пов’язаними, в першу чергу, з невідповідністю податкового наванта-ження рівню та завданням щодо економічного розвитку регіонів, обсягам їх податкового потенціалу. Така невідповідність є однією з причин зниження мотивації в органів місцевої влади до нарощування власної податкової бази і, відповідно, до зростання частки трансфертів у доходах місцевих бюджетів.
Пошуки шляхів розв’язання вищезазначених проблем вимагають розробки теоретико-методологічних засад податкової політики та практичних рекомендацій щодо її удосконалення з урахуванням рівня економічного розвитку регіонів та їх податкоспроможності, проведення децентралізації податкової системи в частині перерозподілу податкових повноважень між державними і місцевими органами влади, удосконалення організаційної структури органів державної податкової служби відповідно до Програми її модернізації на середньостроковий період.
Актуальність теми. Економічний розвиток регіонів є результатом використання не тільки їх ресурсних можливостей, а й значною мірою тих економічних механізмів, у результаті яких формується і реалізується політика розвитку. Одне з визначальних місць у ній займає регіональна податкова політика (РПП), залежно від якої той чи інший регіон може бути або привабливим для отримання прибутків господарюючими суб’єктами і населенням, або таким, що не викликає зацікавленості щодо провадження діяльності на даній території.
Необхідно зазначити, що теоретичні засади податкової політики та практичні рекомендації щодо її удосконалення на макрорівні розроблялись в працях багатьох українських учених: В. Андрущенка, О. Буковинського, О. Василика, В. Вишневського, А. Даниленка, І. Луніної, С. Льовочкіна, П. Мельника, В. Опаріна, О. Сидорука, С. Слухая, А. Соколовської, В. Федосова, М. Чумаченка, Л. Шаблистої, С. Юрія тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 Реферат на тему: ПОДАТКОВА ПОЛІТИКА ТА ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК РЕГІОНІВ: ТЕОРІЯ, МЕТОДОЛОГІЯ, ПРАКТИКА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок