Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДІВ УПРАВЛІННЯ ОБОРОТНИМИ КОШТАМИ ПІДПРИЄМСТВА

УДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДІВ УПРАВЛІННЯ ОБОРОТНИМИ КОШТАМИ ПІДПРИЄМСТВА

Назва:
УДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДІВ УПРАВЛІННЯ ОБОРОТНИМИ КОШТАМИ ПІДПРИЄМСТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,01 KB
Завантажень:
435
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
КРИВОРІЗЬКИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Василичев Денис Вікторович
УДК 658.153 (477.64)
УДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДІВ УПРАВЛІННЯ
ОБОРОТНИМИ КОШТАМИ ПІДПРИЄМСТВА
Спеціальність 08.06.01 – Економіка, організація і управління підприємствами
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Кривий Ріг – 2005


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Запорізькій державній інженерній академії
Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
САЛИГА Сергій Якович
Гуманітарний університет “Запорізький інститут державного і муніципального управління”,
завідувач кафедри фінансів і банківської справи
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
СЕМЕНОВ Григорій Антонович
Гуманітарний університет “Запорізький інститут державного і муніципального управління”,
завідувач кафедри економіки підприємства і маркетингу;
кандидат економічних наук, доцент
БОНДАРЕВА Ірина Олександрівна
Донецький національний технічний університет ,
доцент кафедри економіки підприємства
Провідна установа: Дніпропетровський національний університет
кафедра економіки і маркетингу,
Міністерство освіти і науки України,
(м. Дніпропетровськ)
Захист відбудеться “17” червня 2005 р. об 11 годині
на засіданні спеціалізованої вченої ради К 09.052.01 Криворізького технічного університету за адресою: 50002, м. Кривий Ріг, вул. Пушкіна, 37, ауд. 300.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Криворізького технічного університету за адресою: 50002, м. Кривий Ріг, вул. Пушкіна, 37
Автореферат розіслано “14” травня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
к.е.н., доцент ________________ С.М. Короленко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Перехід України до ринкових відносин, розвиток конкуренції викликають необхідність постійного удосконалення способів ведення бізнесу. Зараз підприємства стоять перед проблемою підвищення ефективності використання свого виробничого потенціалу. Управління оборотними коштами суб'єктів господарювання дозволяє регулювати необхідну їх величину для виконання виробничої програми з випуску продукції та оплати праці. Нестача в оборотних коштах призводить до зриву виробничої програми, затримок з оплати праці. Наявність оборотних коштів понад необхідного рівня веде до вилучення грошових коштів з обігу, до “заморожування” фінансових ресурсів, зростання дебіторської заборгованості.
Питанням управління оборотними коштами на підприємствах надавалася значна увага багатьма вітчизняними та зарубіжними вченими й спеціалістами.
Перші рекомендації з обґрунтування величини матеріальних ресурсів були запропоновані Ч.Бебіджем. Значний крок у визначенні різниці між основним і оборотним капіталом зробили Ф. Кене, А. Сміт, К. Маркс. Визначенню показників управління запасами були присвячені наукові праці А.М.Бірмана, Дж.Букана, П.Г.Буніча, І.Г.Венецького, К.В.Інютіної, Л.В.Канторовича, М.І.Ледіна, Є.Ю.Локшина, Ю.О.Любовича, Ю.І.Рижикова, Т.Уайтіна, Дж.Хедлі.
Питання обґрунтування регулювання оборотних коштів за допомогою логістичного підходу розглядалися в роботах вчених-економістів Б.О.Анікіна, О.М.Гаджинського, М.П.Гордона, К.Друрі, Ю.М.Неруша, В.Є.Миколайчука.
Оцінка ефективності використання оборотних коштів розглядається в роботах вітчизняних і зарубіжних авторів: О.М.Алимова, С.Б.Барнгольця, І.О.Бланка, Дж.К.Ван Хорна, Л.М.Драгуна, А.О.Єпіфанова, А.М.Золотарьова, Н.В.Іванова, Дж.М.Кейнса, А.Р.Радіонова, С.Я.Салиги, Г.А.Семенова, Д.Г.Сегела, Є.С.Стоянової, А.І.Татаркіна, Н.Д. Фасоляка, А.Н.Хоріна, М.Г.Чумаченка, Дж.К.Шима, В.В.Шокуна.
Разом з цим залишаються не вирішеними ряд питань, пов'язаних з управлінням оборотними коштами: потребують уточнення і доповнення методичні принципи управління оборотними коштами, які враховують стратегічний і тактичний рівні управління; планування показників використання оборотних коштів здійснюється у відриві від їх реальних обертів без урахування взаємозв'язку позаоборотних і оборотних засобів в загальному кругообігу; методика індексування оборотних коштів не враховує відмінності в індексах споживчих цін і заробітної плати; потребує удосконалення метод обліку впливу оборотності оборотних коштів на підвищення ефективності виробництва.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: УДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДІВ УПРАВЛІННЯ ОБОРОТНИМИ КОШТАМИ ПІДПРИЄМСТВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок