Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОЛЕКУЛЯРНО-ГЕНЕТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ РОЗВИТКУ РЕЗИСТЕНТНОСТІ МІКОБАКТЕРІЙ ТУБЕРКУЛЬОЗУ ДО ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ

МОЛЕКУЛЯРНО-ГЕНЕТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ РОЗВИТКУ РЕЗИСТЕНТНОСТІ МІКОБАКТЕРІЙ ТУБЕРКУЛЬОЗУ ДО ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ

Назва:
МОЛЕКУЛЯРНО-ГЕНЕТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ РОЗВИТКУ РЕЗИСТЕНТНОСТІ МІКОБАКТЕРІЙ ТУБЕРКУЛЬОЗУ ДО ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,02 KB
Завантажень:
362
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ОДЕСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Левицька Неллі Анатоліївна
УДК 615.015.8:579.873.21(477.73)
МОЛЕКУЛЯРНО-ГЕНЕТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ РОЗВИТКУ РЕЗИСТЕНТНОСТІ МІКОБАКТЕРІЙ ТУБЕРКУЛЬОЗУ ДО ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ
14.03.05 — фармакологія
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Одеса – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеському державному медичному університеті МОЗ України, м. Одеса.
Науковий керівник: | доктор медичних наук, професор, заслужений діяч науки та техніки України Бажора Юрій Іванович,
Одеський державний медичний університет МОЗ України, м. Одеса, завідувач кафедри клінічної імунології, генетики та медичної біології.
Офіційні опоненти: |
доктор медичних наук, професор Рожковський Ярослав Володимирович, Одеський державний медичний університет МОЗ України, м. Одеса, завідувач кафедри фармакогнозії
доктор медичних наук, професор, заслужений діяч
науки та техніки України Бобирьов Віктор Миколайович, Українська медична стоматологічна академія МОЗ України, м. Полтава, завідувач кафедри експериментальної та клінічної фармакології
Провідна установа: |
Інститут фармакології і токсикології АМН України, відділ патофізіології, м. Київ.
Захист відбудеться “7” лютого 2007 р. о 1100 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.600.01 при Одеському державному медичному університеті МОЗ України (65082, м. Одеса, пров. Валіховський, 2).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Одеського державного медичного університету МОЗ України (65082, м. Одеса, пров. Валіховський, 3).
Автореферат розісланий “5” січня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
к. мед. н., доцент В.В. Годован


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В умовах розвиненої епідемії туберкульозу (ТБ) в Україні, зареєстрованої ВООЗ у 1995 р., усе ще спостерігається подальше погіршення епідеміологічної ситуації. Захворюваність населення України на всі форми туберкульозу зросла за останні 10 років більш ніж удвічі, становивши в 2005 р. 84,1 на 100 тис. населення. У Миколаївській області захворюваність на туберкульоз на 100 тис. населення збільшилася з 26,7 у 1990 р. до 110,0 — в 2005 р. (Ю.І. Фещенко, 2006).
Особливістю сучасного туберкульозу є значна питома вага штамів, резистентних до одного або кількох протитуберкульозних препаратів (ПТП), що значною мірою обмежує можливості хіміотерапії і потребує якнайшвидшого впровадження сучасних методів лабораторної діагностики лікарської чутливості збудника туберкульозу (О.А. Журило і співав., 2002). Цілісна картина частоти і географії хіміорезистентного туберкульозу в Україні відсутня (Ю.І. Фещенко, 2002). У зв’язку з розвитком високого рівня резистентності до всіх антимікобактеріальних препаратів для лікування ТБ почали застосовувати інші препарати з антимікобактеріальними властивостями, наприклад фторхінолони (A.S. Ginsburg et al., 2003). В умовах неможливості проведення монотерапії фармакологи розробляють комбінації ПТП для підвищення ефективності лікування ТБ (С.А. Черенько, 2002). Вивчення розвитку резистентності до фторхінолонів і використовуваних комбінацій антимікобак-теріальних препаратів є важливим для стратегії лікування хворих на ТБ.
Для виконання діагностики лікарської чутливості мікобактерій туберкульозу (МБТ) бактеріологічними методами потрібно не менше 8–10 тиж., що може призводити до невиправданого призначення препаратів, до яких штам мікобактерій, виділений від пацієнта, є резистентним. Наслідком цього є неефективність терапії, а також прогресивна селекція і поширення лікарсько-стійких штамів МБТ (В.М. Мельник, 2002).
Сучасні молекулярно-генетичні методи, основані на ідентифікації мутацій у ряді генів, відповідальних за розвиток лікарської стійкості, значно скорочують терміни визначення резистентності M. tuberculosis до ПТП і характеризуються високою чутливістю й специфічністю (М.А. Espinal, 2002). Впровадження їх в Україні нині стримується економічними причинами і відсутністю в деяких випадках нормативних документів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: МОЛЕКУЛЯРНО-ГЕНЕТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ РОЗВИТКУ РЕЗИСТЕНТНОСТІ МІКОБАКТЕРІЙ ТУБЕРКУЛЬОЗУ ДО ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок