Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Конституційно-правові основи всеукраїнського референдуму: проблеми теорії та практики

Конституційно-правові основи всеукраїнського референдуму: проблеми теорії та практики

Назва:
Конституційно-правові основи всеукраїнського референдуму: проблеми теорії та практики
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,83 KB
Завантажень:
326
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Київський університет імені Тараса Шевченка
Федоренко Владислав Леонідович
УДК 342.8
Конституційно-правові основи всеукраїнського
референдуму: проблеми теорії та практики
Спеціальність 12.00.02 - конституційне право
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ -1999
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у відділі конституційного права та місцевого самоврядування Інституту держави і права ім. В.М.Корецького НАН України та на кафедрі загальноправових дисциплін Академії Служби безпеки України
Науковий керівник - доктор юридичних наук, професор
Погорілко Віктор Федорович -
завідувач відділу конституційного права та
місцевого самоврядування
Інституту держави і права ім. В.М.Корецького
НАН України.
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор
Фрицький Олег Федорович -
професор Національної академії
внутрішніх справ України (м. Київ).
 
кандидат юридичних наук, професор
Корнієнко Микола Іванович -
суддя Конституційного Суду України.
Провідна організація - Національна юридична академія імені
Ярослава Мудрого (м.Харків).
Захист відбудеться "_7_" травня 1999 року о _10 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д. 26.001.04. по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора юридичних наук при Київському університеті імені Тараса Шевченка (252017, м. Київ, вул. Володимирська, 64).
З дисертацією можна ознайомитись в науковій бібліотеці університету (м.Київ, вул.Володимирська, 64).
Автореферерат розісланий "_17__" березня___________ 1999 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради,
кандидат юридичних наук С.В.Бобровник
Загальна характеристика роботи
Актуальність і ступінь розробленості теми. Становлення громадянського суспільства в Україні та розбудова правової держави передбачають перетворення Українського народу з об’єкта державного управління на головного суб’єкта влади, що обумовлює необхідність розвитку і вдосконалення всіх форм народовладдя і, насамперед, тих форм, які передбачені новою Конституцією України. При цьому пріоритетними видаються ті інститути демократії, що дозволяють Українському народу безпосередньо вирішувати найважливіші проблеми суспільного та державного життя. Однією з таких форм безпосередньої реалізації народного суверенітету є всеукраїнський референдум.
Всеукраїнський референдум є порівняно новим інститутом безпосередньої демократії. До 1991р. референдуми на терені України не практикувалися, хоча можливість їх проведення передбачалася Конституціями УРСР 1937 і 1978рр.
У більшості зарубіжних країн історія референдуму нараховує століття. З'явившись в 1449р. у швейцарському кантоні Берн, референдуми спочатку на місцевому, а надалі і на загальнодержавному рівні почали запроваджуватися і в інших країнах. За допомогою цього інституту безпосередньої демократії вдалося вирішити багато проблем суспільного та державного життя, хоча в ряді випадків референдуми ставали демократичним інструментом для легалізації антинародних рішень, як це було у нацистській Німеччині в 1933,1934 та 1938 рр.
Попри давню історію референдумів, перші системні дослідження теоретичних основ цього правового явища з’являються лише у минулому столітті. Пізніше загальнодержавні референдуми стають предметом дослідження вітчизняних та зарубіжних вчених. Визнаючи здобутки радянських вчених, які досліджували референдуми, слід зазначити, що їх праці здебільшого обмежувалися спробами тлумачення відповідних норм радянських конституцій чи аналізом досвіду проведення референдумів у зарубіжних країнах. Дещо схоластичний характер зазначених досліджень був обумовлений відсутністю досвіду проведення референдумів в колишньому СРСР.
Перший всеукраїнський референдум, який відбувся 1-го грудня 1991р., підтвердив чинність і надав вищої юридичної сили урочисто прийнятому Верховною Радою Української РСР Акту проголошення незалежності України, довів реальну спроможність Українського народу самостійно вирішувати найбільш важливі питання суспільного і державного життя і, по суті, став формою національного державотворення Українського народу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Конституційно-правові основи всеукраїнського референдуму: проблеми теорії та практики

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок