Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГІГІЄНІЧНА ОЦІНКА МОРСЬКИХ ВОДОРОСТЕЙ І ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ З НИМИ ЯК ЗАСОБІВ МІНІМІЗАЦІЇ ДІЇ РАДІАЦІЇ ТА ЕНДЕМІЇ

ГІГІЄНІЧНА ОЦІНКА МОРСЬКИХ ВОДОРОСТЕЙ І ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ З НИМИ ЯК ЗАСОБІВ МІНІМІЗАЦІЇ ДІЇ РАДІАЦІЇ ТА ЕНДЕМІЇ

Назва:
ГІГІЄНІЧНА ОЦІНКА МОРСЬКИХ ВОДОРОСТЕЙ І ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ З НИМИ ЯК ЗАСОБІВ МІНІМІЗАЦІЇ ДІЇ РАДІАЦІЇ ТА ЕНДЕМІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,48 KB
Завантажень:
322
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІНСТИТУТ ГІГІЄНИ ТА МЕДИЧНОЇ ЕКОЛОГІЇ
ім. О.М.МАРЗЕЄВА АМН УКРАЇНИ
ПАРАЦ АЛЛА МИКОЛАЇВНА
УДК 616-036.2-084:614.7:614.876
ГІГІЄНІЧНА ОЦІНКА МОРСЬКИХ ВОДОРОСТЕЙ І ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ З НИМИ ЯК ЗАСОБІВ МІНІМІЗАЦІЇ ДІЇ РАДІАЦІЇ ТА ЕНДЕМІЇ
14.02.01 - гігієна
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ 2004


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Науковому центрі радіаційної медицини АМН України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
Корзун Віталій Наумович,
Інститут гігієни та медичної екології АМН України,
завідувач відділу гігієни харчування
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор
Козярин Іван Петрович,
Київська медична академія післядипломної освіти
ім. П.Л.Шупика,
завідувач кафедри гігієни харчування і ГДП
доктор медичних наук, професор
Карачов Іван Іванович,
Інститут екогігієни і токсикології
ім. Л.І.Медведя,
завідувач лабораторії радіаційно- гігієнічних досліджень
Провідна установа: Львівський державний медичний університет
ім. Данила Галицького МОЗ України,
кафедра загальної гігієни з екологією, м.Львів
Захист дисертації відбудеться “ 28 ” січня 2004 р. о 14.00 год.
на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.604.01 при Інституті гігієни та медичної екології ім. О.М.Марзеєва за адресою: 02660, м.Київ-94, вул. Попудренка,50.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту гігієни та медичної екології ім. О.М.Марзеєва АМН України (м.Київ, вул..Попудренка,50).
Автореферат розісланий “ 14 ” грудня 2004 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради Селезньов Б.Ю.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Екологічна ситуація, що склалася в Україні за останні 30 років, ускладнилась розповсюдженням радіонуклідів внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС (Лось І.П. та ін. 1991). Із більше ніж 200 радіонуклідів, що виходили з ушкодженого реактора, найбільшу шкоду завдали ізотопи йоду, цезію та стронцію. Рівні забруднення ними харчових продуктів, особливо в перші місяці та роки після аварії, були значними, що створювало підвищені дози внутрішнього опромінення (Ільїн Л.А., 1988; Книжников В.А., 1992). І якщо йод-131 розпався до серпня 1986 року, то довгоживучі радіонукліди цезію та стронцію ще багато десятиліть будуть тривожити світову громадськість і науку, шкідливо впливати на здоров’я людей (Корзун В.Н., 2000).
Найбільш постраждалими виявилися райони українського та білоруського Полісся, грунти яких бідні на обмінний калій, кальцій і майже на всі біологічно значимі мікроелементи (йод, селен, залізо, кобальт та ін.) (Власюк П.А, 1984). В Україні більш ніж 15 млн. чоловік проживає на територіях, ендемічних по зобу. Населення цих регіонів отримує з продуктами харчування та питною водою до 35-40 мкг йоду на добу (при рекомендованому надходженні – 150-200 мкг) (Кравченко В.І., 2004). Проведений на цих землях комплекс агротехнічних і агрохімічних заходів в 2-4 рази знизив рівень радіоактивного забруднення харчових продуктів, але зменшив й перехід важливих для нормального розвитку і життедіяльності організму макро- і мікроелементів (Асташева Н.П., 1991). Це зумовило значне збільшення коефіцієнтів накопичення радіонуклідів в організмі тварин і людей, які вживають такі продукти, а дози внутрішнього опромінення через 18 років після аварії залишаються значними, найбільшими в Україні (0,1-0,5 сЗв•рік-1) (Перевозніков О.М., 2002).
Все разом взяте – забруднення харчових продуктів радіонуклідами, недостатня кількість привізних продуктів, бідність хімічного складу місцевих продуктів харчування, самообмеження населення в споживанні деяких продуктів, погіршення економічної ситуації в країні, а з нею і купівельної спроможності громадян – призвело до значної деформації раціонів харчування, що разом з дією інших негативних факторів спричинило ріст захворюваності, інвалідності та смертності населення постраждалих регіонів (Бузунов В.О., 1999; Степанова Є.І., 2004).
На сьогоднішній час найбільшою медичною небезпекою є значний ріст патології щитоподібної залози, як результат дії радіаційного, ендемічного факторів і незбалансованого харчування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ГІГІЄНІЧНА ОЦІНКА МОРСЬКИХ ВОДОРОСТЕЙ І ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ З НИМИ ЯК ЗАСОБІВ МІНІМІЗАЦІЇ ДІЇ РАДІАЦІЇ ТА ЕНДЕМІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок