Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Генерація потужних замагнічених потоків плазми повноблочним квазістаціонарним плазмовим прискорювачем І аналіз їх взаємодії з поверхнею матеріалів

Генерація потужних замагнічених потоків плазми повноблочним квазістаціонарним плазмовим прискорювачем І аналіз їх взаємодії з поверхнею матеріалів

Назва:
Генерація потужних замагнічених потоків плазми повноблочним квазістаціонарним плазмовим прискорювачем І аналіз їх взаємодії з поверхнею матеріалів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,59 KB
Завантажень:
13
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. В.Н. КАРАЗІНА
Махлай Вадим Олександрович
УДК 533.9
Генерація потужних замагнічених потоків
плазми повноблочним квазістаціонарним
плазмовим прискорювачем І аналіз їх
взаємодії з поверхнею матеріалів
01.04.08 – фізика плазми
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті фізики плазми Національного наукового центру “Харківський фізико-технічний інститут”.
Науковий керівник: | доктор фізико-математичних наук, професор
Терьошин Володимир Іванович, Інститут фізики плазми Національного наукового центру “Харківський фізико-технічний інститут”, заступник директора.
Офіційні опоненти: | доктор фізико-математичних наук, професор
Бізюков Олександр Анатолійович, Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна, професор кафедри фізики плазми;
кандидат фізико-математичних наук
Тарасов Ігор Кузьмич, Інститут фізики плазми Національного наукового центру “Харківський фізико-технічний інститут”, науковий співробітник.
Провідна установа: | Інститут фізики НАН України, відділ газової електроніки, м. Київ
Захист відбудеться “13” травня 2005 р. о _17_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.12 в Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61108, м. Харків, пр. Курчатова 31, аудиторія 301.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, майдан Свободи, 4.
Автореферат розісланий “_11_”_квітня_2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради ________________ Письменецький С.О.


загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Відповідно до сучасних уявлень в експерименталь-ному термоядерному реакторі-токамаці ІТЕР елементи диверторної системи будуть за-знавати аномально високих теплових навантажень із боку замагніче-них плазмових потоків, які надходитимуть до дивертора при зривах струму ((110) кдж/см2 упродовж часу t (110) мс), при вертикаль-них зсувах плазмо-вого шнура ((13) кДж/см2 за час t 300 мс), при розвитку граничних локалізо-ваних мод (близько 300 пульсацій пристіночної плазми за один робочий імпульс ІТЕРа з питомою енергією кожної пульсації (100300) Дж/см2 і трива-лістю t (0,11) мс) і при інших аномаль-них явищах [Federici G. et. al. Journal of Nuclear Materials.–2003.–Vol. 313–316.–P. 11–22]. Слід відзначити, що вказані значення питомої енергії у потоках плазми, що будуть надходити до дивертора термо-ядерного реактора, істотно перевищують значення густини енергії у потоках плазми в сучасних токамаках. З цієї причини під час проведення модельних експериментів, що від-творюють умови аномальних режимів роботи токамака-реактора, зокрема, використовують потужні прискорювачі плазми, тривалість імпульсів у яких може досягати сотень мікросекунд.
У прискорювачах плазми на відміну від традиційних прискорювачів електро-нів і іонів реалізується прискорення плазми в цілому, що забезпечує можливість одержан-ня плазмових потоків з унікальними параметрами – еквівалентним струмом іонів 1–10 МА, енергією іонів 1–10 кеВ і потужністю до 1010–1011 Вт. Принципово нові можли-вості для генерації високоенергетичних плазмових потоків відкривають квазістаціонарні сильнострумові прискорювачі плазми (КСПП). Основні принципи квазістаціонарного прискорення плазми й концепція побудови таких прискорювачів сформульовані О. І. Морозовим [Морозов А.И. Физика плазмы.–1990.–Т.16, №.2.–С. 131–146], полягають у застосуванні двоступін-частої схеми прискорення (у першому ступіні здійсню-ється створення і попереднє прискорення плазми) і забезпеченні роботи основ-ного прискорювального каналу в умовах іонного струмопере-носу. Для цього створені “напівпрозорі” електроди-трансформери з магнітним екрануванням твердо-тільних елементів, у яких забезпечується конверсія носіїв струму (у зовніш-ньому колі – електрони, у прискорювальному каналі – іони), тобто підживлення розряду іонами з поверхні анода й емісія електронів із катода.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Генерація потужних замагнічених потоків плазми повноблочним квазістаціонарним плазмовим прискорювачем І аналіз їх взаємодії з поверхнею матеріалів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок