Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Модифікування мікроструктури цементного каменЮ В бетоні комплексними хІмічними добавками

Модифікування мікроструктури цементного каменЮ В бетоні комплексними хІмічними добавками

Назва:
Модифікування мікроструктури цементного каменЮ В бетоні комплексними хІмічними добавками
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,04 KB
Завантажень:
283
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БУДІВНИЦТВА ТА АРХІТЕКТУРИ
Решетнік Лариса Миколаївна
УДК 666.972.16
Модифікування мікроструктури
цементного каменЮ В бетоні
комплексними хІмічними добавками
Спеціальність: 05.23.05 – будівельні матеріали і вироби
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2006


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в | Харківському державному технічному університеті будівництва та архітектури.
Науковий керівник: | кандидат технічних наук, доцент Сопов Віктор Петрович, Харківський державний технічний університет будівництва та архітектури, доцент кафедри фізико-хімічної механіки і технології будівельних матеріалів і виробів.
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, професор Чистяков Валерій Васильович, Київський національний університет будівництва та архітектури, професор кафедри будівельних матеріалів;
кандидат технічних наук, доцент Калінін Олег Анатолійович, Українська державна академія залізничного транспорту, доцент кафедри будівельних матеріалів, конструкцій та споруд.
Провідна установа: | Харківський національний автомобільно-дорожній університет Міністерства освіти і науки України, кафедра технології дорожньо-будівельних матеріалів, м. Харків.
Захист відбудеться “15” лютого 2007 р. о 1200 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.056.04 у Харківському державному технічному університеті будівництва та архітектури за адресою: 61002, м. Харків, вул. Сумська, 40.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного технічного університету будівництва та архітектури за адресою: 61002, м. Харків, вул. Сумська, 40.
Автореферат розісланий “11” січня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради _________________ О.Ю. Крот


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Тенденція розвитку індустрії бетону та залізобетону характеризується пошуком шляхів зниження матеріальних, енергетичних та трудових витрат, інтенсифікації технологічних процесів, підвищення міцності, довговічності виробів та конструкцій за рахунок різноманітних технологічних рішень. Найбільш розповсюдженим та ефективним є використання комплексних хімічних добавок (КХД) – модифікаторів властивостей бетонних сумішей та бетону в широких межах.
Номенклатура КХД надзвичайно різноманітна, поширюється їх масове застосування у виробництві бетону та залізобетону. Великий вибір компонентів КХД робить актуальною проблему сумісності окремих складових між собою і з цементами, яка полягає у накладанні ефектів їх дії для отримання бетонів із заданими властивостями. Світовий практичний досвід використання КХД свідчить, що найбільш широко, як компоненти у виробництві сучасних бетонів, використовуються пластифікатори і прискорювачі твердіння. Серед них велику групу складають добавки, які вміщують іони калію і натрію. Це насамперед солі цих лужних металів (карбонати, сульфати, хлориди та ін.). Серед пластифікаторів поширені лігносульфонати ЛСТ, сульфіровані нафталінформальдегідні сполуки типу С-3, полікарбоксилати та акрилати.
Є достатньо велика кількість інформації про дослідження солей лужних металів як прискорювачів твердіння. В багатьох роботах дія цих добавок пояснюється з погляду впливу аніонів солей, але роль катіонів освітлена недостатньо. В.Б. Ратинов і Т.І. Розенберг вперше звернули увагу на дію катіонів, які під час твердіння цементу переходять у порову рідину, що сприяє збільшенню лужності середовища, підвищенню розчинності силікатних складових цементу і, як результат, прискоренню гідратації. При цьому автори відзначають, що основна роль у початкові терміни твердіння відводиться саме катіоновій частині солей лужних металів, зокрема катіонам калію і натрію.
Питання щодо дії цих катіонів під час структуроутворення цементного каменю в бетоні, як і раніше, залишається відкритим. Особливо це відноситься до порової структури, у склад якої входять катіони при переході в порову рідину під час твердіння цементу. Якщо взагалі відомі дані щодо порової структури на макро- і мезорівнях, то мікрорівень у діапазоні 2…100 нм, який визначає формування властивостей бетону - міцності, проникності, стійкості та інших, залишається своєрідною “білою плямою”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Модифікування мікроструктури цементного каменЮ В бетоні комплексними хІмічними добавками

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок