Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІСТОРІЯ ФІДАЇЗМУ У НОВІТНІЙ ЧАС

ІСТОРІЯ ФІДАЇЗМУ У НОВІТНІЙ ЧАС

Назва:
ІСТОРІЯ ФІДАЇЗМУ У НОВІТНІЙ ЧАС
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,84 KB
Завантажень:
138
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Разумний Віталій Віталійович
 
УДК 94/297: 291.7
ІСТОРІЯ ФІДАЇЗМУ У НОВІТНІЙ ЧАС
07.00.02 – Всесвітня історія
АВТОРЕФЕРАТ
Дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата
історичних наук
Донецьк - 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Донецькому національному університеті
Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник кандидат історичних наук, доцент,
Чарських Ігор Юрієвич,
доцент кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики
Донецького національного університету
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор,
Гура Віктор Костянтинович,
завідувач відділом Азії та Африки Інституту світової
економіки і міжнародних відносин НАН України
кандидат історичних наук, доцент,
Скороход Юрій Степанович,
доцент кафедри міжнародних організацій та дипломатичної
служби Інституту міжнародних відносин Київського
національного університету імені Тараса Шевченко
Провідна установа – Харківський національний університет імені В.Н.Каразіна
Міністерства освіти і науки України, кафедра нової та новітньої
історії
 
Захист відбудеться “17” січня 2002 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.051.02 у Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24, ІІ корп., ауд.32.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Донецького національного університету (83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24)
Автореферат розісланий “15” грудня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.В. Крапівін
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Розвиток України як незалежної держави тісно пов'язаний з формуванням власного зовнішньополітичного курсу, обумовленого геополітичними інтересами суверенної держави. Враховуючи важливість географічного положення України на сході Європи як умовного кордону християнської і мусульманської цивілізацій, необхідно приділяти увагу розвитку добросусідських стосунків з країнами ісламського світу. До цього зобов'язують політичні й економічні інтереси України. Слід також враховувати ту зростаючу роль, яку відіграють мусульманські держави та організації у сучасному світі. Тут треба також взяти до уваги той факт, що близько двох мільйонів жителів України за етнічним походженням належать до націй, які традиційно вважаються мусульманськими. Вони живуть у мирі й злагоді з представниками інших релігійних конфесій нашої багатонаціональної держави. Щоб так було і надалі в умовах ускладнення взаємовідносин Заходу з мусульманським світом, необхідно знати проблеми цього світу і враховувати ці знання в політичній практиці.
Політизація ісламу, яка відбувалася протягом останньої третини ХХ ст. нерідко призводила до спалахів мусульманського екстремізму. Дії ісламських радикалів здатні дестабілізувати політичну ситуацію як в одній країні або в великому регіоні, так і в світі в цілому. Про це свідчать трагічні події на Близькому та Середньому Сході, США тощо.
Особливу загрозу представляють дії релігійно мотивованих терористів, що суперечать поняттям гуманістичних цінностей. Практичним втіленням їхньої діяльності є фідаїзм – вид мотивованого екстремістськими течіями ісламу тероризму, який характеризується суіцидними діями, спрямованими на досягнення політичних цілей шляхом впливу на владні структури та суспільну свідомість залякуванням, шантажем та організацією вбивств, в тому числі – масових. Це – своєрідний симбіоз релігійного екстремізму та політичного тероризму. Зародившись на Близькому Сході в середньовіччя, наприкінці ХХ сторіччя він перетворився на глобальну загрозу. В зв'язку з цим представляється актуальним вивчення причин і особливостей фідаїзму та найбільш характерних його проявів в новітній історії.
Для успішного протистояння й боротьбі з релігійно мотивованим тероризмом може бути використаний досвід країн, де протягом тривалого часу мала місце діяльність фідаїв. Необхідність наукового аналізу даної проблеми викликана відсутністю у вітчизняній історіографії узагальнюючої праці, у якій були б викладені політичні, соціально-економічні та ідеологічні аспекти релігійно мотивованого тероризму.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ІСТОРІЯ ФІДАЇЗМУ У НОВІТНІЙ ЧАС

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок