Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДОСЛІДЖЕННЯ ЗМІН ВЛАСТИВОСТЕЙ ПРИПОВЕРХНЕВИХ ШАРІВ ФОСФІДУ ІНДІЮ ПІД ДІЄЮ АТОМІВ ВОДНЮ ТЕПЛОВИХ ЕНЕРГІЙ

ДОСЛІДЖЕННЯ ЗМІН ВЛАСТИВОСТЕЙ ПРИПОВЕРХНЕВИХ ШАРІВ ФОСФІДУ ІНДІЮ ПІД ДІЄЮ АТОМІВ ВОДНЮ ТЕПЛОВИХ ЕНЕРГІЙ

Назва:
ДОСЛІДЖЕННЯ ЗМІН ВЛАСТИВОСТЕЙ ПРИПОВЕРХНЕВИХ ШАРІВ ФОСФІДУ ІНДІЮ ПІД ДІЄЮ АТОМІВ ВОДНЮ ТЕПЛОВИХ ЕНЕРГІЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,42 KB
Завантажень:
363
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
ЗАПОРІЗЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Горбенко Віталій Іванович
УДК 537.311.33: 536.7
ДОСЛІДЖЕННЯ ЗМІН ВЛАСТИВОСТЕЙ ПРИПОВЕРХНЕВИХ ШАРІВ ФОСФІДУ ІНДІЮ ПІД ДІЄЮ АТОМІВ ВОДНЮ ТЕПЛОВИХ ЕНЕРГІЙ
01.04.10 - Фізика напівпровідників та діелектриків
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Запоріжжя-2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в | Запорізькому інституті державного та
муніципального управління
Науковий керівник: | доктор фізико-математичних наук,
професор Горбань Олександр Миколайович
Запорізький інститут державного та муніципального управління, перший проректор
Офіційні опоненти: | доктор фізико-математичних наук,
доцент Гранкін Віктор Павлович
Приазовський державний технічний університет, завідуючий кафедрою інформатики
кандидат фізико-математичних наук,
доцент Корніч Григорій Володимирович
Запорізький державний технічний університет, доцент кафедри обчислювальної математики
Провідна установа: | Харківський національний університет
імені Каразіна В.Н.,
проблемна лабораторія іонних процесів
Захист відбудеться "22" червня 2000р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К17.051.04 при Запорізькому державному університеті (69000, м.Запоріжжя, вул. Жуковського, 66).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Запорізького державного університету (69000, м.Запоріжжя, вул. Жуковського, 66).
Автореферат розісланий "20" травня 2000р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат фізико-математичних наук,
доцент _______________ Швець Ю.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Робота присвячена вивченню модифікації складу і властивостей приповерхневих шарів напівпровідникового матеріалу та явищ у складній гетерогенній системі, газова фаза якої містить атоми (радикали) водню у надрівноважній концентрації.
З одного боку процеси, що протікають у таких системах, обумовлені ефектами перетворення енергії з одного виду в інший. Дійсно, утворення радикалів є наслідком таких змін у системі, що, відповідно до принципу Лє Шател’є - Брауна, спрямовані на зниження впливу зовнішнього збудження. Такі реакції є ендотермічними. Тому для системи, в якій радикали можуть існувати тривалий час, з’являється можливість накопичення частки енергії, що витрачається на збудження та транспортування її в межах системи за допомогою дифузії радикалів. Серед робіт, присвячених вивченню акомодації накопиченої таким чином енергії, найбільшу увагу привертають процеси, що проходять на поверхні твердого тіла: генерація нерівноважних носіїв заряду, гетерогенна хемілюмінесценція, хемоемісія нейтральних та заряджених частинок, хемостимульована дифузія поверхневої домішки тощо.
З іншого боку, атомарний водень є хімічно активним компонентом системи. Найбільш виразно його активність проявляється при взаємодії з такими атомами твердого тіла, як атоми поверхні, точкові дефекти, атоми на межі розділу твердих фаз тощо. Результатом такої взаємодії є утворення летких сполук з атомами водню, деактивація електричної активності вільних зв’язків, зміна енергетичних характеристик дефектів.
Надзвичайна різноманітність ефектів, що пов’язані з взаємодією атомарного водню з твердим тілом, не дозволяє абсолютного поширення результатів і висновків, які зроблені для одних систем, на інші, навіть дуже близьких за складом.
Актуальність теми. Фосфід індію є одним із типових представників напівпровідникових сполук типу AIIIBV. В останнє десятиліття спостерігається зростання його практичного використання як матеріалу напівпровідникової техніки, що обумовлено можливістю створення унікальних структур і приладів для надвисокочастотного діапазону та оптоелектроніки. Система типу "газ, що містить водень - напівпровідник" є типовою як для більшості етапів технології виробництва структур на основі InP, так і для деяких умов наступної експлуатації. У такій системі хімічно активний атомарний водень здатний стимулювати фізико-хімічні процеси, що обумовлюють зміну складу в приповерхневих шарах напівпровідника. Це може використовуватись для цілеспрямованої зміни властивостей напівпровідникового матеріалу та отримання структур заданого складу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ДОСЛІДЖЕННЯ ЗМІН ВЛАСТИВОСТЕЙ ПРИПОВЕРХНЕВИХ ШАРІВ ФОСФІДУ ІНДІЮ ПІД ДІЄЮ АТОМІВ ВОДНЮ ТЕПЛОВИХ ЕНЕРГІЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок