Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІНТЕРПРЕТАЦІЯ МУЗИКИ БАРОКО НА БАЯНІ (ТЕОРЕТИКО-ВИКОНАВСЬКИЙ АСПЕКТ)

ІНТЕРПРЕТАЦІЯ МУЗИКИ БАРОКО НА БАЯНІ (ТЕОРЕТИКО-ВИКОНАВСЬКИЙ АСПЕКТ)

Назва:
ІНТЕРПРЕТАЦІЯ МУЗИКИ БАРОКО НА БАЯНІ (ТЕОРЕТИКО-ВИКОНАВСЬКИЙ АСПЕКТ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,08 KB
Завантажень:
248
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ЛЬВІВСЬКА ДЕРЖАВНА МУЗИЧНА АКАДЕМІЯ
імені М.В. ЛИСЕНКА
Карась Сергій Олексійович
УДК 78.481. К 21
ІНТЕРПРЕТАЦІЯ МУЗИКИ БАРОКО НА БАЯНІ
(ТЕОРЕТИКО-ВИКОНАВСЬКИЙ АСПЕКТ)
Спеціальність 17.00.03 – Музичне мистецтво
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
ЛЬВІВ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі теорії музики Львівської державної музичної академії імені М.В. Лисенка Міністерства культури і туризму України.
Науковий керівник: кандидат мистецтвознавства, доцент
Зінків Ірина Ярославівна,
Львівська державна музична академія імені
М.В. Лисенка
професор кафедри теорії музики (м. Львів)
Офіційні опоненти: доктор мистецтвознавства, професор
Маркова Олена Миколаївна
Одеська державна музична академія
імені А.В. Нежданової
завідувач кафедрою сучасної музики і
музичної культурології (м. Одеса)
кандидат мистецтвознавства, доцент
Сташевський Андрій Якович,
Луганський національний педагогічний
університет імені Т.Г. Шевченка
кафедра теорії, історії музики та
інструментальної підготовки (м. Луганськ)
Провідна установа: Національна музична академія України
імені П.І. Чайковського
кафедра народних інструментів (м. Київ)
Захист відбудеться “26” січня 2007 р. о 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.869.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата наук у Львівській державній музичній академії імені М.В. Лисенка за адресою: м. Львів, вул. О. Нижанківського, 5, малий зал.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Львівської державної музичної академії імені М.В. Лисенка за адресою: м. Львів, вул. О. Нижанківського, 5.
Автореферат розісланий “22” грудня 2006 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат мистецтвознавства, доцент О.Т. КАТРИЧ
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Останні десятиріччя ХХ – початок ХХІ століття в українській музичній науці позначені виразною тенденцією зростання інтересу дослідників до проблем музичної інтерпретації. Зазвичай, аналітичною призмою, крізь яку здійснюється оцінювання тих чи інших творчих процесів у музиці, постає музичне виконавство у різних фахових іпостасях. І це закономірно, адже саме завдяки творчій інтенції музиканта-виконавця забезпечується процес музичної комунікації. Саме виконавець опиняється в центрі умовної горизонтально-вертикальної схеми, що відображає специфіку сучасних процесів комунікації в музиці, які актуалізують одночасну присутність у культурі множинності індивідуальних, національних та епохальних стильових систем, гарантують неперервність та спадкоємність професійних традицій.
Стрімко утверджуючись у сфері камерно-інструментального виконавства, баянне мистецтво посідає особливе місце у зазначених процесах. Однією з вагомих підстав цього утвердження є специфічна якість тембрального звучання, що пов’язана з природою баяну як міхового клавішно-пневматичного язичкового музичного інструмента і якнайповніше відповідає відтворенню музики епохи бароко, звернення до якої є показовим для сучасного баянного виконавства.
У репертуарі баяніста музичні твори епохи бароко займають значне місце. Вагомою є їх роль у навчально-педагогічному процесі усіх ланок музичної освіти, у репертуарі концертуючих виконавців. Виконання барокових творів є обов’язковим на міжнародних музично-виконавських конкурсах: “Фогтландські дні музики” (м. Клінгенталь, Німеччина), “Citta di Castelfidardo” (м. Кастельфідардо, Італія), “Акорди Львова” (м. Львів, Україна), “Кубок Кривбасу” (м. Кривий Ріг, Україна), “Кубок Севера” (м. Череповець, Росія) та ін.
Незважаючи на це, досі не існує концепційних наукових досліджень, присвячених проблематиці інтерпретації баяністом музики епохи бароко. Необхідність комплексного розв’язання цих питань і обумовлює актуальність теми дисертації.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Тема дисертації відображає певні напрямки наукових досліджень кафедри теорії музики ЛДМА ім.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ІНТЕРПРЕТАЦІЯ МУЗИКИ БАРОКО НА БАЯНІ (ТЕОРЕТИКО-ВИКОНАВСЬКИЙ АСПЕКТ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок