Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕОРЕТИЧНІ ПРОБЛЕМИ ЕФЕКТИВНОСТІ ЗАКОНОДАВСТВА В СФЕРІ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ

ТЕОРЕТИЧНІ ПРОБЛЕМИ ЕФЕКТИВНОСТІ ЗАКОНОДАВСТВА В СФЕРІ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ

Назва:
ТЕОРЕТИЧНІ ПРОБЛЕМИ ЕФЕКТИВНОСТІ ЗАКОНОДАВСТВА В СФЕРІ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,40 KB
Завантажень:
26
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ДЕРЖАВИ І ПРАВА ім. В.М. КОРЕЦЬКОГО
СКРИЛЬ
Сергій Анатолійович
УДК 340.1; 321.01
ТЕОРЕТИЧНІ ПРОБЛЕМИ ЕФЕКТИВНОСТІ ЗАКОНОДАВСТВА В СФЕРІ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ
Спеціальність 12.00.01 - теорія та історія держави і права; історія політичних і правових вчень
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ – 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі теорії держави і права Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України.
Науковий керівник –
доктор юридичних наук, професор
СІРЕНКО Василь Федорович,
народний депутат України
Офіційні опоненти:
доктор юридичних наук, професор
ОРЗІХ Марко Пилипович,
проректор із міжнародних зв’язків Одеської національної юридичної академії
доктор юридичних наук, професор
ТОДИКА Юрій Миколайович,
завідуючий кафедрою конституційного права Національної юридичної академії ім. Ярослава Мудрого
Провідна установа –
Київський національний університет ім. Тараса Шевченка,
кафедра теорії та історії держави і права
Захист відбудеться 23 листопада 2001 р. о 17 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.236.03 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора юридичних наук в Інституті держави і права ім. В.М. Корецького НАН України (м.Київ, вул. Трьохсвятительська, 4).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці інституту.
Автореферат розісланий 22 жовтня 2001 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради І.Б. УСЕНКО


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Трансформація засад суспільного життя в Україні і в зв’язку з цим перехід до якісно нових цінностей організації держави і суспільства ставлять перед вченими питання як фундаментального, так і прикладного характеру. Розуміння об’єктивних закономірностей діалектики саморозвитку суспільства потребує створення наукової теорії управління соціальними процесами.
У цих умовах перед вченими-правознавцями постає проблема розроблення принципів правової держави, юридичних механізмів ефективного функціонування системи державного управління в Україні.
Однією з найактуальніших проблем правознавства є проблема ефективності законодавства. Безумовно, будь-який законодавчий акт не має соціального сенсу, якщо він неефективний за своїм змістом або не має ефективного механізму застосування. У зв’язку з цим наукове формулювання принципів та умов ефективності законодавства виходить на перший план серед багатьох інших проблем юридичної науки.
Проблема ефективності законодавства розглядалась, зокрема, у працях С.В. Бобровник, В.В. Глазиріна, С.Є. Казаринової, В.П. Кази-мирчука, М.І. Козюбри, В.М. Кудрявцева, О.Е. Лейста, В.К. Мамутова, В.І. Никитинського, В.Ф. Сіренка, Ф.М. Фаткулліна, Л.Д. Чулюкіна, Я.М. Шевченко, Ю.С. Шемшученка та інших.
Питання ефективності законодавства в сфері державного управління аналізуються в працях В.Б. Авер’янова, О.Ф. Андрійко, С.Д. Дубенко, Л.Т. Кривенко, Є.Б. Кубка, Н.Р. Нижник, Ю.О. Тихо-мирова, В.В. Цвєткова та інших.
Дослідження та обгрунтування постулатів ефективності законодавства виходить за межі правознавства та вимагає синтезу філософських, соціологічних, економічних, культурологічних знань. Але, використовуючи ці знання, слід чітко уявляти, що вони є інструментом для більш глибокого розуміння саме правового аспекту поставленої проблеми. Глибина дослідження проблеми залежить від уміння визначити межі її міждисциплінарності.
Також актуальність роботи полягає в дослідженні проблеми, що має, крім теоретичного, важливе практичне значення. Так, проведення в Україні комплексної державно-правової реформи є умовою цивілізованого розвитку держави та суспільства.
Наукова цінність дисертаційного дослідження полягає в обгрунтуванні автором погляду на ефективне законодавство як систему, що включає якісні закони, адаптивне правозастосування, правосвідомість соціальної згоди. В дисертації надається характеристика перелічених елементів ефективного законодавства, розглядаються соціальні та юридичні критерії ефективності законодавства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ТЕОРЕТИЧНІ ПРОБЛЕМИ ЕФЕКТИВНОСТІ ЗАКОНОДАВСТВА В СФЕРІ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок