Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Механізм оподаткування ДОДАНОЇ ВаРТОСТІ В УКРАЇНІ

Механізм оподаткування ДОДАНОЇ ВаРТОСТІ В УКРАЇНІ

Назва:
Механізм оподаткування ДОДАНОЇ ВаРТОСТІ В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,03 KB
Завантажень:
460
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕКОНОМІЧНОГО ПРОГНОЗУВАННЯ
АМОША Олена Олександрівна
УДК| 336.221+330.143.2(477)
Механізм
оподаткування ДОДАНОЇ
ВаРТОСТІ В УКРАЇНІ
08.04.01 – фінанси, грошовий обіг |звертання,ставлення,обіг|і кредит
Автореферат
дисертації на здобуття|конкурс| наукового ступеня|міри|
кандидата економічних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Інституті економіки промисловості НАН України.
Науковий керівник | доктор економічних наук
Вишневський Валентин Павлович,
Інститут економіки промисловості НАН України,
завідуючий відділом фінансово-економічних проблем використання виробничого потенціалу.
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор
Федосов Віктор Михайлович,
Київський національний економічний університет Міністерства освіти і науки України, завідуючий кафедрою фінансів;
кандидат економічних наук, доцент
Папаіка Олександр Олексійович,
Донецький державний університет економіки і торгівлі ім. М. Туган-Барановського Міністерства освіти і науки України, завідуючий кафедрою банківської справи.
Провідна установа | Харківський державний економічний університет
Міністерства освіти і науки України,
кафедра оподаткування (м. Харків).
Захист відбудеться “2” березня 2005 р. о 14 годині 30 хвилин на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .239.01 Інституту економічного прогнозування НАН України за адресою: 01011, м. Київ, вул. Панаса Мирного, 26.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту економічного прогнозування НАН України за адресою: 01011, м. Київ, вул. Панаса Мирного, 26.
Автореферат розісланий “ 02 ” лютого 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Левчук Н.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Перехід на траєкторію сталого економічного зростання висуває підвищені вимоги до податкової політики України. Необхідно добитися того, щоб вона відповідала новому складу і структурі стратегічних завдань розвитку національного господарства. У зв’язку з цим особливого значення набуває проблема удосконалення механізму оподаткування доданої вартості.
Актуальність теми. ПДВ – це один з найпоширеніших, але одночасно складних і суперечливих податків.
З одного боку, сфера його впливу в світі неухильно розширюється і він є невід’ємним елементом податкових доходів центральних органів влади розвинених країн. У даний час, за винятком США, його використовують усі держави-члени ОЕСР. ПДВ застосовують також країни СНД і ЄЕП. Завдяки цій обставині у межах ЄЕП було реалізовано нову концепцію зовнішньоторговельних відносин, побудовану на принципах, які визнано ВТО (стягнення ПДВ при взаємній торгівлі товарами за правилом “країни призначення” в повному обсязі і без вилучень, зокрема на природний газ і нафту), що створює умови для ефективної міждержавної співпраці.
З іншого боку, на практиці з оподаткуванням доданої вартості в Україні склалася вкрай напружена ситуація. Ефективна ставка ПДВ набагато менше номінальної, що обумовлено недосконалістю діючого механізму розрахунку податкових зобов'язань, наявністю численних і не завжди обґрунтованих пільг, складними проблемами зі своєчасним відшкодуванням ПДВ, особливо для експортерів продукції, наявністю можливостей використання ПДВ для приховування реальних доходів тощо.
У фінансовій науці теоретичні і прикладні аспекти оподаткування доданої вартості досліджуються достатньо інтенсивно. Серед західних фахівців можна назвати роботи Е. Аткінсона, A. Ауербаха, Дж. Карлсона, Р. Масгрейва, Дж. Стігліца, A. Тайта. У числі фахівців країн СНД – С. Баткибеков, В. Вишневський, В. Конторович, І. Луніна, С. Лушин, П. Мельник, А. Соколовська, І. Трунін, В. Федосов. Проте, ряд аспектів оподаткування доданої вартості потребують подальших досліджень. Перш за все це обумовлено тим, що слід більш повно враховувати особливості інституційного середовища, які характерні для трансформаційної економіки України і накладають свій відбиток на функціонування всієї системи суспільних фінансів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Механізм оподаткування ДОДАНОЇ ВаРТОСТІ В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок