Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Трансформація структури зайнятості населення регіону в умовах економічних перетворень (на прикладі Хмельницької області)

Трансформація структури зайнятості населення регіону в умовах економічних перетворень (на прикладі Хмельницької області)

Назва:
Трансформація структури зайнятості населення регіону в умовах економічних перетворень (на прикладі Хмельницької області)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,79 KB
Завантажень:
141
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК України
РАДА ПО ВИВЧЕННЮ ПРОДУКТИВНИХ СИЛ України
Цісецький Орест Євгенович
УДК 331.524 (477.43)
Трансформація структури зайнятості населення
регіону в умовах економічних перетворень
(на прикладі Хмельницької області)
Спеціальність 08.09.01 – Демографія, економіка праці,
соціальна економіка і політика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Тернопільській академії народного господарства Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат економічних наук, професор,
заслужений працівник народної освіти України
Качан Євген Петрович,
Тернопільська академія народного господарства,
завідувач кафедри управління трудовими ресурсами
і розміщення продуктивних сил.
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Лібанова Елла Марленівна, Рада по вивченню продуктивних сил України НАН України, завідувач відділу проблем людського розвитку;
кандидат економічних наук Ткаченко Лідія Григорівна, Науково-дослідний інститут статистики Державного комітету статистики України, завідувач сектору статистики праці.
Провідна установа:
Київський національний економічний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра управління трудовими ресурсами, м. Київ.
Захист відбудеться 19 травня 2003 року о 14 год. 30 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.160.01 Ради по вивченню продуктивних сил України НАН України за адресою: 01032, м. Київ, бульвар Тараса Шевченка, 60.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Ради по вивченню продуктивних сил України НАН України за адресою: 01032, м. Київ, бульвар Тараса Шевченка, 60.
Автореферат розісланий 9 квітня 2003 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор економічних наук, професор Бандур С. І.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Довгострокова стратегія суспільного розвитку передбачає повноцінне використання людського потенціалу на основі створення оптимальних умов для його відтворення. Притаманні перехідному періоду деструктивні процеси у сферах економіки та зайнятості призвели до погіршення, власне, природної основи відтворення трудового потенціалу, знецінення освітнього та кваліфікаційного рівня населення, втрати стимулів до праці, критичного заниження вартості робочої сили тощо. Особливої гостроти зазначені процеси набули у західній частині України, де ці проблеми ускладнюються значним міграційним відтоком працездатного населення за межі держави.
З огляду на подальше поглиблення економічних перетворень існує необхідність глибокого наукового осмислення їх впливу на зайнятість населення, її структуру та опрацювання механізму регулювання. Особливої актуальності ця проблема набуває в період модернізації економіки, здійснення якої є необхідною передумовою сталого розвитку нашої держави. В першу чергу це стосується сфери матеріального виробництва, де в структурі промисловості переважають галузі та підприємства, що спеціалізуються на виробництві засобів виробництва, а також підприємств військово-промислового комплексу. На інтенсивну основу необхідно перевести сільське господарство, яке довгий час велося фактично екстенсивним способом, що вимагало значних матеріальних та фінансових затрат, проте належної віддачі не давало, якщо враховувати його потенційні можливості. Рішучих перетворень вимагає і сфера обслуговування населення.
Зрозуміло, що модернізація цих та інших галузей економіки разом із формуванням нових, ринкових відносин зумовлять істотні структурні зрушення в зайнятості населення, які без належного прийняття попереджувальних заходів здатні призвести до небажаних соціальних наслідків, в першу чергу структурного і навіть регіонального безробіття. Виходячи з того, що за рівнем соціально-економічного розвитку між регіонами України існують значні відмінності, особливої актуальності вказана проблема набуває на регіональному рівні. Це вимагає від науковців і практиків нетрадиційних підходів до її вирішення з урахуванням особливостей кожного регіону.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Трансформація структури зайнятості населення регіону в умовах економічних перетворень (на прикладі Хмельницької області)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок