Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОМПЛЕКСИ ФІТОНЕМАТОД В АГРОЦЕНОЗАХ ОЗИМОЇ ПШЕНИЦІ РІЗНИХ ГРУНТОВО-КЛІМАТИЧНИХ ЗОН ТА ЗАХОДИ З РЕГУЛЯЦІЇ ЇХ ЧИСЕЛЬНОСТІ

КОМПЛЕКСИ ФІТОНЕМАТОД В АГРОЦЕНОЗАХ ОЗИМОЇ ПШЕНИЦІ РІЗНИХ ГРУНТОВО-КЛІМАТИЧНИХ ЗОН ТА ЗАХОДИ З РЕГУЛЯЦІЇ ЇХ ЧИСЕЛЬНОСТІ

Назва:
КОМПЛЕКСИ ФІТОНЕМАТОД В АГРОЦЕНОЗАХ ОЗИМОЇ ПШЕНИЦІ РІЗНИХ ГРУНТОВО-КЛІМАТИЧНИХ ЗОН ТА ЗАХОДИ З РЕГУЛЯЦІЇ ЇХ ЧИСЕЛЬНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,98 KB
Завантажень:
127
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
НІКІШИЧЕВА КАТЕРИНА СЕРГІЇВНА
УДК: 632.7:633.1
КОМПЛЕКСИ ФІТОНЕМАТОД В АГРОЦЕНОЗАХ ОЗИМОЇ ПШЕНИЦІ РІЗНИХ ГРУНТОВО-КЛІМАТИЧНИХ ЗОН ТА ЗАХОДИ З РЕГУЛЯЦІЇ ЇХ ЧИСЕЛЬНОСТІ
06.01.11 - фітопатологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ - 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у лабораторії нематології Інституту захисту рослин Української академії аграрних наук.
Науковий керівник - доктор біологічних наук, професор,
член-кореспондент УААН
СІГАРЬОВА Діна Дмитрівна,
Інститут захисту рослин УААН,
завідуюча лабораторією нематології
Офіційні опоненти - доктор біологічних наук,
старший науковий співробітник
КОРНЮШИН Вадим Васильович,
Інститут зоології ім. І.І. Шмальгаузена НАН України,
завідувач відділу паразитології
кандидат біологічних наук,
ГОНЧАРЕНКО Наталія Анатоліївна,
Національний аграрний університет,
науковий співробітник лабораторії мікології
та фітопатології
Провідна установа - Харківський державний аграрний університет
ім. В.В. Докучаєва, Міністерство аграрної
політики України, кафедра фітопатології,
м. Харків.
Захист відбудеться " 18 " жовтня 2002 року о 12 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.004.02 у Національному аграрному університеті за адресою: 03041, м. Київ-41, вул. Героїв оборони, 15, навчальний корпус № 3, аудиторія 65.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного аграрного університету за адресою: 03041, м. Київ-41, вул. Героїв оборони, 13, навчальний корпус № 4, кім. 41.
Автореферат розісланий " 16 " вересня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Менджул В.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ.
Актуальність теми. В Україні озима пшениця є основною сільськогосподарською культурою, в останні роки її вирощували на площі приблизно 5,6-5,8 млн. га. На найближчу перспективу передбачається збільшення площі зернових культур до 15-16 млн. га (що складає 58-63% сівозмінної площі), в тому числі озимої пшениці - не менше 6,7 млн. га (Александров та ін., 2000).
У багатьох країнах світу, що займаються вирощуванням зернових і, зокрема, озимої пшениці, на великих площах, таких як Канада, США, Австралія, Франція, Іспанія, Ізраїль значна увага приділяється нематодозам: проводяться щорічні обстеження посівів для визначення їх поширення, обліки шкодочинності, застосовують захисні заходи. В Україні ж на жодній із зернових культур не проводять протинематодні захисні заходи. Це, в першу чергу, пов'язано з відсутністю прийнятних для потреб виробництва даних про поширення фітопаразитичних видів нематод в агроценозах зернових культур, про їх роль у зниженні врожаю, а також - відсутністю вітчизняних, придатних для умов України, розробок щодо заходів регулювання чисельності цих паразитів.
Сучасний стан захисту рослин вимагає комплексних досліджень, що включають фітопатологічну, нематологічну, ентомологічну, та гербологічну оцінку стану посівів та особливостей формування врожаю в залежності від комплексу шкідливих організмів (Чумаков, 1987).
Вплив паразитичних нематод на врожай зернових культур значно відрізняється по роках в залежності від грунтово-кліматичних умов, але при несприятливих для рослин умовах та недотриманні відповідних заходів боротьби втрати врожаю можуть досягати 50-60% (Белозерова, 1974). Не менш суттєве значення мають біоценотичні відносини фітонематод з іншими ґрунтовими фітопатогенними мікроорганізмами (Иванова, 1979). Багатьма дослідниками доведено, що фітонематоди значно сприяють прояву та розвитку грибних і бактеріальних хвороб на пшениці та інших культурах (Глотова, 1972; Судакова, Шубина, 1965; Трескова, Садыхов, 1972; Семкина, 1976; Neal, 1954).
Основним заходом для обмеження чисельності фітопаразитичних нематод протягом довгого часу вважалось використання багатопільних сівозмін з чергуванням зернових та просапних культур. Хоч цей засіб далеко не завжди знижував чисельність фітогельмінтів до економічно невідчутного рівня, проте його вплив на фітопаразитичних нематод був дуже суттєвим.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: КОМПЛЕКСИ ФІТОНЕМАТОД В АГРОЦЕНОЗАХ ОЗИМОЇ ПШЕНИЦІ РІЗНИХ ГРУНТОВО-КЛІМАТИЧНИХ ЗОН ТА ЗАХОДИ З РЕГУЛЯЦІЇ ЇХ ЧИСЕЛЬНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок