Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УКРАЇНСЬКИЙ КУЛЬТУРНО-ОСВІТНІЙ РУХ У ХЕРСОНСЬКІЙ ГУБЕРНІЇ В ПЕРІОД З 1861 ПО 1917 РР.

УКРАЇНСЬКИЙ КУЛЬТУРНО-ОСВІТНІЙ РУХ У ХЕРСОНСЬКІЙ ГУБЕРНІЇ В ПЕРІОД З 1861 ПО 1917 РР.

Назва:
УКРАЇНСЬКИЙ КУЛЬТУРНО-ОСВІТНІЙ РУХ У ХЕРСОНСЬКІЙ ГУБЕРНІЇ В ПЕРІОД З 1861 ПО 1917 РР.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,50 KB
Завантажень:
49
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені В.Н.КАРАЗІНА
КУЧЕРЕНКО Алла Алимівна
УДК 947.77:008:37, "1861-1917"
УКРАЇНСЬКИЙ КУЛЬТУРНО-ОСВІТНІЙ РУХ У ХЕРСОНСЬКІЙ ГУБЕРНІЇ В ПЕРІОД З 1861 ПО 1917 РР.
Спеціальність 07.00.01 – історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Харків – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії України історичного факультету Херсонського державного університету Міністерства освіти і науки України, м.Херсон.
Науковий керівник: кандидат історичних наук, доцент
Сінкевич Євген Григорович,
Херсонський державний університет,
завідувач кафедри історії України,
декан історичного факультету
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Греченко Володимир Анатолійович,
Національний університет внутрішніх справ,
начальник кафедри історії державності України
кандидат історичних наук, доцент
Плиско Леонід Миколайович,
Харківський державний педагогічний університет
ім. Г.С.Сковороди,
завідувач кафедри історичних дисциплін, професор кафедри
Провідна установа: Донецький національний університет,
кафедра історії України, Міністерство освіти і науки
України, м. Донецьк
Захист відбудеться “20” червня 2003 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.10 Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, майд. Свободи, 4, ауд. ІV - 65
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, майд. Свободи.
Автореферат розісланий “12” травня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Пугач Є.П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. У ХХІ сторіччя Україна вступила як суверенна країна. Утворення Української держави в 1991 році – найважливіша подія в історії нашого народу, яка стала логічним завершенням багатовікових змагань за державність. Сучасний період, який можна охарактеризувати як час культурно-освітнього та державного відродження українського народу, відзначається пробудженням широкого суспільного інтересу до історичного минулого України. Відбувається справжній ренесанс української історіографії, заповнюються “білі плями” вітчизняної історії, переосмислюється низка усталених понять, долаються догми та стереотипи. Дослідники все більше звертаються до тих подій і процесів, що на протязі тривалого відтинку часу вважалися неактуальними і тому залишилися невивченими. Така тенденція втілилася у поглибленні інтересу до минулого окремих регіонів. Особливу зацікавленість викликають переломні моменти історії, які мали вирішальне значення для долі нашого народу. До таких, серед інших, відноситься період становлення та розвитку українського культурно-освітнього руху, котрий у досліджуваний період залишався своєрідною формою опору політиці русифікації, важливим засобом збереження історико-культурної спадщини, гарантом реалізації численних громадських ініціатив, зорієнтованих на самобутній розвиток української культури. Актуальність проблеми полягає не тільки у висвітленні українського культурно-освітнього руху на теренах Херсонської губернії другої половини ХІХ – початку ХХ століття, а й у його генетичному взаємозв`язку з іншими регіонами України.
Зв`язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження здійснювалось у межах науково-дослідної проблематики кафедри історії України історичного факультету Херсонського державного університету, одним із напрямків якої є дослідження за темою: “Проблеми регіональної історії ХІХ–ХХ століття”. Ця тема знаходиться у руслі досліджень Херсонського обласного відділення Всеукраїнської спілки краєзнавців.
Об`єктом дослідження є український культурно-освітній рух, спрямований на розширення сфери вжитку рідної мови, осмислення історичного минулого України, збереження та примноження пам`яток духовної та матеріальної культури, в одному з регіонів Півдня України – Херсонській губернії.
Предметом дисертаційного дослідження є комплекс проблем, пов`язаних із систематичним розглядом напрямків, форм і методів культурно-освітньої діяльності організацій та окремих діячів Херсонської губернії, що виступає основним складовим українського національного відродження в період із 1861 по 1917 роки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: УКРАЇНСЬКИЙ КУЛЬТУРНО-ОСВІТНІЙ РУХ У ХЕРСОНСЬКІЙ ГУБЕРНІЇ В ПЕРІОД З 1861 ПО 1917 РР.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок