Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДИНАМІЧНІ ПРОЦЕСИ В НАПІВПРОВІДНИКОВИХ ЛАЗЕРАХ ВИСОКОШВИДКІСНИХ ВОЛОКОННО-ОПТИЧНИХ СИСТЕМ

ДИНАМІЧНІ ПРОЦЕСИ В НАПІВПРОВІДНИКОВИХ ЛАЗЕРАХ ВИСОКОШВИДКІСНИХ ВОЛОКОННО-ОПТИЧНИХ СИСТЕМ

Назва:
ДИНАМІЧНІ ПРОЦЕСИ В НАПІВПРОВІДНИКОВИХ ЛАЗЕРАХ ВИСОКОШВИДКІСНИХ ВОЛОКОННО-ОПТИЧНИХ СИСТЕМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
32,77 KB
Завантажень:
46
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. В. Н. Каразіна
Сухоiванов Iгор Олександрович
УДК 621373.826:53537
ДИНАМІЧНІ ПРОЦЕСИ В НАПІВПРОВІДНИКОВИХ ЛАЗЕРАХ ВИСОКОШВИДКІСНИХ ВОЛОКОННО-ОПТИЧНИХ СИСТЕМ
01.04.05 - оптика, лазерна фізика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора фізико-математичних наук
Харків - 2001
 
Дисертація є рукописом
Робота виконана в Харківському національному університеті радіоелектроніки Міністерства освіти і науки України
Науковий консультант: доктор техн. наук, заслужений діяч науки, професор О. І. Терещенко, Харківський національний університет радіоелектроніки, професор кафедри фізичних основ електронної техніки.
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук, професор Милославський Володимир Костянтинович, Харківський національний університет ім. В. Н. Каразіна, завідувач кафедри фізичної оптики;
доктор фізико-математичних наук, професор Коротков Павло Андрійович, Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, професор кафедри медичної радіофізики;
доктор технічних наук, професор Соловйов Валентин Сергійович, ДНВО "Метрологія", начальник Українського метрологічного центру державної служби єдиного часу та еталонних частот.
Провідна установа: Інститут фізики напівпровідників НАН України, відділ теоретичної фізики, м. Киів.
Захист відбудеться " 1" березня 2002 року о 14-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.03 Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна (61077, м. Харків, пл. Свободи, 4, ауд. ім. К. Д. Синельникова).
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна (61077. м. Харків, пл. Свободи, 4).
Автореферат розісланий " 22 " січня 2002 року.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради В. П. Пойда


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасна цивілізація прямує до інформаційного суспільства. Шляхи цього руху відбивають як прогрес фундаментальної науки і технології, так і конкуренцію, які збігаються в інформаційних і аудіовізуальних галузях промисловості. Загальний критерій розвитку – зростання потоку даних, який викликає потребу у збільшенні швидкості передавання (смуги) при більш низькій вартості послуг зв’язку. Цього, перш за все, можна досягнути тільки з використанням волоконних світловодів (ВС) і напівпровідникових лазерів.
Головною проблемою розвитку волоконного зв’язку є передавання максимального об’єму інформації на максимально можливу відстань і забезпечення доступу до неї якомога більшого числа користувачів. Це пояснює стійку тенденцію до постійного зростання швидкості передачі, що потребує покращення параметрів та удосконалення елементної бази, що використається. На перший план, як найбільш перспективні, у останні десять років вийшли волоконно-оптичні системи на базі активних елементів на напівпровідникових структурах із квантовим обмеженням. Однак це не означає, що системи перших поколінь стали менш актуальні. Тому важливо ефективно і максимально використовувати вже існуючі волоконно-оптичні мережі.
Існуюча елементна база має достатньо високі значення граничних параметрів, що дозволяє створювати високоефективні системи. Проте швидке зростання потоків інформації і кількості користувачів потребує подальшого розширення широкосмуговості, збільшення швидкодії, розробки нових принципів побудови телекомунікаційних систем. Вже зараз швидкість передавання об'єму інформації 10 Гбіт/с стає стандартом. Чисельні оцінки доводять, що і системи на базі спектрального мультиплексування, і радіо-волоконні системи потребують нового покоління швидкодіючих лазерних випромінювачів, які повинні забезпечити генерацію імпульсів пікосекундної тривалості із швидкістю більше 40 Гбіт/с.
Повноцінне керування процесом створення широкого класу приладів і систем, у тому числі волоконно-оптичних систем (ВОС) з використанням у них напівпровідникових лазерів з квантовим обмеженням, потребує нових методів і інструментів для моделювання, які ґрунтуються на доброму розумінні фізичних процесів і точних знаннях про вихідні параметри.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 Реферат на тему: ДИНАМІЧНІ ПРОЦЕСИ В НАПІВПРОВІДНИКОВИХ ЛАЗЕРАХ ВИСОКОШВИДКІСНИХ ВОЛОКОННО-ОПТИЧНИХ СИСТЕМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок