Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Біоекологічні основи формування лісопаркових ландшафтів (на прикладі лісів зеленої зони м. Києва)

Біоекологічні основи формування лісопаркових ландшафтів (на прикладі лісів зеленої зони м. Києва)

Назва:
Біоекологічні основи формування лісопаркових ландшафтів (на прикладі лісів зеленої зони м. Києва)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,93 KB
Завантажень:
197
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Національний аграрний університет
 
Токарева Ольга Вікторівна
УДК 630*27/228:504.54(477-25)
Біоекологічні основи формування лісопаркових ландшафтів
(на прикладі лісів зеленої зони м. Києва)
06.03.03 – лісознавство і лісівництво
Автореферат
дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата сільськогосподарських наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано на кафедрі лісівництва і мисливствознавства Національного аграрного університету Кабінету Міністрів України
Науковий керівник – | кандидат біологічних наук, доцент
Зібцев Сергій Вікторович
Національний аграрний університет,
доцент кафедри лісівництва і мисливствознавства
Офіційні опоненти – | доктор сільськогосподарських наук, професор
Пилипенко Олексій Іванович
Національний аграрний університет,
професор кафедри лісової меліорації –
кандидат сільськогосподарських наук
Лавний Василь Володимирович
Український державний лісотехнічний університет,
доцент кафедри загального лісівництва
Провідна установа – Національний ботанічний сад ім. М.М. Гришка НАН України, відділ дендрології і паркознавства, м. Київ
Захист дисертації відбудеться „13” червня 2005 року о 1200 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.004.09 у Національному аграрному університеті за адресою: 03041, м. Київ-41, вул. Героїв оборони, 15, навчальний корпус 3, ауд. 65
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного аграрного університету за адресою: 03041, м. Київ-41, вул. Героїв оборони, 13, навчальний корпус 4, к. 41
 
Автореферат розісланий „___” _____________ 2005 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Кравець П.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Ліси зелених зон населених пунктів і промислових підприємств займають понад 1,5 млн га, що становить близько 15 % площі лісового фонду України. Головною метою ведення господарства у цих лісах має бути формування лісостанів, стійких до рекреаційних навантажень, із високими декоративно-естетичними властивостями, придатними для рекреації.
Нині у лісах зелених зон міст України використовують загальноприйняті (класичні) прийоми ведення господарства, які не повною мірою відповідають завданням лісового господарства у цих лісах, оскільки не сприяють посиленню їх основних функцій. У результаті чого ліси зелених зон міст малопридатні для рекреаційного користування. Покращення існуючого стану можливе завдяки застосуванню таких заходів лісового господарства, які спрямовані не тільки на підвищення санітарно-оздоровчих та захисних властивостей лісів, а й на формування лісопаркових ландшафтів.
Одним з основних заходів, що дає змогу формувати лісопаркові ландшафти є ландшафтні рубання, мета яких полягає у покращенні породного складу, санітарного стану та естетичних властивостей лісостанів, просторової структури дерев у лісовому насадженні. Серед комплексу лісівничих заходів ландшафтні рубання мають особливе значення як процес, який сприяє створенню стійких до рекреаційних навантажень, естетично привабливих лісостанів. Досвід здійснення ландшафтних рубань в Україні практично відсутній, що зумовлює розробку рекомендацій щодо впровадження цих рубань у систему заходів лісового господарства у лісах рекреаційного призначення.
Актуальність обраної теми дослідження підсилюється недосконалістю законодавчої, методичної та наукової бази для організації та ведення лісового господарства у лісах зелених зон міст. У цьому зв’язку постає необхідність встановлення відповідного режиму та організаційно-технічних показників ландшафтних рубань на основі експериментальних досліджень. Концептуально нового осмислення й вивчення потребують питання, які стосуються посилення екологічної та соціальної ролі лісових біоценозів зелених зон міст у рамках завдань сталого управління лісами.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження проводилися протягом 2001-2005 рр. у рамках комплексної планової держбюджетної наукової теми кафедри лісівництва і мисливствознавства Навчально-наукового інституту лісового і садово-паркового господарства Національного аграрного університету: „Розробити лісівничі основи оптимального ведення лісового та мисливського господарства в умовах Полісся і Лісостепу України” (номер державної реєстрації 0101U003209).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Біоекологічні основи формування лісопаркових ландшафтів (на прикладі лісів зеленої зони м. Києва)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок