Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АДМІНІСТРАТИВНО- ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ПОСАДОВИХ ОСІБ ОРГАНІВ ВИКОНАВЧОЇ ВЛАДИ

АДМІНІСТРАТИВНО- ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ПОСАДОВИХ ОСІБ ОРГАНІВ ВИКОНАВЧОЇ ВЛАДИ

Назва:
АДМІНІСТРАТИВНО- ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ПОСАДОВИХ ОСІБ ОРГАНІВ ВИКОНАВЧОЇ ВЛАДИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,62 KB
Завантажень:
302
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОЇ ПОДАТКОВОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ
СТАРЦЕВ ОЛЕКСАНДР ВАЛЕНТИНОВИЧ
УДК 351.87
АДМІНІСТРАТИВНО- ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ПОСАДОВИХ ОСІБ ОРГАНІВ ВИКОНАВЧОЇ ВЛАДИ
Спеціальність 12.00.07-теорія управління; адміністративне право
і процес; фінансове право; інформаційне право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Ірпінь – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі комерційного права Київського національного торговельно-економічного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат юридичних наук, доцент Ніколаєва Людмила Вікторівна, завідувач кафедри комерційного права Київського національного торговельно-економічного університету
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор
Калюжний Ростислав Андрійович,
начальник кафедри теорії держава і права Національної академії внутрішніх справ України (м. Київ)
кандидат юридичних наук, доцент
Коваль Микола Васильович,
заступник начальника кафедри адміністративного права та адміністративної й кримінально-процесуальної діяльності Національної академії державної податкової служби України (м. Ірпінь)
Провідна установа: Київський національний університет імені Тараса Шевченка, кафедра конституційного та адміністративного права
Захист відбудеться 04.03.2004 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 27.855.02 Національної академії державної податкової служби України за адресою: 08201, Київська область, м. Ірпінь, вул. Садова, 53.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної академії державної податкової служби України за адресою: 08201, Київська область, м. Ірпінь, вул. К.Маркса, 31.
Автореферат розісланий 02.02.2004 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.Г. Забарний
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Створення ефективного механізму системи державного управління, здатного забезпечити послідовне і неухильне проведення ринкових реформ, є важливим чинником побудови правової держави та економічно розвиненого суспільства в Україні.
Розпочате реформування зазначеної системи суспільних відносин передбачає радикальне оновлення усіх її основних елементів. Але без відповідальнішого ставлення посадових осіб цієї системи, наділених широким спектром владних повноважень, до виконання своїх професійних обов’язків, не можна розраховувати на позитивний ефект цих новацій. Досвід зарубіжних країн свідчить, що успіх запровадження ринкових та демократичних реформ значною мірою пов’язаний зі спрямуванням національного законодавства на підвищену адміністративну та іншу відповідальність посадових осіб органів виконавчої влади за наслідки своєї роботи та забезпечення ефективності витрачання коштів платників податків на їх утримання.
На сьогодні наукові джерела, що стосуються загальних проблем адміністративної відповідальності складаються переважно з досліджень радянських часів, окремих наукових праць українських вчених. Проте відсутні монографічні та дисертаційні дослідження, які б системно аналізували практичну реалізацію цього правового інституту в контексті публічності й соціальної значущості діяльності державних службовців органів виконавчої влади, враховували б специфіку праці їх посадових осіб в світлі нового ідеологічно-правового спрямування.
З огляду на це, а також враховуючи, що дослідження питань відповідальності державних службовців органів виконавчої влади, їх посадових осіб за свої рішення, дії чи бездіяльність визначена Концепцією адміністративної реформи в Україні, Стратегією реформування системи державної служби в Україні, Концепцією боротьби з корупцією на 1998–2005 роки та іншими документами як один з їх пріоритетів, обрана тема дисертаційного дослідження, підготовка якого дала змогу теоретично дослідити інститут адміністративної відповідальності посадових осіб та висунути конкретні пропозиції щодо його удосконалення, є винятково актуальною.
Дисертаційне дослідження проведене з урахуванням стійкої світової тенденції до гуманізації правових інститутів і поступового зміщення акцентів від кримінального переслідування до інших форм юридичної відповідальності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: АДМІНІСТРАТИВНО- ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ПОСАДОВИХ ОСІБ ОРГАНІВ ВИКОНАВЧОЇ ВЛАДИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок