Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МАСТИЛЬНА ДІЯ ОЛИВ У ТОЧКОВОМУ КОНТАКТІ ТЕРТЯ В УМОВАХ рясного МАЩЕННЯ ТА МАСТИЛЬНОГО ГОЛОДУВАННЯ

МАСТИЛЬНА ДІЯ ОЛИВ У ТОЧКОВОМУ КОНТАКТІ ТЕРТЯ В УМОВАХ рясного МАЩЕННЯ ТА МАСТИЛЬНОГО ГОЛОДУВАННЯ

Назва:
МАСТИЛЬНА ДІЯ ОЛИВ У ТОЧКОВОМУ КОНТАКТІ ТЕРТЯ В УМОВАХ рясного МАЩЕННЯ ТА МАСТИЛЬНОГО ГОЛОДУВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,63 KB
Завантажень:
336
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ АВІАЦІЙНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
МІЛАНЕНКО ОЛЕКСАНДР АНАТОЛІЙОВИЧ
УДК 621.891
МАСТИЛЬНА ДІЯ ОЛИВ У ТОЧКОВОМУ КОНТАКТІ
ТЕРТЯ В УМОВАХ рясного МАЩЕННЯ
ТА МАСТИЛЬНОГО ГОЛОДУВАННЯ
05.02.04. – Тертя та зношування в машинах
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
кИЇВ – 2000
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному авіаційному університеті Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник | Доктор технічних наук, професор
Дмитриченко Микола Федорович,
Національний авіаційний університет
Міністерства освіти і науки України,
завідувач кафедри технології ремонту, виробництва літальних апаратів та авіаційного матеріалознавства
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор Кіндрачук Мирослав Васильович, Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України, професор;
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник Зверлін Валерій Григорович, ВАТ “УкрНДІПЛАСТМАШ”, м. Київ, директор.
Провідна установа:
Відкрите акціонерне товариство “Мотор-Січ” Міністерства промислової політики України, м. Запоріжжя.
Захист відбудеться “ 31 ” січня 2001 року о 17 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.062.03 в Національному авіаційному університеті за адресою: 03058, м. Київ, просп. Космонавта Комарова, 1.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного авіаційного університету (03058, м. Київ, просп. Космонавта Комарова, 1).
Автореферат розіслано “ 21 ” грудня 2000 року
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Запорожець О.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Аналіз нинішнього стану проблеми підвищення довговічності деталей трибомеханічних систем доводить, що мащення є найбільш важливим засобом впливу на процеси перенесення енергії та матеріалів у трибомеханічних системах, зниження тертя, зменшення спрацьовування. Будь-яке порушення режиму мащення або втрата працездатності мастила є згубними для трибомеханічних систем.
Мащення навантажених і неприпрацьованих поверхонь тертя деталей трибомеханічних систем і, насамперед, трибосполучень з локальною формою контакту (підшипників котіння, зубчастих передач тощо) здійснюється в еластогідродинамічному (ЕГД) режимі. У цьому випадку ЕГД-мастильний шар є джерелом рідинного мащення у переважній більшості неконформних вузлів тертя. Відомо, що найліпші умови тертя у неконформних вузлах, які забезпечують справну роботу і досить високу довговічність, створює рідинне мащення. Тому актуальним завданням підвищення довговічності неконформних вузлів тертя є умови створення ЕГД-плівки мащення, за якого тиск істотно впливає на деформації контактуючих поверхонь, тобто на форму мастильного шару та в’язкість мастильного матеріалу.
Нинішній стан ЕГД-мащення доводить, що значну увагу приділено застосуванню принципів еластогідродинаміки до встановлення найбільш сприятливих умов роботи елементів трибомеханічних систем. Часто забувають про нераціональне мащення, пов’язане з неправильною подачею та розподілом мастила в околі контакту тертя. Причиною цього є розвинення мастильного голодування, яке призводить до розривання ЕГД-мастильного шару і, зрештою, до виникнення скріплення між контактуючими поверхнями.
Актуальним напрямком надійного прогнозування довговічності неконформних вузлів і оптимального добору мастильних матеріалів є розроблення комплексної методики мастильної дії мастильних матеріалів в умовах рясного мащення та мастильного голодування, яка забезпечила б раціональне мащення, правильний добір мастильного матеріалу і температурний режим мащення.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота проводилася за держбюджетною темою 640-ГА95 “Розроблення автоматизованого комплексу оцінювання мастильної спроможності авіаційних мастильних матеріалів і проведення дослідження властивостей мастильних матеріалів в умовах стаціонарного та нестаціонарного навантаження. Оцінювання протиспрацювальних і антифрикційних здатностей мастильних матеріалів у екстремальних умовах тертя контактних поверхонь на автоматизованому триботехнічному комплексі” (м.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: МАСТИЛЬНА ДІЯ ОЛИВ У ТОЧКОВОМУ КОНТАКТІ ТЕРТЯ В УМОВАХ рясного МАЩЕННЯ ТА МАСТИЛЬНОГО ГОЛОДУВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок