Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТАНОВЛЕННЯ ТА ФУНКЦІОНУВАННЯ ФЕРМЕРСЬКИХ ГОСПОДАРСТВ НА РАДІОАКТИВНО ЗАБРУДНЕНИХ ТЕРИТОРІЯХ

СТАНОВЛЕННЯ ТА ФУНКЦІОНУВАННЯ ФЕРМЕРСЬКИХ ГОСПОДАРСТВ НА РАДІОАКТИВНО ЗАБРУДНЕНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Назва:
СТАНОВЛЕННЯ ТА ФУНКЦІОНУВАННЯ ФЕРМЕРСЬКИХ ГОСПОДАРСТВ НА РАДІОАКТИВНО ЗАБРУДНЕНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,38 KB
Завантажень:
507
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНИЙ АГРОЕКОЛОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ДОВЖЕНКО Валентина Анатоліївна
УДК 631.115:11:332.142.6
СТАНОВЛЕННЯ ТА ФУНКЦІОНУВАННЯ ФЕРМЕРСЬКИХ
ГОСПОДАРСТВ НА РАДІОАКТИВНО ЗАБРУДНЕНИХ
ТЕРИТОРІЯХ
Спеціальність 08.07.02 – економіка
сільського господарства і АПК
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Житомир – 2004
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Державному агроекологічному університеті
(м.Житомир).
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Зіновчук Віталій Володимирович,
Державний агроекологічний університет,
завідувач кафедри зовнішньоекономічної
діяльності підприємств
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Липчук Василь Васильович,
Львівський державний аграрний університет,
професор кафедри аналізу і статистики
кандидат економічних наук,
старший науковий співробітник
Коновалов Іван Васильович,
Національний науковий центр “Інститут аграрної економіки”, провідний науковий співробітник відділу форм господарювання
Провідна установа: Національний аграрний університет
Кабінету Міністрів України,
кафедра аграрної економіки
Захист дисертації відбудеться 25 січня 2005 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 14.083.02 в Державному агроекологічному університеті Міністерства аграрної політики України за адресою: 10008, м. Житомир, Старий Бульвар 7, ауд.55.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Державного агроекологічного університету Міністерства аграрної політики України за адресою: 10008, м.Житомир, Старий Бульвар 7.
Автореферат розісланий 24 грудня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук, доцент В.П.Якобчук


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. На сучасному етапі актуальною проблемою економічної політики України є створення конкурентоспроможного аграрного сектора. Затяжна криза аграрної сфери економіки вимагає швидкого розвитку нових організаційно-господарських формувань, серед яких особливого значення набуває становлення та функціонування фермерських господарств. При цьому основними концептуальними положеннями стратегії розвитку фермерства є формування приватних господарств товарного типу і широке їх кооперування.
Внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС погіршився екологічний стан, виникли значні труднощі у виробництві сільськогосподарської продукції на забруднених радіонуклідами територіях. Найскладнішими в розвитку фермерських господарств радіоактивного регіону є проблеми дотримання принципів організації виробництва, наукового обґрунтування виробничого напряму, спеціалізації та диверсифікації цих господарств, ресурсозабезпеченості, а також адаптації до умов аграрного ринку.
Теоретична і практична значимість вирішення проблеми розвитку фермерських господарств на забруднених радіонуклідами територіях обумовлює актуальність та проведення окремого дослідження.
Стан вивчення проблеми. Останнім часом в економічній літературі значна увага приділяється проблемам, пов’язаним з організацією та розвитком фермерських господарств. Розробці теоретичних і прикладних положень становлення та функціонування фермерських господарств в Україні присвятили свої дослідження відомі вітчизняні вчені-економісти П. Березівський, В. Зіновчук, І. Коновалов, О. Крисальний, В. Липчук, М. Малік, В. Месель-Веселяк, Л. Молдаван, О. Онищенко, П. Саблук, Г. Черевко, О. Шестопаль, В. Юрчишин та ін. Стосовно рекомендацій ведення сільськогосподарського виробництва в зоні радіоактивного забруднення, важливими є наукові розробки Н. Берлач, П. Бондаря, Г. Дударя, О. Дутова, П. Надточія, А. Малиновського, Л. Перепелятникова, Б. Прістера, Є. Юдинцева та ін.
Однак, комплексний підхід до вирішення проблем ефективного функціонування фермерських господарств на територіях радіоактивного забруднення, створення необхідних умов для їх становлення як перспективної форми господарювання ще недостатньо опрацьований.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СТАНОВЛЕННЯ ТА ФУНКЦІОНУВАННЯ ФЕРМЕРСЬКИХ ГОСПОДАРСТВ НА РАДІОАКТИВНО ЗАБРУДНЕНИХ ТЕРИТОРІЯХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок