Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Опіка як спосіб охорони майнових прав фізичних осіб

Опіка як спосіб охорони майнових прав фізичних осіб

Назва:
Опіка як спосіб охорони майнових прав фізичних осіб
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,88 KB
Завантажень:
379
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ІНСТИТУТ
ПРИВАТНОГО ПРАВА І ПІДПРИЄМНИЦТВА
АКАДЕМІЇ ПРАВОВИХ НАУК УКРАЇНИ
Д’ячкова наталія анатоліївна
УДК 347.163
Опіка як спосіб охорони майнових прав фізичних осіб
Спеціальність: 12.00.03 – цивільне право і цивільний процес;
сімейне право; міжнародне приватне право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі цивільно-правових дисциплін Харківського національного університету внутрішніх справ.
Науковий керівник доктор юридичних наук, професор,
член-кореспондент Академії правових наук України Жилінкова Ірина Володимирівна,
кафедра цивільного права Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого,
професор кафедри
Офіційні опоненти доктор юридичних наук, професор,
академік Академії правових наук України,
Заслужений діяч науки і техніки України
Шевченко Ярославна Миколаївна,
відділ проблем цивільного, трудового і підприємницького права Інституту держави і права імені В.М. Корецького НАН України, завідуюча відділу
кандидат юридичних наук, професор
Гопанчук Василь Степанович,
кафедра цивільно-правових дисциплін Київського національного університету внутрішніх справ України, професор кафедри
Провідна установа Київський університет імені Тараса Шевченка,
кафедра цивільного права,
Міністерство освіти і науки України, м. Київ
Захист відбудеться “22” червня 2006 p. о 12–00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.500.01 по захисту дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук Науково-дослідного інституту приватного права і підприємництва АПрН України за адресою: 01024, м. Київ, вул. Пилипа Орлика, 3.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Науково-дослідного інституту приватного права і підприємства АПрН України за адресою: 01042, м. Київ, вул. Раєвського, 23-а.
Автореферат розісланий “20” травня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.В.Безух


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дисертаційного дослідження. На будь-якому історичному етапі перед суспільством постає завдання охорони та захисту особистих та майнових прав осіб, які в силу певних причин не можуть самостійно здійснювати свої суб’єктивні права та виконувати юридичні обов’язки. Особливого значення принцип всебічного забезпечення й охорони прав людини, що закріплений у ст. 3 Конституції України, набуває при вирішенні питань щодо охорони та захисту особистих та майнових прав малолітніх осіб, а також осіб, визнаних у судовому порядку недієздатними внаслідок хронічного, стійкого психічного розладу, та осіб, які тривалий час відсутні у місці поживання (визнаних безвісно відсутніми).
З розвитком торгівлі і комерції, виникнення ринку капіталів, ускладнення форм господарського життя, коли у приватній власності фізичних осіб (в тому числі й таких, щодо майна яких встановлюється опіка) з’явилося майно, яке має значну цінність (використовується у підприємницькій діяльності), встановлення опіки над майном лише заради збереження цих об’єктів без їх використання є недостатнім. Істотні зміни в економіці та суспільстві вимагають нового підходу до правового визначення опіки як способу охорони майнових прав фізичних осіб. Як свідчить практика, ефективний порядок управління переданим під опіку майном, а не лише його збереження, на жаль, не розроблений. Органи опіки та піклування не мають відповідного юридичного та практичного інструментарію, вони не готові прийняти на себе подібні додаткові обов’язки. Безумовно, така обережність і нерішучість сьогодні є не виправданою.
Проблеми опіки як правового інституту широко досліджувалися у радянському сімейному праві Н.М. Єршовою, О.Й. Пергамент, Г.М. Нечаєвою та ін. Однак, за відсутності розвинутих відносин приватної власності, на жаль, усі ці наукові пошуки переважно зводились до дослідження опіки як правової форми виховання дітей, які залишилися без батьківського піклування, на основі доктрини публічності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: Опіка як спосіб охорони майнових прав фізичних осіб

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок