Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОТЕХНОЛОГІЯ УТИЛІЗАЦІЇ ВІДПРАЦЬОВАНИХ ОЛИВ

ЕКОТЕХНОЛОГІЯ УТИЛІЗАЦІЇ ВІДПРАЦЬОВАНИХ ОЛИВ

Назва:
ЕКОТЕХНОЛОГІЯ УТИЛІЗАЦІЇ ВІДПРАЦЬОВАНИХ ОЛИВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,57 KB
Завантажень:
38
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
„ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА”
Чайка Оксана Григорівна
УДК66.047.45
ЕКОТЕХНОЛОГІЯ УТИЛІЗАЦІЇ ВІДПРАЦЬОВАНИХ ОЛИВ
21.06.01 – екологічна безпека
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному університеті „Львівська політехніка” Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник доктор технічних наук, професор
Мальований Мирослав Степанович
Національний університет „Львівська політехніка”
Міністерства освіти і науки України, м.Львів
кафедра екології та охорони навколишнього
середовища, завідувач кафедри
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Пляцук Леонід Дмитрович
Сумський державний університет,
Міністерства освіти і науки України, м.Суми,
завідувач кафедри прикладної екології
кандидат технічних наук, доцент
Челядин Любомир Іванович
Івано-Франківський національний технічний
університет нафти і газу
Міністерства освіти і науки України, м.Івано-Франківськ
Захист відбудеться „ 7 ” грудня 2007 року о 1200 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.052.16 в Національному університеті „Львівська політехніка” (79013, м.Львів-13, пл. Святого Юра 3/4, ауд.115).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного університету „Львівська політехніка” (79013, м.Львів, вул.Професорська,1).
Автореферат розісланий „ 5 ” листопада 2007 року
Вчений секретар спеціалізованої ради,
кандидат технічних наук, доцент Нагурський О.А.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Виробництва, пов'язані з нафтопереробкою, є одними із найбільш шкідливих для навколишнього середовища. Встановлено, що відпрацьовані оливи складають не менше 50% загальних забруднень нафтопродуктами. В зв’язку з тим, що значна частина відпрацьованих олив (ВО) потрапляє у навколишнє середовище, саме екологічні інтереси в регенерації та переробці відпрацьованих олив передбачаються в першу чергу.
Як відомо, нафтопродукти підлягають повільному біорозкладу, а ВО особливо стійкі до нього. Зокрема, ВО у нормальних умовах випаровуються дуже повільно, а високі адгезійні властивості сприяють затриманню їх у ґрунті. Внаслідок виливання у водойми ВО, утворюється нафтова плівка, яка перешкоджає контакту води із повітрям, а значна їх частина опускається на дно, утворюючи осади, які згубно діють на флору та фауну. У ВО ідентифіковано більше 140 видів концентрованих поліциклічних вуглеводнів, які утворюються у результаті згоряння оливи, а також потрапляють туди із палива. Кількість цих канцерогенних сполук збільшується у міру експлуатації олив.
У США вважають, що кваліфікована заміна оливи зменшує потрапляння її у навколишнє середовище, однак частина некваліфікованого обслуговування складає 10-15 %. Для України та країн ближнього зарубіжжя проблема кваліфікованої заміни оливи є ще гострішою, на даний час відсутні дані про кількість утилізації ВО. Експерти допускають, що утилізації підлягає не більше 20% ВО.
За умови правильної організації процесу регенерації, вартість регенерованої оливи на 40-70% менша вартості свіжої оливи за умов практично однакової якості. Кількість використання регенерованої оливи в нашій країні безперервно зростає. Відповідно, для того щоб використовувати оливу, необхідно забезпечити виконання спеціальних вимог до неї та забезпечити повторне досягнення необхідних меж показників її якості. Таким чином, добре відлагоджений механізм рециклингу зумовлює повернення оливи після регенерації у виробництво або сектор споживання у вигляді продуктів або вторинних напівпродуктів, що ліквідує екологічну загрозу, створювану внаслідок потрапляння ВО в навколишнє середовище та забезпечує реальну економію ресурсів. Все це і визначає актуальність дисертаційної роботи.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконувалась згідно з планом науково-дослідницької роботи кафедри “Екологія та охорона навколишнього середовища” Національного університету “Львівська політехніка” з проблеми “Екологічно чиста енергетика та ресурсозберігаючі технології” згідно з науково-технічною програмою Міністерства освіти України (№ держреєстрації 01960000134).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЕКОТЕХНОЛОГІЯ УТИЛІЗАЦІЇ ВІДПРАЦЬОВАНИХ ОЛИВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок