Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Підвищення конкурентоспроможності продукції виноградарсько-виноробного підкомплексу АПК

Підвищення конкурентоспроможності продукції виноградарсько-виноробного підкомплексу АПК

Назва:
Підвищення конкурентоспроможності продукції виноградарсько-виноробного підкомплексу АПК
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,30 KB
Завантажень:
45
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МИКОЛАЇВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КУЛЕШОВА Ганна Миколаївна
УДК 634.8:339.13
Підвищення конкурентоспроможності продукції
виноградарсько-виноробного підкомплексу АПК
08.07.02 – економіка сільського господарства і АПК
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Миколаїв – 2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Миколаївському державному аграрному університеті Міністерства аграрної політики України
Науковий керівник | – доктор економічних наук, професор
ЧЕРВЕН Іван Іванович, Миколаївський державний аграрний університет, завідувач кафедри організації виробництва та агробізнесу
Офіційні опоненти: | – доктор економічних наук, професор
ЄРМАКОВ Олександр Юхимович, Національний аграрний університет, професор кафедри аграрної соціології та розвитку села;
– кандидат економічних наук, доцент
ДОДОНОВ Сергій Володимирович, Південний філіал “Кримський агротехнологічний університет” Національного аграрного університету, доцент кафедри фінансів.
Провідна установа | – Національний науковий центр “Інститут аграрної економіки” УААН, відділ ціноутворення та кон’юнктури ринків, м. Київ.
Захист відбудеться 23 березня 2006 року о 9 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 38.806.01 у Миколаївському державному аграрному університеті за адресою: 54010, м. Миколаїв, вул. Паризької Комуни, 9, конференц-зал.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Миколаївського державного аграрного університету за адресою: м. Миколаїв, вул. Карпенка 73.
Автореферат розісланий “20” лютого 2006 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради |
Клочан В.Ф.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Для успішного розвитку виноградарсько-виноробного підкомплексу в Україні є сприятливі ґрунтово – кліматичні умови і достатня забезпеченість трудовими та іншими ресурсами. Але, в останні роки у зв’язку з посиленням конкуренції на ринку аграрним підприємствам стає все складніше виробляти конкурентоспроможну продукцію і успішно її реалізувати.
Проблеми конкуренції і конкурентоспроможності досліджувались у працях багатьох вітчизняних і зарубіжних вчених-економістів, серед яких: В.Г.Андрійчук, С.С.Гаркавенко, В.І.Крамаренко, Ф.Котлер, А.Б.Кулешова, А.Н.Литвиненко, М.Й. Малік, С.В.Мочерний, Г.Г.Пастернак–Таранущенко, А.М.Романов, П.Т.Саблук, Р.А.Фатхутдінов, А.Ю.Юданов та ін. Питання розвитку і ефективного функціонування галузей агропромислового комплексу, в тому числі і виноградарсько-виноробного підкомплексу досліджували А.М.Авідзба, А.Г.Бузні, Г.Г.Валуйко, О.М.Гаркуша, С.В.Додонов, В.А.Домарецький, О.Ю.Єрмаков, А.М.Матчина, В.О.Рибінцев, В.І.Соколов, Я.С.Спектор, В.О.Фуркевич, І.І.Червен тощо.
Проте питання, пов’язані з забезпеченням належної конкурентоспроможності винограду і продуктів його переробки, вимагають більш детального опрацювання. Зокрема, в плані розвитку та удосконалення ринку продукції підкомплексу, формування сортименту винограду і виробленої винопродукції з урахуванням попиту і пропозицій ринку. Не в повній мірі залишаються розробленими моделі інтеграційних зв’язків між виробниками винограду і винопродукції, а також маркетингові стратегії подальшого розвитку виноградарсько-виноробного підкомплексу.
Актуальність теми, її практичне значення та недостатня теоретична і методична розробленість обумовили вибір теми дисертації.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тема дисертаційного дослідження є складовою плану науково-дослідних робіт Миколаївського державного аграрного університету з теми “Організація інтенсивного виробництва у продуктових підкомплексах АПК”, підпрограми “Розробити пропозиції по організації ефективного виробництва в господарських формуваннях ринкового типу” (номер державної реєстрації 0102 U 000259).
Мета і завдання дослідження. Метою дослідження є обґрунтування наукових рекомендацій і розробка практичних заходів з підвищення конкурентоспроможності продукції виноградарсько-виноробного підкомплексу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Підвищення конкурентоспроможності продукції виноградарсько-виноробного підкомплексу АПК

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок