Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗМІНИ У СОЦІАЛЬНОМУ СКЛАДІ СІЛЬСЬКОГО НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ (1989 – 2001 РР.)

ЗМІНИ У СОЦІАЛЬНОМУ СКЛАДІ СІЛЬСЬКОГО НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ (1989 – 2001 РР.)

Назва:
ЗМІНИ У СОЦІАЛЬНОМУ СКЛАДІ СІЛЬСЬКОГО НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ (1989 – 2001 РР.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,69 KB
Завантажень:
105
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ЧЕРКАСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ БОГДАНА ХМЕЛЬНИЦЬКОГО
Мельничук Тетяна Анатоліївна
УДК 94 (477) “1989 - 2001” : 314. 04
ЗМІНИ У СОЦІАЛЬНОМУ СКЛАДІ
СІЛЬСЬКОГО НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ
(1989 – 2001 РР.)
Спеціальність 07. 00. 01 – історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Черкаси - 2006


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії слов’янських народів Вінницького державного педагогічного університету імені М. Коцюбинського Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат історичних наук, професор
ГРИГОРЧУК ПЕТРО СЕМЕНОВИЧ,
Вінницький державний педагогічний
університет ім. М. Коцюбинського,
завідувач кафедри історії
слов’янських народів
Офіційні опоненти: доктор історичних наук
ПАДАЛКА СЕРГІЙ СЕМЕНОВИЧ,
Інститут історії України НАН України,
старший науковий співробітник
відділу новітньої історії і політики
кандидат історичних наук, доцент
РИБАК ІВАН ВАСИЛЬОВИЧ,
Кам’янець-Подільський державний університет,
доцент кафедри історії України
Провідна установа: Інститут української археографії та джерелознавства
ім. М. С. Грушевського НАН України
Захист відбудеться “ 25 ” жовтня 2006 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 73.053.01 у Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького за адресою: 18031, М. Черкаси, бульв. Шевченка, 81, кім. 211.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького (18031, м. Черкаси, вул. Університетська, 22).
Автореферат розісланий “ 22 ” вересня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук, доцент Корновенко С. В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У процесі багатовікового розвитку України, яка з давніх-давен славиться своїми чорноземами та працьовитими людьми, найвища роль належала і належить селу – оберегу нашого минулого, початку духовності та традицій українського народу, джерелу народної творчості. У сучасних умовах однією із актуальних залишається проблема розвитку села. 2006 рік Президентом України проголошено роком села в Україні. Перед органами влади стоїть завдання на основі нових технологій і агротехнічної науки відновити споконвічну прерогативу України бути аграрним центром Європи.
Однак ці питання можуть бути вирішені тільки за наявності господаря землі – селянина, який може взяти на себе відповідальність за подальший розвиток агропромислового комплексу в Україні. Саме від населення аграрного сектора залежить майбутнє села як адміністративної одиниці України. Чисельність, склад та територіальне розміщення сільського населення безпосередньо впливає на економічні показники розвитку аграрного сектора.
Ситуація, що склалася на селі, впродовж останніх сімнадцяти років є загрозливою, оскільки скорочення сільського населення відбувається за зростаючої прогресії. Українське село практично вимирає, що зумовлює негативні як політичні, так і економічні наслідки.
У сільській місцевості України, згідно сучасних статистичних даних, проживає більше третини її населення, основна його частина працює в аграрному секторі. Недостатній рівень соціальних інвестицій, неувага до економічних проблем у 1989 – 2001 рр. призвели до депопуляції сільського населення, яка і в наступні роки мала тенденцію до поглиблення. Практично аграрний сектор вступив у смугу тривалої економічної кризи, що ускладнювала демографічну ситуацію в українському селі. У згаданий період відбувалися значні зміни у соціальному складі сільського населення. Основною причиною демографічної кризи в Україні в цілому і в сільській місцевості зокрема є значне зниження народжуваності. Нині коефіцієнт народжуваності в сільській місцевості України є найнижчим за останні 50 років. В українському селі реальна народжуваність дітей не забезпечує навіть простого відтворення його мешканців. У 2001 р. кількість населених пунктів, в яких не народилися жодної дитини, досягла 3,1 тисячі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ЗМІНИ У СОЦІАЛЬНОМУ СКЛАДІ СІЛЬСЬКОГО НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ (1989 – 2001 РР.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок